Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Witam. Dostałem w aplikacji Orange prezent miesiąca w postaci 5 dodatkowych GB za darmo. Odebrałem ten prezent i przypisałem na swój numer. Niestety ten internet działa tak jakbym wcale go nie miał. Strony się nie lądują,nie da się nawet wykonać speed testu. Na aplikacji pokazuje mi 106gb dostępnego internetu. (Mam też włączony pakiet 100gb za darmo na wszystkie numery) Ten pakiet dostałem również w prezencie od Orange do odebrania w aplikacji. Oba te pakiety włączyłem tego samego dnia. Z tego internetu nie da się korzystać. Czy można jakoś wyłączyć ten pakiet 5gb? Mam wrażenie że to przez niego internet jest tak wolny. Reszta rodziny korzystająca z naszego abonamentu nie ma problemu z internetem ( u nich nie ma włączonego pakietu 5gb, mają włączone 100gb na wszystkie numery )

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku + przeniosłem z działu Sieć i dostępność usług – moderator Michał

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Okazało się że była awaria nadajnika. (Dopiero piaty konsultant na czacie mi to przekazał,inni ciągle mówili że u nich wszystko gra) Pani konsultant wysłała wczoraj monit do pilnej realizacji naprawy,właśnie wróciłem do domu i internet hula 40 mb/s, co na moją wieś jest dobrym wynikiem. Problem rozwiązany 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak Może problem nie jest w pakiecie (bo masz GB w zapasie) a w telefonie, czy karcie.

Przełóż kartę do innego aparatu i sprawdź inną kartę w swoim. Wyeliminuj problem sprzętowy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Wątpię aby problem był w sprzęcie. Internet chodził bez zarzutu dopóki nie włączyłem pakietu. Gdy włączalem pakiet miałem jeszcze 1.5,GB swojego internetu i chodził normalnie. Gdy włączyłem pakiet to nagle internet przestał działać. 

P.S w telefonie mam dwie karty( druga karta to zwykła startowka) Internet działa na tej karcie normalnie. 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak Reklamuj na infolinii czy czacie z zaznaczeniem, aby zweryfikowali, czy nie włączył się jakimś cudem lejek techniczny (takie banowanie klienta, który za dużo ściąga GB). Koniecznie niech to sprawdzą i zerkną na ustawienia karty od strony systemów. Symptom wskazuje na problem z kartą...skoro inna w telefonie jest ok


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak obstawiam, że mogłeś dostać lejek techniczny. Zbieg okoliczności. Sprawdź, jak jutro będzie działał Tobie internet lub zadzwoń na infolinię, jeżeli chcesz się upewnić.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Cześć @Klodziak 

Próbowałeś uruchomić ponownie telefon? Jeśli to nie pomozę to może być lejek techniczny tak jak pisze @ketrasaArtur na tej karcie lub problem z kartą SIM tak jak pisze @agat13   Spróbuj zgłosić ten problem na Orange czacie lub na infolinii Orange *100 lub 510 100 100.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak w aplikacji Mój Orange zakładka Internet > tam jest Ograniczenie szybkości, można sprawdzić czy włączone, jak włączone to internet będzie z ograniczoną szybkością działać, można zgłosić na infolinii Orange czy czat, by to wyłączyli.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

Na infolinii powiedzieli że żadnych limitów nie mam włączonych i że zasięg jest okej. Polecili mi wyłączyć telefon z wyciągnieta karta SIM. Zrobiłem tak lecz to nie pomogło. Kazali zmienić ręcznie siec na 3G i coś tam się ruszyło. W sensie internet niby jest ale no prędkość jest bardzo słaba. Do tej pory korzystałem z LTE i internet był o wiele szybszy. Ten 3g nadaje się tylko do bardzo mało wymagających usług. 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak kup starter Orange za 5zl i wymień w Mój Orange, bo obstawiam że z kartą SIM masz problem, nie ustawiaj 3G bo to porażka, normalnie LTE musi ci działać, jak masz telefon na 2 SIM, to włóż do drugiego slotu i sprawdź, może to pomoże 😎


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Po włączeniu darmowych gigabajtów, internet zwolnił

@Klodziak  a próbowałeś zresetować ustawienie sieciowe w swoim telefonie?

Może to pomoże Ci

Pozdrawiam 🙂