Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polityka uczciwego korzystania


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Polityka uczciwego korzystania

► Temat został przeniesiony z kategorii O społeczności ze względu na poruszane zagadnienia - Moderator Rafał ◄

Mam wątpliwości, czy ta polityka uczciwego korzystania powinna dotyczyć taryf biznesowych i firm. To raczej polityka naciągania 

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Polityka uczciwego korzystania

@vonarisPolityka Uczciwego korzystania (ang. Fair Usage Policy - FUP) została wprowadzona na mocy rozporządzenia UE.

Oznacza to, że nie stanowi ona wewnętrznej regulacji Operatora, a co za tym idzie Orange musi się do niej dostosować.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polityka uczciwego korzystania

Polityka stanowi regulacje wewnętrzne. Każdy operator może jej nie stosować, może też na różne sposoby sformułować. Owszem "populistycznie" fajnie mieć wszystko za free. Tylko powinno to opłacać i klientom i operatorom. A operatorzy na roamingu UE tracą. Na inne strefy w ofercie firmowej są pakiety.
Anonim

Nie dotyczy

Polityka uczciwego korzystania

@@Piotrekk85 właśnie byłem w trakcie uzupełniania posta, bo napisałem strasznie lakonicznie i w sumie wydźwięk zły mi wyszedł ale widzę, że mnie ubiegłeś. 😀


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polityka uczciwego korzystania

Poza tym czemu mieć koniecznie polski prefix? Mamy wolny rynek i są dwa kraje gdzie jest taniej niż w PL.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

Polityka uczciwego korzystania

W salonie powiedziano mi, że jeśli udowodni ę kilkoma rachunkami, że prowadzę działania na terenie Unii Europejskiej, to tych dodatkowych kosztów nie będzie. Czy to na pewno prawda? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polityka uczciwego korzystania

Jakie "działania"?

Możesz się jedynie starać wykazać, że mieszkasz i przebywasz w Polsce. Wtedy zgodnie z prawem unijnym opłat być nie powinno. Ale to mega trudno wykazać, jak częściej przebywasz w roamingu niż w Polsce.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Polityka uczciwego korzystania

Niezależnie od przedstawienia przez Ciebie dowodu opisanego w regulaminie, w przypadku gdy w okresie 4 miesięcy  numer przebywał w Strefie 1 co najmniej przez połowę tego okresu i częściej korzystałeś z usług w roamingu w Strefie 1 niż w kraju lub korzystałeś kolejno z wielu kart SIM w ramach roamingu, poinformujemy SMS-em o konieczności zmiany sposobu korzystania z usług w roamingu w Strefie 1. W przypadku braku zmiany korzystania z usług w roamingu w Strefie 1 w ciągu 14 dni od naszego wezwania, naliczymy opłaty dodatkowe podane w SMS-ach. Tylko czy salon przekazał Ci, że przyjmie takie dokumenty?