Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 2
  • 0

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

Witam, kilka miesięcy temu zakładając umowę na internet domowy poinformowano mnie, że przy zmianie mieszkania, tudzież braku możliwości technicznych na zamontowanie internetu od Orange mogę tę umowę wypowiedzieć bez kar. Chcę dopytać ile w tym prawdy, bo z konsultantami czasem różnie bywa.

I przy okazji wolne pytanie od laika - na nowym, wynajmowanym mieszkaniu okazuje się, że żaden kabel nie jest puszczony do mieszkania i cóż mogę w takiej sytuacji zrobić chcąc pozostać na internecie domowym? Administracja bloku czy monter Orange rozgryza sprawę?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2060
  • 5661
  • 188

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

Nieststy tak już nie jest. Jeśli jest BMT to usługa pozostaje na starym adresie, bo to właśnie na ten adres podpisałeś umowę. Orange może zaproponować ci alternatywne rozwiązanie (zazwyczaj LTE) jeśli się na nie zgodzisz, to poprzednie umowa zostanie rozwiązana bez kar, jeśli nie zgodzisz się, to usługa zostaje na starym adresie lub rozwiązanie umowy z karą.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2060
  • 5661
  • 188

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

Nieststy tak już nie jest. Jeśli jest BMT to usługa pozostaje na starym adresie, bo to właśnie na ten adres podpisałeś umowę. Orange może zaproponować ci alternatywne rozwiązanie (zazwyczaj LTE) jeśli się na nie zgodzisz, to poprzednie umowa zostanie rozwiązana bez kar, jeśli nie zgodzisz się, to usługa zostaje na starym adresie lub rozwiązanie umowy z karą.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2351
  • 103

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

@hederath 

 przy okazji wolne pytanie od laika - na nowym, wynajmowanym mieszkaniu okazuje się, że żaden kabel nie jest puszczony do mieszkania i cóż mogę w takiej sytuacji zrobić chcąc pozostać na internecie domowym? Administracja bloku czy monter Orange rozgryza sprawę?

 Jeżeli na klatce jest głowica TP lub Orange, to po ścianach klatki będzie musiał być prowadzony przewód, następnie musi zostać wykonany przewiert do mieszkania. Możesz sam się postarać o zgodę na położenie instalacji. Taką zgodę może też uzyskać partner techniczny(firma współpracująca z Orange), ale szczegółowych informacji w tym zakresie udzieli technik.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 2
  • 0

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

Okej, czyli rozumiem, że mogę negocjować "zamianę" oferty na internet mobilny z ograniczonym transferem danych?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2060
  • 5661
  • 188

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

Negocjować to dużo powiedziane 🙂 Ale tak.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32454
  • 36880
  • 1371

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

Obecnie Orange zmienił procedury i raczej bez szans na rozwiązanie umowy bez kary. Tym bardziej, że stare np. najmu i tak nie obejmowały.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 2
  • 0

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

No nie brzmi to za dobrze, ale wiem, jak się podpisało zobowiązanie to się ma obowiązek względem firmy.

Nie mam przed sobą umowy, więc orientacyjnie zapytam - od wysokości kary raczej zmiękną mi kolana i odechce mi się wypowiedzenia?

Nie pojęłam jeszcze do końca na jakiej zasadzie dokładnie jest to liczone, osobiście pracuję w sprzedaży telewizji satelitarnej z plusem w nazwie i zadziwił mnie fakt, że abonentce, której został przeszło rok zobowiązania przyznano 100(!)zł kary umownej i dwa abonamenty do opłacenia, więc liczę na szczęście.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32454
  • 36880
  • 1371

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

To zależy ile tzw ulg dostajesz. Przy ofercie sim only gdzie na start nie korzysta się z jakiś gratisów ulgi są małe.

Niestety internet stacjonarny to dosyć wysoka opłata.

Pracuję w Orange
  • 74
  • 55
  • 7

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

Niestety, tak było do czasu przy światłowodzie, że jeżeli na nowym adresie go nie było to Orange rozwiązywało umowę bez kary, teraz jest możliwość zmiany internetu na mniejszą prędkość lub internet mobilny.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 135
  • 237
  • 7

Rozwiązanie umowy a brak możliwości technicznych.

Świetnie, kolejne pro-klienckie posunięcie 😞

Planuję wkrótce przeprowadzkę, przy podpisywaniu umowy na Światłowód rok temu zostałem poinformowany, że w przypadku BMT nie ma problemu z rozwiązaniem umowy. Nie wziąłem tego potwierdzenia na piśmie i teraz miałbym kłopot.... Na szczęście skorzystałem z możliwości wypowiedzenia umowy na Światłowód w styczniu z powodu usunięcia kanału TV, więc nie będzie problemu. Jeśli jednak w nowym miejscu będzie dostępny Orange Światłowód, to raczej z oferty nie skorzystam.