Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Reklamacja na praktycznie nie działającą sieć komórkową


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Reklamacja na praktycznie nie działającą sieć komórkową

Hej, od .7.03.24  mam w Orange złożoną reklamację na internet biurowy mobilny ze względu na brak technicznych możliwości korzystania z sieci Orange. W miejscu, w którym chcę z niego korzystać ta sieć nie ma praktycznie zasięgu. Złożyłam zatem wniosek o zamianę internetu mobilnego na kablowy (dawną Neostardę), z której korzystałam w tym miejscu 2,5 roku temu, ale po wizycie techników Orange odpowiedział, że nie ma możliwości technicznych podłączenia. Pierwotnie zgłosiłam się do biura orange po ofertę aktywowania tej dawnej neostarady, ale doradca przekonywał , że internet mobilny będzie lepszy. Nie działa żaden z Orange. Sieć komórkowa praktycznie też nie działa, chociaż 2 lata temu nie było problemu - tez jest złożona reklamacja. Mam podpisaną umowę, niestety  i wystawioną fakturę za usługę, z której praktycznie nie mogę korzystać. Jest to pierwsza faktura, na kwotę 230 zł. Na chwilę obecną ponoszę  koszty doładować innej sieci, aby w ogóle mieć jakikolwiek  zasięg telefonu i internetu. Pytanie:

- czy po opłaceniu faktury mam szansę na zwrot pieniędzy po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji?

- czy brak opłaty faktury wpływa na  czas rozpatrzenia reklamacji ?

 

___________

* W temacie doprecyzowałem tytuł i kategorię wraz z etykietami - Wiktor

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13042
  • 53540
  • 622

Reklamacja na praktycznie nie działającą sieć komórkową

@EttaTeoretycznie masz szansę na zwrot, ale po pozytywnym dla Ciebie skutku...W to raczej wątpię, bo na usługi mobilne nie ma żadnej gwarancji. kiedy zawierana była umowa i w jakim trybie (salon, czy zamówienie na infolinii, na stronie )??

Jeśli zdalnie, masz 2 tygodnie na odstąpienie. Jeśli termin upłynął lub zawierałaś w salonie, trudno będzie.

Brak opłaty nie ma znaczenia dla stwierdzenia zasadności reklamacji

Opisz coś więcej (przybliżony adres), może coś podpowiemy. Na jakim urządzeniu odbierasz net? Ma wyjście na anteny zewnętrzne?

W sprawie Neostrady po kablu, to chyba takiego procesu przejścia nie ma (o ile wiem), a warunki zależą właśnie od wywiadu techników


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Reklamacja na praktycznie nie działającą sieć komórkową

Umowa u doradcy w biurze obsługi, tak mi doradca "doradził", "weżmie Pani mobilny , a jak nie będzie działal to przeniesiemy na Neostradę". Zaznaczę, ze nie chodzi o jakiś głuchy las, tylko dom niewielkim miasteczku (kod pocztowy 16-030), gdzie wcześniej przez 15 lat funkcjonowała neostrada i zasieg komórkowy Orange. Teraz jest głucho.... Internet z routera na kartę, bez anteny zewnętrznej. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32325
  • 36246
  • 1366

Reklamacja na praktycznie nie działającą sieć komórkową

W przypadku umowy na firmę ciężko skorzystać z przepisów konsumenckich. Proponuje złożyć formalną reklamację ze swoimi oczekiwaniami. Warto podeprzeć się przepisami kodeksu cywilnego co do wprowadzenia w błąd.