Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

Witam niestety dziś przekonałem się na własnej skórze jak to jest zostać bez niczego otóż otrzymałem informację SMS iż od teraz mój roaming będzie dodatkowo płatny , 4 miesiące poza Polską. Nikt mnie o tym przy podpisywania umów nie poinformował ja byłem pewien że dodatkowe opłaty będą miały miejsce ale po wykorzystaniu pakietu internetu itp

Po to brałem droższy internet by mieć tych GB w Roamingu więcej . Poszukuję rozwiązania problemu bo teraz będę płacił 250zł za usługi z których wogóle nie skorzystam , oczywiście wszelkie złe słowa na orange zostawię dla siebie bo to nie ma sensu , być może zwrot w Polsce jak w Lesie w porównaniu z innymi krajami i opłatami będzie na miejscu.

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

To kup sobie kartę w innym kraju jak tam taniej.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

Nikt mi nie płaci za pisanie postów. A większość klientów w kraju podejrzewam obawia się kolejnych podwyżek cen krajowych by płacić za garstkę klientów w roamingu. Niestety obecnie ceny są dużo tańsze niż stawki hurtowe za internet ustalone przez UE. W Polsce poza kosztami płacy utrzymanie infrastruktury jest takie same. A usługi o 1/4 tańsze. Polska też nie jest krajem gdzie dużo osób przyjeżdża na wakacje jak na południe Europy. A regulacje unijne powstały obniżyć opłaty dla osób którzy tylko okazyjnie (a nie na stałe) korzystają z roamingu.

Wszystkie informacje o zasadach są w cenniku roamingowym do pobrania ze strony https://www.orange.pl/view/roaming

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

O czym ty człowieku piszesz jakie 1/4? Ceny są adekwatne do zarobków. Przykładowa Oferta o2.de z Nowym Iphonem Xs Max 64GB 90 Euro miesięcznie bez żadnych dodatkowych opłat wraz z internetem 20gb i no limit na wszystko . Nie ma też żadnego problemu przyjechać do Polski czy gdziekolwiek i korzystać o2 dłużej niż 4 miesiące. Zalecam obeznanie się w tematach w później wypowiadanie się w postach. I nie mów że to co robi Orange to nie oszustwo .

 

Panu od Postu cóż można poradzić przetrzymać do końca umowy i zrezygnować . Walczyć o swoje nie ma sensu bo zasłonią się regulaminami. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

Akurat przykład oferty niemieckiego o2 to strzał w kolano. Po 4 miesiącach dają to samo co w Polsce jeśli chodzi o internet w roamingu. Radzę kupić i korzystać a nie czytać po łepkach strony www operatorów.

 

Warto porównać cenę samego abonamentu - uwzględniając że oficjalna cena iphona w Polsce i Niemczech jest inna. Lepiej jest tylko w przypadków rozmów i smsów.

 

Mogę się zgodzić, że zarobki w Polsce są niższe. Dlatego i oferty są tańsze. Ale czy ludzie mieszkający w Polsce mają dopłacać za tych co korzystają powyżej 4 miesięcy? Oferty krajowe drożeją od półtora roku po parę złotych miesięcznie. Nie ma już prawie gołych nolimitów za 30 zł (zawsze ileś warunków trzeba spełnić by mieć taką kwotę).


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

Ja natomiast mam dwa numery od wielu wielu lat, zawsze wybierałem najwyższe abonamenty, żeby mieć wszystko na full, płaciłem za wszystko zgodnie z cennikiem, ale czara się przelała, nikt nie będzie mnie karał za używanie telefonu za granica ani mówił ile miesięcy mogę przebywać tu czy tam. Ja znalazłem rozwiązanie odwrotne. Rezygnuje z Orange, kupuje 3 karty SIM za granica,kosztuje taniej, dają więcej i  nikt nie nakłada żadnych sankcji, choć mogą  ( nieprawda ze UE nakazuje, dyrektywa mówi zemozna zastosować a nie tak jak to przedstawiają polscy operatorzy ze są zmuszeni pezez UE)


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

5586BD32-C78A-4AA3-AA2D-4780EC58A80A.png

Operator "iliad” Włochy+ 50 GB we Włoszech + 4 GB  w EU, rozmowy i  smsy nielimitowane we Włoszech i EU, bez żadnych dopłat za FUP, limitów,kar  itp. rozmowy międzynarodowe do 60 Krajów również, możesz do mamusi w Polsce zadzwonić i gadać cała noc Gratis. Pozatym jesli skończy ci się internet a jesteś np. W 25 dniu okresu rozliczeniowego, to to wystarczy kliknąć Reaktywuj Pakiet, ściąga ci 8€ i startuje od razu kolejny okres rozliczeniowy z „pełnym magazynkiem” A wszystko za 8€ czyli tak jakbyś ty zapłacił w Polsce 8 zł ( prosze nie przeliczać na złotówki, tylko porównywać do średnich zarobków ) To znajdźcie mi w Polsce takiego operatora co wam coś takiego zafunduje 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

Zapomniałem dodać. Żadne umowy na 24 czy 26 m-cy. Jak ci się coś nie spodoba czy chcesz zmienić operatora to rezygnujesz natychmiast bez żadnych konsekwencji. Na rynku jest kilku takich  graczy i kuszą żeby przejść do nich na te same warunki ale dają -50% upustu czyli jak ci się chce zmieniać co jakiś czas operatorów to możesz mieć to samo za 1/2 ceny...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Roaming , fUp . Poszukuję rozwiązania problemu

Włochy mogą sobie pozwolić bo mają dodatni bilans roamingu.