Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z predkością internetu mobilnego


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Problemy z predkością internetu mobilnego

Kupiłem sobie pakiet na wakacje 30gb za 30zł. I mam problem z predkością mam tylko około 1-2 mb/s. Na youtube widziałem dużo osób sprawdających szybkosc internetu mobilnego orange i wynosiła około 5-9 mb/s w 3g. Ja też korzystam z 3g (mam pełny zasięg) . Czy da się jakoś zwiększyć prędkość? Albo czy w tym pakiecie są jakieś ograniczenia? Daje załącznik ze strony speedtest.net


test.png
20 ODPOW. 20

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 25
  • 7

Problemy z predkością internetu mobilnego

Niestety, moim zdaniem prędkości internetu nie da się zwiększyć zmieniając ustawienia w telefonie 😕 to zależy od zasięgu, obciążenia sieci, odległości od nadajnika, technologii.

Masz zasięg LTE ? przełącz się jeżeli masz możliwość. Łączysz się z internetem więc nie masz problemu z telefonie, połączenie nawiązujesz... nie wiem czy cośz tym zrobisz. sprawdź inne lokalizacje, czy problem występuje ten sam. Wątpie aby było z góry ograniczenie w prędkości ale nie wykluczam opcji, zależy od usługi którą uruchomiłeś, możliwe, że w regulaminie masz o tym zapis, poczytaj również o tym.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Problemy z predkością internetu mobilnego

W Orange na kartę, nie mamy ograniczenia prędkości w zależności od oferty (z wyj. tzw. lejka w niektórych pakietach po ich wykorzystaniu) - korzystasz z maksymalnej dostępnej prędkości - która zależna jest od posiadanego zasięgu, obciążenia, jak i urządzenia.

3G jest 3G nierówne. Tym określeniem można określać zarówno zwykły UMTS, HSDPA, jak i HSPA+. Sądząc po prędkości, zapewne korzystasz z technologii HSDPA. Osoby, które osiągając ponad 6 Mbps, korzystają zapewne z HSPA+.

Z tego powodu, obawiam się, że - o ile nie wynika ona z obciążenia nadajnika (które może być pózniej mniejsze) - to cieżko będzie to zmienić (gdyż wynika to albo z posiadanego urządzenia, albo zasięgu).


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Problemy z predkością internetu mobilnego

Sprawdzałem też w innej miejscowości i uzyskałem podobną prędkość

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z predkością internetu mobilnego


Plichciu napisał(-a):

Sprawdzałem też w innej miejscowości i uzyskałem podobną prędkość


Z jakiego urządzenia korzystasz ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Problemy z predkością internetu mobilnego


Jarek napisał(-a):

W Orange na kartę, nie mamy ograniczenia prędkości w zależności od oferty (z wyj. tzw. lejka w niektórych pakietach po ich wykorzystaniu) - korzystasz z maksymalnej dostępnej prędkości - która zależna jest od posiadanego zasięgu, obciążenia, jak i urządzenia.

3G jest 3G nierówne. Tym określeniem można określać zarówno zwykły UMTS, HSDPA, jak i HSPA+. Sądząc po prędkości, zapewne korzystasz z technologii HSDPA. Osoby, które osiągając ponad 6 Mbps, korzystają zapewne z HSPA+.

Z tego powodu, obawiam się, że - o ile nie wynika ona z obciążenia nadajnika (które może być pózniej mniejsze) - to cieżko będzie to zmienić (gdyż wynika to albo z posiadanego urządzenia, albo zasięgu).



Jak bym mógł zmienić na technologie HSPA+ w swoim telefonie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Problemy z predkością internetu mobilnego


vdsl2 napisał(-a):

Plichciu napisał(-a):

Sprawdzałem też w innej miejscowości i uzyskałem podobną prędkość


Z jakiego urządzenia korzystasz ?



acer iconia tab A211 używam swojego tableta jako router

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z predkością internetu mobilnego

A jak wyglądają na samym acer test speed?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Problemy z predkością internetu mobilnego

prędkość taka sama

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z predkością internetu mobilnego

Czy tylko masz z ta karta problem od Orange? Jak wygląda od innych sieci