Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

@ketrasaArtur nie ma czegoś takiego,  że można odkręcić póki salon nie odesłał dokumentów. Umowa przecież ma też statusu zaakceptowany w systemie. Z doświadczenia wiem, że dokumenty nie są wysyłane codziennie tylko ci kilka co (tak było jak pracowałam w punkcie konkurencji więc zakładam, że tu może być podobnie).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

@Anonim zależy jak salon podejdzie do sprawy. Sytuację którą podaje miałem w salonie partnerskim. Dobra wola sprzedającego i tego samego dnia jest możliwość zmian. Następnego już nie. Zależy też, czy dokumenty były podpisywane w wersji papierowej, czy elektronicznej. O ile w papierowej jeszcze może by coś się dało zmienić, o tyle w elektronicznej jest już zaakceptowane w systemie, tak jak piszesz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5482
  • 184

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Anonim zależy jak salon podejdzie do sprawy. Sytuację którą podaje miałem w salonie partnerskim. Dobra wola sprzedającego i tego samego dnia jest możliwość zmian. Następnego już nie. Zależy też, czy dokumenty były podpisywane w wersji papierowej, czy elektronicznej. O ile w papierowej jeszcze może by coś się dało zmienić, o tyle w elektronicznej jest już zaakceptowane w systemie, tak jak piszesz.


Nie ma żadnej możliwości zmiany jeśli umowa/aneks zostały zatwierdzone w systemie, nawet minutę po. Wymaga to anulowania całości, a konsultant nie posiada takich uprawnień. Pozostaje proces reklamacyjny.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 351
  • 1242
  • 1

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

Witam. 

@Slasher88  warto pomagać innym  ( nie tylko  seniorom ) 

Jeżeli sąsiadka  jest przekonana  i  może to  udowodnić , że w czasie rozmowy  przed podpisaniem została wprowadzona w błąd ( co innego jej  mówiono , a co innego podpisała)  to należy to zgłosić do  UOKIK  najlepiej pisemnie , lub telefonicznie na Infolini , albo do Rzecznika Praw Konsumenta . Nie można ulegać presji pracownika ,  należy mieć ograniczone zaufanie do wszystkiego .

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1278
  • 3065
  • 31

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

klient podczas podpisania/zapoznania się umowy dostaje fizycznie umowę oraz podsumowanie warunków umowy. są tam kwoty podane za co są naliczane i jest podane w sposób przejrzysty wiec pisanie że umowy/PWU są nieczytelne to gadanie głupot. kiedyś było znacznie gorzej to rozpisane

poniżej wycinek z mojej umowy gdzie dobierałem telefon

yyyyyaaaayyyy.jpg

 opłate za abonament byla w stanie przeczytać i zrozumieć ale juz opłate za rate nie?

 

ludzie są dziwni, dopiero jak sa w domu z rodzina czy znajomymi to dopiero zaczynają rozumieć ze ich nie stać na dany towar 🙂 dziwne 🤔. jak listonosz wpada z $$ i podpisują jemu kwit to zawsze są świadomi i obeznani

 

salon zrobił sprzedaż i po temacie.
nikt nikomu nie zagląda w portfel i nie bedzie sie sto razy pytać klienta czy go na to stać.

Anonim

Nie dotyczy

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

Niestety tego nie da się odkręcić. Umowa jest przejrzysta, ważne informacje są pogrubione i jest tabelka. Nie da się tego nie zauważyć podczas podpisywanie umowy. Tak jest wszędzie, podczas brania czegoś na raty.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53660
  • 626

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

@Slasher88 Bez względu na "winę" którejkolwiek stron (starsze osoby łatwo zgadzają się na namowy sprzedawców, a sprzedawca nie zawsze do końca poinformuje o kosztach, obowiązkach czy tym co zaznaczone małym druczkiem) ważne jest, aby rozmawiać. Reklamować czy szukać pomocy i wsparcia nawet na forum. Każda taka sytuacja może zostać rozwiązana jak nie dyplomatycznie w miejscu powstania problemu, to w drodze ostrej reklamacji skierowanej wprost do operatora. 

Ważne, aby to robić spokojnie i rzeczowo. Może nie ze wszystkimi, ale czasem z obsługa idzie się dogadać i szybciej spokojnie niż nerwowo 🙂 czego i Twojej sąsiadce życzę...

Anonim

Nie dotyczy

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

Jest Rzecznik Praw Konsumentów i tam bym się udał, chyba jedyna sensowna opcja. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 24
  • 1

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

Dziś rano przy otwarciu salonu przekazałem konsultantowi reklamację z upoważnieniem do reprezentowania przeze mnie mojej sąsiadki. Po około godzinie zadzwoniła do mnie kierowniczka salonu w celu wyjaśnienia sytuacji i ugodowego jej rozwiązania. Pani Grażyna, bardzo miła osoba, przede wszystkim chciała się dogadać, tak aby sprawa była rozwiązana bez szkody dla żadnej że stron. Przekazałem sąsiadce tę informację, spakowała telefon i dokumenty i pojechała do salonu już sama ponieważ byłem już poza Warszawą. Zadzwoniła do mnie juz po wyjściu z salonu z dobrą informacją, że telefon zwróciła ale tak jak chciała ma telewizję. Wdzięczność i szczęście sąsiadki nie do opisania. Pamiętajcie, że warto pomagać bez względu na wszystko i pamiętajcie również, że po drugiej stronie "okienka" też są ludzie 🙂. Pozdrawiam Panią Grażynę, kierowniczkę salonu na Głębockiej 15 w Warszawie, dużo szczęścia życzę. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22228
  • 183

Sąsiadka została naciągnięta w salonie na raty. Czy da się to odkręcić?

@Slasher88 

No to pozdrawiamy Panią Grażynę!