Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange

► Temat został przeniesiony z kategorii Inna oferta - Moderator Wiktor ◄

 

Witam forumowiczów,

Mam pytanie, jednocześnie proszę o radę - czy istnieje w ogóle możliwość zachowania numeru stacjonarnego przy rozwiązywaniu/przedłużaniu umowy z orange (posiadam jeszcze umowę z neofonem) i przeniesienie numeru stacjonarnego do telefonii komórkowej, np. do Orange na kartę?

 

Proszę o pomoc i z góry dzięki za wszelkie sugestie/podpowiedzi.

 

Pozdrawiam Emotikon: Mrugający

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange

Nie ma możliwości by numer stacjonarny był w ofercie na kartę.

Jeśli obecnie masz neofon można skorzystać może z alternatywnych rzeczy:
1) skorzystać na telefonie z aplikacji orange voip - wtedy na smartfonie z Androidem można korzystać
2) można zmigrowac numer do Orange Strefy (oferta stacjonarna na sieci mobilnej, jest to jednak oferta na abonament), i też bezpośrednio może to nie być możliwe i trzeba zrobić migrację w stylu voip->telefon analogowy->Orange strefa co trochę trwa i kosztuje

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange

.. zależałoby mi na zachowaniu tego konkretnego nr tel stacjonarnego.. szkoda, że jest pod górkę, dzięki za odpowiedź. A czy wiesz może, ile wynosi orientacyjnie koszt migracji na analogowy, a pozniej do Orange strefy (>100 zł czy np. więcej) ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange

Oba przedstawione warianty dotyczyły opcji z zachowaniem numeru.

Standardową ścieżką nie wygląda za ciekawie bo przejście na linię analogową wiąże się z naliczeniem dość sporej opłaty aktywacyjnej. Przy umowie na czas nieokreślony to 369 zł. Najtaniej opłaca się wziąć umowę na rok i z niej zrezygnować (kara jest mniejsza ale nieznacznie, ale na pewno powyżej 200 zł).

Jeśli szukasz tanich rozwiązań, to powiedz co chcesz mieć. Ciężko coś dopasować a rozwiązań są setki.

I odpowiedz czy obecnie neofon masz samodzielnie (jeśli tak, to jaki masz plan), czy jest on w jakimś pakiecie (np. z internetem lub tv i czy te pozostałe usługi chcesz zachować czy z nich zrezygnować)?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange

Obecnie posiadam pakiet neofon z neostradą. Chciałabym zachować obydwie usługi, płacąc możliwie jak najmniej, tylko nie wiem czy aktualnie mogę połączyć tel stacjonarny i internet w ramach jednej umowy..


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange

Oj to ciężko doradzić. Jeśli chcesz zachować internet stacjonarny w Orange, to różnica opłat miesięcznych między neostradą a neostradą i neofonem to zwykle ok 10-15 zł miesięcznie. Orane Strefa kosztuje co najmniej 20 zł, a rozwiązań "na kartę" ze stacjonarnym w Orange brakuje. A potem na "komórce" użycie aplikacji Orange Voip (koszty internetu w telefonie będą niższe niż inne rozwiązania).

Co do ewentualnie przejścia na tańsze rozwiązania, to napisz ile obecnie płacisz (z rozbiciem na składowej) - znajdzie to na rachunku + ile masz do końca umowy. To coś doradzimy. Ew. można skontaktować się ze sprzedawcą na czacie/infolinii/w salonie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 0

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange

Interesują mnie tanie rozwiązania i mniejsze opłaty, no albo ostatecznie płatności w podobnych granicach jak obecne Emotikon: Mrugający

Co do moich rachunków - patrząc na ostatni, płacę brutto za internet 51 zł (internet do 10Mb - taka max prędkość dostępna w mojej lokalizacji) + telefon 8 zł + utrzymanie łącza 29 zł = 88 zł.

 

Koniec umowy - już ze 2 albo 3 razy umowa neofonu z internetem została z automatu przedłużona na 6 m-cy, aktualnie koniec okresu umowy to koniec listopada 2018..

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie numeru stacjonarnego na komórkowy w Orange

To można zaoszczędzić 10 zł niecałe przechodząc na nowszą promocję https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11397/07d1ba68-15a9-4e80-a21a-fbb5e09c4597.pdf

49.90 za internet i telefon
29 za utrzymanie

Tylko oszczędności niewielkie, a tak przy 6miesiecznym przedłużeniu krótka umowa niż pełne dwa lata.

Ew może coś u konkurencji o ile może przejmować numery stacjonarne z Orange. Ale jako że to forum Orange to konkretnych ofert nie polecę. Też nie wiem czy masz alternatywę na internet u siebie.