Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36242
  • 1366

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Firmowy też dopłaca.
Anonim

Nie dotyczy

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

@Artur27  rozliczenia w abonamencie są co miesiąc, system rejestruje twój ruch tak w kraju jak za granicą, ale to nie opiera się na czasie jaki spędzasz poza krajem, a ruchu w usługach jaki generujesz, samo zalogowanie w Polsce czy UE nie świadczy o niczym, system też tego nie przekłada na to żeś więcej poza krajem niż w Polsce, statystyki połączeń/sms/GB za to jasno pokazują gdzie ile i jak aktywnie zużywasz coś.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

I ta odp rozjaśniła troche temat choć nie do końca .Statystyki połączeń grają role. Czyli jeśli dobrze rozumuje ja mam więcej logowań w pl niż EU ale należy zadbać o statystyki w domyśle czytając dzwonić dużo w pl i wtedy jeśli wezmę abonament należy się spodziewać ze obejdzie się bez dodatkowych opłat tak ? 

Anonim

Nie dotyczy

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

@Artur27  niestety żle to odczytałeś, @Piotrekk85 przecież pisał, że nawet Firmowy klient dopłaca w UE, nie ma za darmo w UE, może jak taki pakiet kiedyś Orange wdroży.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Teraz rozumiem. Czyli jak dla mnie nie ma sensu wiązanie się umowa i płacenie więcej abonamentu skoro i tak będę dopłacał za EU. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

@Artur27 obejrzyj sobie film z poniższego linku.https://www.youtube.com/watch?v=IJyAolJt2Bo&feature=share


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?


@Anonimnapisał(-a)

@Artur27  rozliczenia w abonamencie są co miesiąc, system rejestruje twój ruch tak w kraju jak za granicą, ale to nie opiera się na czasie jaki spędzasz poza krajem, a ruchu w usługach jaki generujesz, samo zalogowanie w Polsce czy UE nie świadczy o niczym, system też tego nie przekłada na to żeś więcej poza krajem niż w Polsce, statystyki połączeń/sms/GB za to jasno pokazują gdzie ile i jak aktywnie zużywasz coś.


Sam to wymyśliłeś czy jest gdzieś w jakimś regulaminie? Bo ja tego nie kupuję.

Na forum innego operatora oficjalny przedstawiciel twierdził, że do liczenia "lojalności" bierze się czas zalogowania zagranicą i nie ważne czy więcej wydzwonisz tu czy tam. Może w Orange jest inaczej ale nie ma na to żadnych opublikowanych dokumentów...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 111
  • 2

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

@Artur27 w poniższym filmie masz wytłumaczone jak system sprawdza czy więcej byłeś w PL czy w UE podaję link: https://www.youtube.com/watch?v=IJyAolJt2Bo&feature=share

Anonim

Nie dotyczy

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?



@bluesmanniaknapisał(-a)

@Anonimnapisał(-a)

@Artur27  rozliczenia w abonamencie są co miesiąc, system rejestruje twój ruch tak w kraju jak za granicą, ale to nie opiera się na czasie jaki spędzasz poza krajem, a ruchu w usługach jaki generujesz, samo zalogowanie w Polsce czy UE nie świadczy o niczym, system też tego nie przekłada na to żeś więcej poza krajem niż w Polsce, statystyki połączeń/sms/GB za to jasno pokazują gdzie ile i jak aktywnie zużywasz coś.


Sam to wymyśliłeś czy jest gdzieś w jakimś regulaminie? Bo ja tego nie kupuję.

Na forum innego operatora oficjalny przedstawiciel twierdził, że do liczenia "lojalności" bierze się czas zalogowania zagranicą i nie ważne czy więcej wydzwonisz tu czy tam. Może w Orange jest inaczej ale nie ma na to żadnych opublikowanych dokumentów...


Algorytm liczący czas za granicą i w kraju ma Operator, więc klient jest monitorowany, ale w prepaid nie zaszalejesz w UE, co innego klient biznesowy, regulaminu nie będę szukał, bo to nic nie wniesie do tematu, stosowny temat o nadużyciach w roamingu jest na forum, więc tam drąż twoje wątpliwości.

Tak na marginesie pracujący za granicą generują spory ruch, dla nich krajowe stawki są i tak dużo tańsze niż te zagranicznych operatorów, ale to już stosowny temat na dłuższą dyskusję by się przydał, ja spasuję.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Dziekuje za wszelkie info. Niestety w dalszym ciągu nie wiem i nie uzyskałem konkretnej odp czy w moim przypadku opisanym powyżej system uzna mnie za klienta przebywającego więcej w EU czy PL. ☹️ Widocznie kolega który napisał pierwsza odp w tym poście miał racje 😒.Pzdr