Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z odbiorem MMS


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Problem z odbiorem MMS

A tu też iphone? bo to na iphonach jedynie czasem pomaga, na innych modelach już nie.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2816
  • 7030
  • 183

Problem z odbiorem MMS


Piotrekk85 napisał(-a):
A tu też iphone? bo to na iphonach jedynie czasem pomaga, na innych modelach już nie.

Nie wiadomo, ale dzięki, że sprawę  wyjaśniłeś 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 14
  • 0

Problem z odbiorem MMS

Ja mam Redmi 4x i wydawało mi się, że czasami bez transmisji MMS doszedł ale tak jak pisałem, pewności nie mam. Z włączoną transmisją wszystko ok. W poprzednim tel nie musiałem niczego włączać;-)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 14
  • 0

Problem z odbiorem MMS

Mam jeszcze jedno pytanie, czy nie powinienem dostawać jakiegoś smsa informującego, że mam włączyć dane w celu odbioru MMSa? Przecież bez sensu jest, żeby mieć włączone dane cały czas. Znajomi w Samsungu dostają takie info ( nie pamiętam dokładnej treści) a  ja dostaje informację najczęściej po 10 godzinach albo później.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Problem z odbiorem MMS

Sam mam Xiaomi i mam podobny problem. Podobno w MIUI 9 ma być fix, masz już nową wersję?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 14
  • 0

Problem z odbiorem MMS

Tak, mam już MIUI 9.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Problem z odbiorem MMS

To chyba trzeba zgłosić do MI forum, że błąd jest. Bo nie tylko w Polsce są problemy. A w ustawieniach telefonu nie ma opcji by nie pobierać mmsów przez wifi. A w Orange tylko przez komórkowy transfer danych pobierze do mmsy.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Problem z odbiorem MMS

Nie macie w telefonie w ustawieniach sieci komórkowej opcji "Zawsze wysyłaj i odbieraj MMS - wysyłaj i odbieraj MMS bez usługi transmisji danych" albo opcję w ustawieniach wiadomości "automatycznie pobieraj MMS"? Wtedy kiedy taka opcja jest włączona w momencie przyjścia MMS-a uruchamia się transfer danych automatycznie, po czym po pobraniu wiadomości mutlimedialnej sam się wyłącza. Nie wiem jak to wygląda w przypadku urządzeń MI, ale w smartfonach Sony, Huawei, Samsung takie opcje na 100% występują. Może warto poszukać, być może gdzieś taka funkcja jest zaszyta. 🙂

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Problem z odbiorem MMS

W Mi było, ale wyłączyli to. Przynajmniej w dystrybucji global.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Problem z odbiorem MMS

Dziwne podejście producenta. Może po aktualizacji przenieśli tę opcjonalność w zupełnie inne miejsce? U mnie w przypadku Huawei czasami po aktualizacjach niektóre opcje zostały czasami przenoszone w zupełnie inne miejsca niż dotychczas i trzeba było szukać, aby je znaleźć. Jeśli rzeczywiście ich nie ma to nie pozostaje nic innego jak zgłoszenie tego do MI Polska. Może w kolejnej aktualizacji wprowadzą poprawkę tego błędu. 😉