Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22112
  • 181

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth 

Sympatyzuję z tym co piszesz, ale mimo to Twoje stanowisko jest nie do obrony. Warunki uzyskania rabatu są jasne i jednoznaczne, wyrażasz na nie zgodę (lub nie), spełniasz warunki (lub nie) i dostajesz rabat (lub nie). Kwestia czy ten rabat nazywa się "rabat za e-fakturę" czy " rabat za logowanie do MO i zgodę na e-fakturę" jest drugorzędna. Powinien nazywać się inaczej i co z tego? To nie jedyny przypadek kiedy marketing i zaszłości historyczne biorą górę nad logiką. Dlaczego publiczny IP nazywa się "Orange VPN"? Dlaczego pakiet usług nazywa się "Orange Love"?? Ani z miłością ani z językiem angielskim nic wspólnego wszak nie ma. Przykładów jest więcej. Ale umowy są na szczęście dość klarowne.

Nawiasem mówiąc ta klauzula która tak Ci się nie podoba, jest jedną z przyczyn dla których raczej pozostanę przy umowie bezterminowej, w której tego śmiesznego wymogu nie ma, a rabat za e-fakturę jest naliczany automatycznie, bez spełnienia dodatkowych, absurdalnych kryteriów. Był w tej sprawie zgłoszony pomysł, zapewne go poparłeś ale, jak widzisz, Operator (przynajmniej na razie) zdecydował, że nie jest to pomysł wart wdrożenia, mimo dość jednoznacznego stanowiska naszej społeczności w tej sprawie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 431
  • 3693
  • 19

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth racja jest jak pewna część ciała na 4 litery - każdy ma swoją. 

  

Ty uważasz, że to praca.

 

Ja czy @Arti_Kn_Pl mamy przeciwne zdanie. Mnie, że to jest praca nie przekonasz. 

 

Każdy ma swoją rację. I tyle. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Do UOKiK wpływają skargi na takie zachowanie operatorów jak w Orange: https://cyfrowa.rp.pl/telekomunikacja/art37598271-rabat-za-terminowa-e-fakture-uokik-uderza-w-operat...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@xeth , rozumiałbym logikę Twoich wywodów, gdyby przepisy były skonstruowane bez żadnego "ale". Gdzie dwóch się spiera, tam pewnie pojawi się następny(a). Nie wszędzie te zaszłości są rozstrzygane po myśli konsumenta. Np. taki operator energetyczny uznał moją rację, bo zapis w umowie podpisanej wiele lat temu mówi o dostarczaniu mi faktury w formie papierowej. Raz jedyny z tego się wyłamał i po pisemnej reklamacji przywrócił stan faktyczny. Ten mój upór miał korzenie swoje w sporze o odsetki w trakcie trwania innej reklamacji. Reklamację nie zaszkodzi Ci złożyć, o ile spór jest podyktowany zapisem z Twojej umowy, bo podejrzewam, że tego się trzymasz, a nie samego pojęcia pracy. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Cytując załączony link:

- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające w sprawie Orange. Z naszych ustaleń wynika, że spółka zrezygnowała z rabatu za e-fakturę i terminową płatność, zastępując go rabatem za e-fakturę uzależnionym od logowania w aplikacji Mój Orange. Przyglądamy się też innym rabatom oferowanym przez Orange – informuje biuro prasowe Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w odpowiedzi na nasze pytania.

 

Tak sobie myślę co daje Orange regularne zmuszanie użytkownika w odbieraniu rabatu/e-faktury po zalogowaniu ? Chodzi o tabelki w exelu? Żeby to lepiej się sprzedawało podczas prezentacji wyników kwartalnych ? Mi to nie przeszkadza, ale są osoby w bliskim moim otoczeniu co zwracały mi na to uwagę. Czyli nie jest to wygodne.

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 26
  • 0

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@maciejnet przeczytałeś cały artykuł, czy tylko początek? Bo ten cytat to manipulacja trochę. W dalszej części oni tam gadają o terminowej płatności, a nie logowaniu do apki. I nie wymieniają Orange wśród operatorów wobec których toczą sprawę, bo ten zmienił swoj rabat na apkę właśnie. I do tego odnosi się Twój cytat. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@maciejnet  czyli co?, z powyższego wynikałoby: pal sześć opłaty w terminie, najważniejsze że zaloguję się do konta MO i rabat mi się należy 🤔 (bo można to i tak interpretować 😁).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

Przeczytane i urząd dalej prowadzi obserwację w tym temacie. Teraz zależy od klientów czy będzie to im przeszkadzać czy będą zgadzać się na przedstawione warunki. Ja bym się nie zdziwił, jakby za chwilę pod wpływem inflacji ten rabat był odpowiednio zwiększany, a wyjściowo ceny usług będę szybować w górę. A jak ktoś zapomni to już zaboli. I tym sposobem mamy coraz lepiej logujących się użytkowników do aplikacji.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Rabat za e-fakturę a brak papierowej faktury.

@slav72Orange to lubi doliczać szybko odsetki od pierwszego dnia 😎 ale dla samego Orange logowanie to priorytet. Ma się w exelu zgadzać. Dlatego takie ciśnienie na odbieranie wszelkich bonusów i pakietów po zalogowaniu.