Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 21
  • 0

Roaming

Czym konkretnie (na przykładach) różni się ten ROAMING od rozmów MIĘDZYNARODOWYCH?

Jest może jakie proste i przystępne wyjaśnienie na Nasz Orange lub gdzies indziej? Bo ja już się trochę pogubilem: dzownie z kom. w Orange bedac w Czechach na kom. w Orange (która też jest w Czechach). To bedzie wtedy pol. roamingowe dla mnie? A dla tamtej osoby?
A np. gdy ktoś dzwoni do mnie na kom. w Orange (a ja jestem wtedy w Niemczech) - to ja mam to poł. roamingowe, co nie? A tamta osoba jakie ma wtedy połączenie? Może mi to ktoś tak przystepnie wyjaśnić? 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Roaming

Roaming jest wtedy kiedy mając polską kartę logujesz się za granicą. W pierwszej sytuacji obie osoby są w roamingu. Jedna dzwoni, druga odbiera. W drugiej sytuacji: jeśli Ty jesteś w Niemczech to odbierasz w roamingu. Osoba dzwoniąca w Polsce może nie wiedzieć że jesteś za granicą, dla niej jest to połączenie krajowe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Roaming

Roaming jest wtedy kiedy mając polską kartę logujesz się za granicą. W pierwszej sytuacji obie osoby są w roamingu. Jedna dzwoni, druga odbiera. W drugiej sytuacji: jeśli Ty jesteś w Niemczech to odbierasz w roamingu. Osoba dzwoniąca w Polsce może nie wiedzieć że jesteś za granicą, dla niej jest to połączenie krajowe.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Roaming

Roaming - jeśli korzystasz z urządzenia poza granicami naszego kraju, a połączenia międzynarodowe jeśli wykonujesz je z kraju.

 

@Piotrekk85, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi 😉

 

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 21
  • 0

Roaming

@Piotrekk85 @Ron
a jak dzwonię będąc w Czechach (z kom. w Orange) na nr komórkowy czeski - to co wtedy?

 

wielkie dzięki za tak szybkie odpowiedzi (jestem pod wrażeniem ):robotsurprised:


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Roaming

@Fircyk, korzystasz z roamingu Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Roaming

Jeśli jesteś w Czechach i dzwonisz na czeski numer, jest to połączenie w roamingu ze strefy 1 do strefy 1.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Roaming

Przepraszam bo mam podobny problem i chciałam zapytać o jeszcze jedną opcje...a jeśli jestem w Hiszpanii i dzwonie na numer np. Czeski, włoski czy jaki kółek nie polski i każdy z tych numerów również przebywa w Hiszpanii, to wciąż roaming?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Roaming

Jeśli masz polski numer, jesteś w Hiszpanii i dzwonisz na numer czeski lub włoski, to połączenie jest liczone jak roamingowe ze Strefy 1 UE do Strefy 1UE. Więc jak masz bezpłatne minuty w kraju, są one bezpłatne.

Tak naprawdę Ty nie musisz wiedzieć gdzie jest docelowy numer. Liczone jest tak samo jakby czeski numer był w Czechach. Co najwyżej docelowa osoba może ale nie musi dopłacić coś za odbiór połączenia w roamingu.

Ważne, że jeśli będąc w Hiszpanii byś zadzwoniła z polskiego numeru np. na egipski numer przebywający w Hiszpanii, dla Ciebie byłoby to połączenie w roamingu ze strefy 1 UE (Hiszpania) do Strefy 5 (Egipt). Takie połączenie nie jest bezpłatne i taryfikowane wg cennika roamingowego.