Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

Witajcie,

Przeniosłem numer z Play do Orange. W ramach abonamentu wziąłem telefon Huawei P9 Lite. Na zasięgu Orange prędkość LTE to max 15 Mb/s. Czy jest to możliwe? Wg mapy zasięgu mieszkam w Szczecinie 100 m od anteny LTE 1800 (jeśli dobrze odczytuje). Czy mam źle skonfigurowany telefon? Czy jest jakaś inna przyczyna takich prędkości?

Drugi problem to rozliczanie pakietu danych. W tej chwili mam 5GB/m-c i darmowe LTE. 80% korzystania z internetu w ramach zasięgu LTE. Jednak na koniec miesiąca zostaje tylko 1 GB pakietu. Nie było by problemu, ale wcześniej mając Play miesięcznie wykorzystywałem max 1,5 GB. Boje się pomyśleć co będzie jak LTE będzie odliczane z pakietu.

Dzięki za pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z prędkością LTE i pakietem danych


JasiekPL napisał(-a):

@mabud73

Czyli to normalne. Szkoda, że wcześniej tego nie ogarnąłem. Nie zmieniłbym sieci. Ale teraz to za późno. Przed przeniesieniem numeru miałem włożony starter Play. Prędkości w okolicach 60-70 Mb/s.

 

@Piotrekk85

Myślałem, że w ramach promocji nie liczą mi transmisji w ramach LTE. Czyli to co teraz wykorzystuje to zużycie w ramach wszystkich zasiegów. To w sumie nie byłoby tak źle. Choć w salonie jasno powiedzieli, że w ramach promocji Nielimitowane połączenia LTE przez 3 miesiące za darmo.


Sprawdź w innych godzinach. U mnie zdarza się czsami transfer nawet ok 45 Mb/s...Na innym urządzeniu (airbox z Free Net LTE) średnią mam ok 40 Mb/s. Tak jak wspomniałem, uzależnione to jest od obciążenia BTS-a...pozostałe niejasności wyjaśnił już @Piotrekk85 🙂 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

Witam

Według mnie Twoje 15Mb/s to nie najgorsze osiągi. U mnie osiągi są w granicach ok 20Mb/s...Screenshot_2017-02-11-10-51-25.png

 

 

 

Wszystko zależy od obciążenia BTS-a. Co do wykorzystania pakietu, sprawdź wykorzystanie danych przez aplikacje w telefonie. Im nowszy telefon, tym więcej danych wykorzystuje...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

darmowe LTE jest po wykorzystaniu schodków, a nie równocześnie z pakietem danych


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

@mabud73

Czyli to normalne. Szkoda, że wcześniej tego nie ogarnąłem. Nie zmieniłbym sieci. Ale teraz to za późno. Przed przeniesieniem numeru miałem włożony starter Play. Prędkości w okolicach 60-70 Mb/s.

 

@Piotrekk85

Myślałem, że w ramach promocji nie liczą mi transmisji w ramach LTE. Czyli to co teraz wykorzystuje to zużycie w ramach wszystkich zasiegów. To w sumie nie byłoby tak źle. Choć w salonie jasno powiedzieli, że w ramach promocji Nielimitowane połączenia LTE przez 3 miesiące za darmo.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z prędkością LTE i pakietem danych


JasiekPL napisał(-a):

@mabud73

Czyli to normalne. Szkoda, że wcześniej tego nie ogarnąłem. Nie zmieniłbym sieci. Ale teraz to za późno. Przed przeniesieniem numeru miałem włożony starter Play. Prędkości w okolicach 60-70 Mb/s.

 

@Piotrekk85

Myślałem, że w ramach promocji nie liczą mi transmisji w ramach LTE. Czyli to co teraz wykorzystuje to zużycie w ramach wszystkich zasiegów. To w sumie nie byłoby tak źle. Choć w salonie jasno powiedzieli, że w ramach promocji Nielimitowane połączenia LTE przez 3 miesiące za darmo.


Sprawdź w innych godzinach. U mnie zdarza się czsami transfer nawet ok 45 Mb/s...Na innym urządzeniu (airbox z Free Net LTE) średnią mam ok 40 Mb/s. Tak jak wspomniałem, uzależnione to jest od obciążenia BTS-a...pozostałe niejasności wyjaśnił już @Piotrekk85 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

Masz 3 miesiące za darmo - ale to trzeba inaczej rozumiesz. Wszystkie schodki są za darmo na 3 miesiące (niezależnie od technologii).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

@Piotrekk85

Czyli to co zużywam w tym momencie to jest w ramach wszystkich zasięgów? Więc takie zużycie z pakietów powinny być po 3 miesiącach? To by była dobra wiadomość. 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

Nie wiem co zużywasz, to sprawdzisz sobie na mój Orange,

Zespół Nasz Orange
  • 1105
  • 7731
  • 80

Problem z prędkością LTE i pakietem danych

Dzień dobry @JasiekPL,


Za każdym razem klikając w "rozwiązanie" ułatwiasz innym znalezienie najbardziej trafnej odpowiedzi. W związku z tym, zaznacz proszę z powyższych odpowiedzi jedną, która jest najbardziej trafną.

 

Pozdrawiam,
Rafał