Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Czy ktoś wypowiedział umowę o świadczenie usług (abonament) w trybie art. 746 Kodeksu cywilnego? To znaczy bez zachowania okresu wypowiedzenia, ze skutkiem natychmiastowym, podając ważny powód rozwiązania? Np drastyczny spadek jakości usług Orange oferowanych tam gdzie mieszkam

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57437
  • 692

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

@Parker98  jeśli chcesz znać moje zdanie, to użytkownik, ale to operator jest "na wierzchu" w przypadku usług  mobilnych...

Opinia, że to są z nazwy mobilne, a wiec w innym miejscu mogą działać bez problemu stanowi podstawę i z założenia jest słuszne z punktu widzenia operatora..

Jedynie strefa domowa dla netu mobilnego-domowego daje jakie takie szansę na sukces w sprawie 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 371
  • 1489
  • 10

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Art. 746.  - Wypowiedzenie umowy zlecenia. 

Podpisałeś z Orange  "Umowę - Zlecenie"?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Art. 750 Kodeksu cywilnego - Do umów o świadczenie usług, które nie są uregulowane innymi przepisami, stosuje się odpowiednio przepisy o zleceniu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57437
  • 692

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

@Parker98  umowa obowiązuje do końca jej terminu.

Można wypowiedzieć tylko wtedy, kiedy operator wypowie się w sprawie niemożliwości jej realizacji - dotyczy to tylko usług stacjonarnych.( na przykładzie:  wycięte kable miedziane od usługi stacjonarnej przy braku możliwości ich odtworzenia) 

Przy usługach mobilnych to raczej niemożliwe, chyba, że masz net mobilny na modemie stacjonarnym ( strefa domowa) a według zasięgu operatora ten adres jest w strefie martwej ( np wyłączono lokalny maszt, a inne nie obsługują terenu w 100%)

W umowie masz zaznaczone wyraźnie możliwości odstąpienia od niej...przez obie strony. 

Umowa jest tak skonstruowana, że bez względu na co się oowolasz, to i tak odeślą Cię do jej zapisów 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 371
  • 1489
  • 10

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego


@Parker98napisał(-a)

Art. 750 Kodeksu cywilnego - Do umów o świadczenie usług, które nie są uregulowane innymi przepisami, stosuje się odpowiednio przepisy o zleceniu.


Czyli uważasz, że nie ma innych przepisów, które regulują umowę z operatorem 😄 ?

Jak Ty na to wpadłeś?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Rozumiem, że wprowadziłem pewne zamieszenie.

 

Artykuł 746 paragraf 3 Kodeksu cywilnego

§ 3. Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.

 

To, że operator coś sobie wpisał do umowy, nie oznacza, że nie mogę skorzystać z przepisów powszechnie obowiązujących. Moim zdaniem takim przepisem jest przepis art. 746 Kodeksu Cywilnego.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Nie będę zaskoczony, gdy Orange odeśle mnie do umowy i powie, że nie uznaje wypowiedzenia. Jestem na to przygotowany. Niemniej, nie może być tak, że tylko jedna strona może wskazać, czy usługa działa czy nie. Wykonałem testy, przesłałem do Orange, mam dowód na to, że w mojej miejscowości internet jest nieużywalny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13960
  • 57437
  • 692

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

@Parker98  oczywiście kodeks prawa ma zastosowanie, jednak jak udowodnisz niedostateczne świadczenie danej usługi, to po co się zasłaniać kodeksem, jak już umowa i regulamin o tym stanowią??

Co to za usługa i jak weryfikujesz jej niedziałanie?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 371
  • 1489
  • 10

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Po 1. Możesz skorzystać. Są przepisy które to regulują w precyzyjny sposób.

Po 2. Podpisując umowę, zgodziłeś się na warunki zawarte w niej. Sprawdź co podpisałeś i tyle. Na pewno są tam punkty, z jakich przyczyn umowa może być rozwiązana. Zadałeś sobie taki trud, żeby przeczytać umowę, którą poświadczyłeś podpisem?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 34
  • 0

Rozwiązanie umowy w trybie przepisów kodeksu cywilnego

Niedostateczne świadczenie usług udowodniłem w ten sposób, że wykonałem testy na speedtest i przesłałem zrzuty ekranu do Orange.

 

Moim zdaniem, ale mogę się mylić, Orange monitoruje każdy nadajnik i wie czy jest mocno obciążony czy nie, jakie prędkości internetu posiada każdy użytkowania.

 

Nie zasłaniem się kodeksem.