Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poczta głosowa w roamingu - czy płatna?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Poczta głosowa w roamingu - czy płatna?

Dzwoniłem ostatnio reklamować połączenia w roamingu, których nie odebrałem (nawet ich nie mam na liście połączeń) a mimo to zostały zafakturowane. Podczas składania reklamacji konsultantka spytała się czy mam aktywną pocztę głosową i wmawiała że będąc w roamingu, takie przekierowanie na pocztę będzie taryfikowane.

 

Pocztę głosową mam nieaktywną, ale jak wygląda sytuacja z taryfikowaniem? Załóżmy miałbym pocztę aktywną, telefon wyłączony, czy każdorazowo gdy ktoś się nagra to będzie ode mnie pobierana opłata? To jakieś niedorzeczne. Czy to prawda czy po prostu niedouczony konsultant?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Poczta głosowa w roamingu - czy płatna?

Samo przekierowanie na pocztę w standardowym pojęciu (w sensie ktoś dzwoni do Ciebie, Ty np. odrzucasz, połączenie jest przekierowane na pocztę) jest bezpłatne.

Przekierowania poprzez pocztę (oddzwaniasz z poczty na numer który zostawił wiadomość), dzwonienie na skrzynkę poczty itp itd są płatne.

W mega archiwalnych ofertach może być nieco inaczej, ale na 99% nie masz takiej oferty (chyba że to jakaś negocjowana oferta na firmę). Tu jest regulamin http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/2073/2123203.pdf , zmiany zaszły od 2007 roku.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Poczta głosowa w roamingu - czy płatna?

Samo przekierowanie na pocztę w standardowym pojęciu (w sensie ktoś dzwoni do Ciebie, Ty np. odrzucasz, połączenie jest przekierowane na pocztę) jest bezpłatne.

Przekierowania poprzez pocztę (oddzwaniasz z poczty na numer który zostawił wiadomość), dzwonienie na skrzynkę poczty itp itd są płatne.

W mega archiwalnych ofertach może być nieco inaczej, ale na 99% nie masz takiej oferty (chyba że to jakaś negocjowana oferta na firmę). Tu jest regulamin http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/2073/2123203.pdf , zmiany zaszły od 2007 roku.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Poczta głosowa w roamingu - czy płatna?

Dzięki bardzo, wujek google też podobnie mówił ale wolałem się upewnić bo konsultantka była przekonana o swojej nieomylności (w ankiecie która oddzwania otrzymała cyferkę 1 za karę).

 

Swoją drogą, co wyjazd poza UE to mam jakieś dziwne połączenia na fakturze. Zawsze reklamacja i zawsze uznana na moją korzyść po analizie z partnerem roamingowym.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Poczta głosowa w roamingu - czy płatna?

Bo poza UE jest wiele kwiatków. Niektórych krajach np. mimo wyłączenia internetu są opłaty za A-GPSa (lokalizacja przez sieć komórkową). Często są połączenia z dublowane (bo jakiś pośrednik chce zarobić). Niestety trzeba pilnować i reklamować.