Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming w Niemczech - brak internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Roaming w Niemczech - brak internetu

Dzień dobry.

Wczoraj byłem w trasie i w Niemczech nie miałem dostępu do internetu. Roaming włączony, smsy od Orange o rozpoczęciu pakietu dostawałem, zasięg LTE a żadna aplikacja nie mogła pobrać danych z sieci. Problem zniknął jak wjechałem do Czech. Czy to może być spowodowane i jak rozwiązać ten problem?

 

___________

* W temacie doprecyzowano etykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7920
  • 37

Roaming w Niemczech - brak internetu

Tak @rogal198 ➡️ tutaj w pkt. 13 jest 📎 do pobrania lista, wg której na Vodafone powinieneś mieć dostęp do 2G lub LTE:

Kinga_0-1669033448756.png

Jeśli nie masz w ustawieniach wymuszonego trybu pracy sieci w 3G to powinien działać Ci internet, gdy byleś w Niemczech połączony z tym operatorem (o ile nie miał wtedy jakiś problemów sieciowych).

 

Pisałeś wcześniej, że łączyłeś się z LTE, więc najpewniej jest to kwestia ustawień APN, o których wspominałam wyżej lub ewentualny problem lokalnego operatora (chwilowa awaria lub przeciążenie sieci) - wtedy problem rozwiązałoby ręczne przełączenie, tak jak pisali @IreneuszCD@pawson1

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Roaming w Niemczech - brak internetu

@rogal198 trzeba wybrać operatora sieci ręcznie, nie ze wszystkimi operatorami Orange współpracuje 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

Roaming w Niemczech - brak internetu

cześć

zgadza się

ręcznie tyko { w ustawieniach w fonie }

metoda prób i błędów

automat { w fonie } - nie gwarantuje rozwiązania

 

 

pozdro

pawson1


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7920
  • 37

Roaming w Niemczech - brak internetu

Najpewniej jest to kwestia ustawień APN w Twoimi telefonie. Obstawiam, że masz ustawiony ipv6 - w takim wypadku warto go zmienić.

 

W ustawieniach sieci komórkowej dodaj nowy APN i wpisz dowolną nazwę np. internet 2.

Następnie:

  • APN: internet
  • nazwa użytkownika: internet
  • hasło: internet
  • protokół apn: ipv4
  • Typ uwierzytelniania: PAP lub CHAP
  • Typ APN: default
  • Pozostałe rubryki pozostaw domyślnie ustawione.
  • Zapisz wszystko.
  • Na koniec włącz APN - powinna być przy nim "kropka".

Na tym filmiku zobaczysz też, jak to zrobić:

https://youtu.be/bmGYKlZjLHs


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Roaming w Niemczech - brak internetu

Wielkie dzięki. Myślę że to może być powód. A jest jakaś lista operatorów z którymi współpracuje Orange? Ja miałem Vodafone.de.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7920
  • 37

Roaming w Niemczech - brak internetu

Tak @rogal198 ➡️ tutaj w pkt. 13 jest 📎 do pobrania lista, wg której na Vodafone powinieneś mieć dostęp do 2G lub LTE:

Kinga_0-1669033448756.png

Jeśli nie masz w ustawieniach wymuszonego trybu pracy sieci w 3G to powinien działać Ci internet, gdy byleś w Niemczech połączony z tym operatorem (o ile nie miał wtedy jakiś problemów sieciowych).

 

Pisałeś wcześniej, że łączyłeś się z LTE, więc najpewniej jest to kwestia ustawień APN, o których wspominałam wyżej lub ewentualny problem lokalnego operatora (chwilowa awaria lub przeciążenie sieci) - wtedy problem rozwiązałoby ręczne przełączenie, tak jak pisali @IreneuszCD@pawson1


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Roaming w Niemczech - brak internetu

@Kinga  bywa że zagraniczny operator, ma nadajniki przeciążone i obcokrajowcom ustawia 2G i wtedy nici z Internetu Mobilnego, trzeba samemu ustawić operatora i sprawdzić czy 3G/ 4G działa i dane Mobilne, oczywiście w profilu Danych Mobilnych IPV4 trzeba mieć w Roaming, bo inaczej kicha nie net mobilny.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Roaming w Niemczech - brak internetu

Jeśli to wina apn to dlaczego jak zmienię sieć na przykład na telekom LTE to jest ok. Tylko Vodafone nie działa. Wszystko jest,zasięg,LTE ale co bym nie włączył to brak dostępu do internetu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Roaming w Niemczech - brak internetu

@mariuszak  to nie wina APN, operator zagraniczny decyduje, czy Dane Mobilne będą ci działać, trzeba ręcznie sprawdzać dostępne sieci, jak jest 2G dostępne, to z internetu nici, prędzej 3G, ale trzeba to w kofiguracji telefonu ustawić, najlepiej jak jest opcja LTE/ 3G/ 2G 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Roaming w Niemczech - brak internetu

Cześć. Również mam z tym problem od jakiś dwóch tygodni. Wcześniej nigdy nie było problemu. Pomogły podpowiedzi i ręczny wybór operatora. Nie pomogło stworzenie nowego APN. Dziękuję za podpowiedzi.