Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście na czas nieokreślony umowy LOVE zawartej przed 19.11.2018

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Przejście na czas nieokreślony umowy LOVE zawartej przed 19.11.2018

Dzisiaj otrzymałem dziwny email, że moja umowa na pakiet LOVE odnowi się wkrótce na czas nieokreślony.

Sam email nie zawierał żadnych szczegółów co/jak/dlaczego, więc tu wielki minus dla osób odpowiedzialnych za komunikację.

 

Umowę podpisywałem jeszcze wtedy, gdy oferowano jedynie odnowienie na 6 miesięcy.

Bez żadnych problemów umowa odnowiła mi się już chyba 3-4 razy, więc trochę zdziwił mnie dzisiejszy email, bo nie kontaktowałem się z nikim, aby zmienić dyspozycję w sprawie automatycznego odnowienia.

 

Szybko skontaktowałem się z doradcą, który potwierdził, że kwota abonamentu się nie zmieni, więc teoretycznie kwity do reklamacji już mam, jakby jednak z fakturą było coś nie tak.

 

Zastanawia mnie jednak podstawa takiej zmiany.

Znalazłem taką stronę i można się z niej dowiedzieć, że umowy zawarte przed 19 listopada 2018 roku przedłużają się na kolejny okres promocyjny po starej cenie albo przechodzą na czas nieokreślony z wyższą opłatą cennikową!

Automatyczne przedłużenie umowy na usługi stacjonarne w Orange | Orange Polska

 

Mam rozumieć, że ta strona jest nieaktualna (jest gdzieś aktualny komunikat?) czy ktoś wprowadza mnie w błąd?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Przejście na czas nieokreślony umowy LOVE zawartej przed 19.11.2018

Od najbliższego poniedziałku, 21 grudnia 2020 r., wchodzą w życie zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Wiążą się z tym istotne ułatwienia dla klientów sieci komórkowych, między innymi możliwość rozwiązania umowy e-mailem czy obowiązek operatora poinformowania klientów o automatycznym przedłużaniu umowy.

Do tej pory było tak, że operator nie miał obowiązku informowania, że aktualna umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas nieokreślony. Nowe przepisy wprowadzają taki obowiązek. Operator nie później niż 30 dni przed upływem okresu, na jaki umowa została zawarta, będzie musiał poinformować o tym klienta.

Dodatkowo przed automatycznym przedłużeniem umowy operatorzy będą informować o sposobach jej rozwiązania, a także najkorzystniejszych oferowanych przez siebie pakietach taryfowych.

W ten sposób abonent będzie mógł w pełni świadomie podjąć decyzję, czy nadal chce być klientem danego operatora.

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/zdalne-wypowiedzenie-umowy-bez-automaty...

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Przejście na czas nieokreślony umowy LOVE zawartej przed 19.11.2018

Od najbliższego poniedziałku, 21 grudnia 2020 r., wchodzą w życie zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Wiążą się z tym istotne ułatwienia dla klientów sieci komórkowych, między innymi możliwość rozwiązania umowy e-mailem czy obowiązek operatora poinformowania klientów o automatycznym przedłużaniu umowy.

Do tej pory było tak, że operator nie miał obowiązku informowania, że aktualna umowa zostanie automatycznie przedłużona na czas nieokreślony. Nowe przepisy wprowadzają taki obowiązek. Operator nie później niż 30 dni przed upływem okresu, na jaki umowa została zawarta, będzie musiał poinformować o tym klienta.

Dodatkowo przed automatycznym przedłużeniem umowy operatorzy będą informować o sposobach jej rozwiązania, a także najkorzystniejszych oferowanych przez siebie pakietach taryfowych.

W ten sposób abonent będzie mógł w pełni świadomie podjąć decyzję, czy nadal chce być klientem danego operatora.

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/zdalne-wypowiedzenie-umowy-bez-automaty...

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2802
  • 6985
  • 182

Przejście na czas nieokreślony umowy LOVE zawartej przed 19.11.2018

No to te zmiany już chyba weszły 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Przejście na czas nieokreślony umowy LOVE zawartej przed 19.11.2018

@Katani1 weszły, bo ja na mailu mam że 4 informacje na ten temat, bo właśnie mnie to dotyczy


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 29
  • 2

Przejście na czas nieokreślony umowy LOVE zawartej przed 19.11.2018

Przejrzałem zmiany w PT i w sumie widzę tam tylko narzucenie obowiązku informowania o przedłużeniu na czas nieokreślony (+ skrócenie okresu wypowiedzenia takiej umowy).

 

Zakazu przedłużania na czas określony nie widzę.

Czyli Orange z dobrej woli daje umowę bezterminową po starej cenie?