Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Post wydzielony z tematy "Nieuczciwe korzystanie z roamingu"- moderator Wojciech.

 

Witam. Proszę mi wytłumaczyć jak system liczy okres przebywania w EU. Mianowicie ja tygodniowo spędzam w EU około 70 godzin w ciągu czterech dni co oznacza ze pozostałe 3 dni i około 100 godzin spędzam na terenie PL. Wiec czy system weryfikujący uzna to jako większość w PL czy EU ? Bo jeśli liczy się czas logowania to nie będę miał opłat ale jeśli system liczy np  cały dzień nawet jeśli ktoś jestvtylko kilka godzin w EU to lipa dla mnie. Proszę mi to wytłumaczyć. Dziekuje za pomoc. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?


@Artur27napisał(-a)

No właśnie diabeł tkwi w szczegółach a o tych jak widać nic nie wiemy 😁 Na mój prosty rozum analizując filmik wychodzi ze mi nie powinno naliczać się opłat tak jak ja korzystam. Ale czy na pewno ha ha 🤓


Wszystko masz w cenniku, więc tu jest sprawa jasna, co do zliczania czasu, jak jesteś w UE to licznik bije, dopiero w kraju jak się zalogujesz to przestaje, filmik wyjaśnia wszystko (ten w temacie zamieszczony), dla mnie sprawa jest jasna, ty jeśli masz wątpliwości, to pozostaje kontakt z BOK lub zgłoszenie o zwrot kasy, niesłusznie pobranej 😉

Tak na marginesie, mam 3 zagraniczne sim karty, te używam poza krajem, od Orange tylko lokalnie, mam spokój z klientami i z rodziną, ja dzwonię jak chcę, oni tylko awaryjnie, bo kasy im szkoda.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 ODPOW. 29

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Prędzej mi kaktus wyrośnie niż ktoś ci tu to wytłumaczy - algorytm wyliczania "lojalności roamingowej" to w tej chwili jedna z największych tajemnic przedsiębiorstwa. I nie tylko w Orange 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Konkretny nie są publicznie ale warto poczytać cennik roamingu i kodeks cywilny.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Konkrety nie są publiczne . No właśnie .🤪


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

A jaką masz ofertę? Abo czy na kartę? Jaka taryfa?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Mam w tej chwili Orange Yes na kartę . Ja podróżuje co tydzień tak samo tak jak pisałem wyżej. Może i dużo nie rozmawiam ale podczas każdego tygodnia  płace dodatkowo około 12pln wiec miesięcznie wychodzi extra średnio 45 plus 25 co miesiąc to daje 70 pln. Dlatego właśnie myślałem o przejściu na abonament. Może mógł bym więcej trochę rozmawiać plus miał był więcej neta . Tylko obawiam się o te dodatkowe opłaty stad mój post. .

Anonim

Nie dotyczy

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

@Artur27  może lokalna sim karta dodatkowo, skoro często za granicą bywasz, te nasze prepaid w kraju, będzie optymalnie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Jest to jakieś rozwiązanie ale ja po prostu wolał bym zostawiać kasę w kraju niż u Niemca 🤪 Szukam prostej definitywnej odpowiedzi co do mojej sprawy : czy jeśli przejdę na abonament po 4 miesiącach system uzna ze jestem więcej w EU czy nie. Niestety wyglada na to ze nie  jest to takie proste. 😎

Anonim

Nie dotyczy

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

@Artur27  system rozlicza ci z puli którą dysponujesz, nie z godzin za granicą, najlepiej jakbyś miał abonament na Firmę, wtedy było by optymalnie, indywidualny klient abonamentowy czy prepaid, niestety musi trochę dopłacić, do tych rozmów czy GB generowanych w EU.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Roaming UE - czy system zlicza co do godziny, czy większość dnia?

Dlaczego klient indiwidualny musi trochę dopłacać ? Wcale nie musi jeśli jest więcej zalogowany w PL. Nadal natomiast nie znam odpowiedzi na moje pytanie 🧐.