Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

Dziś kupiłem nowy smartfon - motorola 40 edge .

Obsługuje on technologię eSIM .

Zadzwoniłem na infolinię i poprosiłem konsultanta o dodanie karty esim jako extra do karty plastikowej , tak by działały obydwie . Dostałem maila a w nim  kod Qr po którego wgraniu na nowym smartfonie zaczęła działać karta esim .

Po chwili zauważyłem jednak , że dotychczasowa plastikowa karta sim uległa deaktywacji . Ponowny kontakt z infolinią i pani wyjaśnia mi że jej kolega dokonał zamiany karty plastikowej na esim  a nie dołożył esim jako extra do plastiku .

KOnsultantka doradziła mi wizytę w salonie orange i wyjaśnienie sytuacji  . Zanim pójdę do salonu piszę tego posta na tym forum prosząc o pomoc ; jak ponownie aktywować plastikową kartę sim nie wybierając się do salonu .

Czy mogę to zrobić poprzez stronę orange.pl lub aplikację mój orange ? Proszę o pilną pomoc

 

 

 

 

______________________

*Temat przeniosłem z działu "Sieć i dostępność usług" oraz doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

17 ODPOW. 17

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

@abcdNiestety musisz sie udać do salonu. Wymienią Ci starą, nieaktywną SIM-kę na nową, bo powrót do starej może być niemożliwy. W salonie sprawdzą, aktywują fizyczną i sprawdzą jej zgodność z Extra ESIM.

Tak będzie najbezpieczniej


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 3775
  • 19

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

Już nic nie zrobią z tą kartą fizyczną. Nie da się jej ponownie aktywować. Pozostaje salon.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

@abcd możesz samodzielnie wymienić kartę eSIM na SIM. Koszt 15 zł, w salonie możesz zapłacić więcej za wymianę, ale może uda się wymienić reklamacyjne, to może nic nie zapłacisz.

Jeżeli jednak decydujesz się na samodzielną wymianę bez salonu, to przejdź do najbliższego sklepu, kup starter Orange, nie rejestruje go, nie aktywuj. Następnie przeczytaj instrukcję z poniższego linku:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim

Postępuj zgodnie z instrukcją, a po chwili będziesz korzystał z nowej fizycznej karty SIM.

Po wymianie można złożyć reklamację, może zwrócą opłatę za wymianę z powodu błędu konsultanta.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

Cześć @abcd 

Musisz udać się do salonu Orange aby doradca salonu starą kartę SIM wymienił na nową. Aktywuj ją a także zweryfikuje ją z Ekstra eSIM

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

Byłem dziś w salonie i dowiedziałem się tam , że to nie może być tak że w jednym smartfonie jest zwykła karta sim a w drugim eSim na ten sam numer . Extra esim może  być podobno tylko w zegarkach łączących się ze smartfonem . Czy tak jest naprawdę ?! 🤤😞

 

A ja tak chciałem ; na starym realme 7 będzie plastikowa sim a na nowej motoroli 40 edge będzie eSim na ten sam numer ,

Tak chciałem . Nie potrzebny mi esim do smartwatcha ☹️.

Czy pani w salonie ma rację ?

A jeśli tak , to dlaczego wczoraj nie powiedział mi tego żaden z 2 konsultantów z infolinii . Ani nikt z was tu na forum mi nie napisał że układ ; zwykła sim + esim może działać tylko we współpracy smartfona z zegarkiem a nie w układzie ; 2 smartfony ?!

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

To chyba we Flex by się udało. https://flex.orange.pl/oferta/dodatkowe-sim


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

@abcd w abonamencie możesz mieć jedną kartę główną SIM + 4 karty Ekstra eSIM do wszystkiego + 4 karty Ekstra eSIM do internetu. Razem 9 urządzeń pracujących niezależnie na tym samym numerze. Nie znalazłem nigdzie informacji, że Ekstra eSIM jest tylko do zegarków. Na tablecie, czy w smartfonie również można ich używać. Nie działają tylko w roamingu, ale w kraju jak najbardziej funkcjonują.

https://www.orange.pl/omnibook/ekstra-karta-esim


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

Czy to oznacza że pani w salonie Orange jest niekompetentne i mnie okłamała ?!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Przez pomyłkę uruchomiono mi eSIM, zamiast Ekstra eSIM. Da się to odkręcić bez salonu?

@abcd raczej stawiam, że niedoinformowana. Pewnie młoda sprzedawczyni.

W moim poście wyżej zamieściłem link do informacji o Ekstra eSIM.