Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

Cześć

 

Sprawa jest tego typu, w zeszłym tygodniu nabyliśmy nowy numer na firmę w planie XL i do niego dobraliśmy telefon a dokładnie Xiaomi 14. 

Jednakże w wyżej wymienionym telefonie jest umieszczona inna karta z innym numerem w Orange w planie L.

I robiąc test prędkości doznałem poniekąd szoku gdyż ta karta z planem L bez względu na porę dnia osiąga sporo gorsze wyniki prędkości chociażby pobierania względem tej w planie XL.

 

Moje pytanie brzmi - Czy problem może tkwić w samej karcie która to będzie miała jakoś w Październiku bodajże 8 lat czy w zupełnie innym miejscu mam szukać źródła "problemu"???

 

Ps.

Wyniki speedtestu między pierwszą a drugą kartą (różnica max 2 min)

Karta plan L 21,3/1,59Mbps

Karta plan XL 136/3,03Mbps

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18563
  • 53155
  • 720

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

@RexRX_X zostaje więc wymiana karty SIM na najnowszy model.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18563
  • 53155
  • 720

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

@RexRX_X może być wina karty SIM lub braku agregacji pasm. Warto by najpierw ustalić na infolinii, czy jest włączona agregacja pasm oraz 5G, dopiero potem ewentualna wymiana karty SIM.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

5G jest raczej włączone gdyż przy włączeniu transmisji danych wyświetla się na pasku jak i mam uruchomione w samych usługach na mojorange. 

 

Natomiast zainteresował mnie ten zapis w usłudze "Możliwość korzystania z 5G":

 

"Aby korzystać z 5G musisz posiadać urządzenie działające w tej technologii, znajdować się w zasięgu 5G oraz posiadać kartę SIM 4G LTE (USIM)"

 

O ile ta nowa karta SIM z planem XL ma na sobie dopisek USIM.MC to niestety ta moja od planu L ma dopisek LTE.MC


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13137
  • 53977
  • 634

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

@RexRX_X  żeby cokolwiek porównywać powinieneś wymienić kartę na nową. Tylko na takich samych kartach można się pokusić o testy takie, jakie zrobiłeś 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18563
  • 53155
  • 720

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

@RexRX_X zostaje więc wymiana karty SIM na najnowszy model.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 232
  • 954
  • 4

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

Z tym logowaniem do 5G to bym nie przesadzał. Ja niedawno w Krakowie na Floriańskiej musiałem zablokować 5G w telefonie, żeby mi internet zaczął działać. Dopiero po wymuszeniu LTE mogłem korzystać bez problemów z netu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18563
  • 53155
  • 720

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

@Ianus72 jeżeli jest agregacja pasm, to 5G i LTE razem całkiem fajnie śmiga. Zgodnie z regulaminem można osiągnąć 370 Mbit/s.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 28
  • 0

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

Właśnie byłem zaprowadzić siorkę do szkoły i nabyłem drogą kupna starter za 5 zł.

Tylko że....

Na karcie jest napisane lte.mc 😞

 

I nie wiem czy kupiłem zły starter czy po prostu te karty nie są tak ogólnodostępne.

Sprawdziłem z ciekawości kartę którą mam w routerze i też ma na sobie ten dopisek usim. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1736
  • 8463
  • 65

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia

„Żeby sprawdzić czy karta SIM obsługuje technologię LTE wystarczy wyjąć kartę SIM z telefonu i spojrzeć na symbole, które znajdują się na karcie. Jeżeli na karcie SIM znajduje się jedno z oznaczeń: usim, usimMC, NJU4, oznacza to, że karta wspiera technologię LTE.”


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 232
  • 954
  • 4

Różne prędkości internetu mimo tego samego urządzenia


@ketrasaArturnapisał(-a)

Zgodnie z regulaminem można osiągnąć 370 Mbit/s.


Chciałbym mieć wszędzie transfer zgodnie z regulaminem.... 🙂

A co do krakowskiego przypadku... sam byłem zdziwiony, bo to niby jedno z bardziej "nowe 5G" miejsc a musiałem tam 5G wyłączyć, żeby mi cokolwiek zadziałało.