Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z abonamentu na kartę.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przejście z abonamentu na kartę.

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam. 24.07 kończy mi się umowa. Wczoraj (31 dni przed koncem) udałem się do salonu i złożyłem dyspozycję przejścia z abonamentu na kartę po zakończeniu umowy. Kiedy będę użytkownikiem oferty na kartę? Bo czytałem przeróżne wersje. Mój okres rozliczeniowy trwa od 24 do 23 każdego miesiaca.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z abonamentu na kartę.

Przy migracji nie musi być zachowane wypowiedzenie. Tylko kwestia jak "system" ustali datę migracji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z abonamentu na kartę.

Akurat data końca umowy to pierwszy dzień okresu rozliczeniowego. Więc teoretycznie może być to 23.08 jako koniec okresu rozliczeniowego. W praktyce bywa różnie. Najlepiej odczekać tydzień/dwa i skontaktować się z bok - powinno być już zlecenie w tym zakresie - wtedy doradca może podejrzeć datę migracji.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Przejście z abonamentu na kartę.

@Tomeczeck, 24 lipca lub 24 sierpnia, Twój numer będzie w ofercie na kartę. Zależy czy naliczy kolejny okres rozliczeniowy Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przejście z abonamentu na kartę.

Dzięki za pomoc. Wcześniej złożyłem wypowiedzenie i data dezaktywacji numeru byla wlasnie 24 lipca, zdecydowałem się jednak zachować numer i wczoraj (przed kolejnym pełnym okresem rozliczeniowym) złożyłem dyspozycję przejścia na kartę. Teraz zastanawiałem się jak to będzie w praktyce 24 lipca, czy 2 okresy od złożenia dyspozycji, czyli 24 sierpnia.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Przejście z abonamentu na kartę.

@Tomeczeck, jest 1 pełny okres rozliczeniowy, tylko u Ciebie okres rozliczeniowy kończy się 23 lipca, a umowa 24 lipca. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przejście z abonamentu na kartę.

A jeszcze pytanie: co jeśli zdecyduje się przenieść numer np 25 lipca do innej sieci, a jednak zostawia mnie do 23 sierpnia w abonamencie? Moga naliczyc jakas kare, jesli umowe mam do 24 lipca?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z abonamentu na kartę.

Przy migracji nie musi być zachowane wypowiedzenie. Tylko kwestia jak "system" ustali datę migracji.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejście z abonamentu na kartę.


@Tomeczecknapisał(-a)
A jeszcze pytanie: co jeśli zdecyduje się przenieść numer np 25 lipca do innej sieci, a jednak zostawia mnie do 23 sierpnia w abonamencie? Moga naliczyc jakas kare, jesli umowe mam do 24 lipca?

To już zależy od trybu. Przy założeniach że data końca umowy do 24.07, a okres rozliczeniowym masz od 24 do 23 to będzie następująco:

1) w trybie na dany dzień - możesz wskazać by nie płacić kary 25.07 - wtedy numer zostanie przeniesiony w tym dniu, ale z uwagi na niezachowanie okresu wypowiedzenia i tak zapłacisz Orange abonament za okres do 23.08

2) w trybie na koniec promocji - z uwagi na to, że już jest późno i nie da się przed końcem umowy zachować okres wypowiedzenia, nie dojdzie do przeniesienia numeru na 25.07, przeniesienie zostanie zrealizowane po wypowiedzeniu, czyli 24.08

3) w trybie zgodnie z okresem wypowiedzenia - okresem wypowiedzenia będzie 24.07-23.08, więc numer będzie przeniesiony 24.08.

 

Powyższe dotyczy migracji do zupełnie "innej sieci/operatora" (a nie do marki nju, której również operatorem jest Orange Polska).