Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiskem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiskem

Mam taki problem. Przebywam za granicą (we Francji) i do końca marca nie miałem problemu i wszystkie połączenia przychodzące z Polski pojawiały się z prefixem (+48) oraz telefon je odnajdywał w książce adresowej bo tam mam zapisane z prefixem (+48). Od początku kwietnia każdy kto z Polski do mnie dzwoni to jego numer wyświetla się bez prefixu, telefon nie odnajduje go w kontaktach zapisanych. Czyli mimo iż numer dzwoniący jest mi znany i zapisany w kontaktach to pojawia się sam numer jakby był obcy i co gorszę identyfikuje go jako numer francuski (z racji tego że jestem we Francji).  Używam Samsung S21, nic nie zmieniałem w ustawieniach, Dzwoniłem do Samsunga i oni twierdzą że to wina operatora i że nie da się tego ustawić w samym urządzeniu. Dział Techniczny Orange na infolinii znów mówi że to wina telefonu. Czy ktoś miał taki problem, z czym to może być związane ?

 

 

 

 

 

________________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

7 ODPOW. 7

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiske


@KamilKawiaknapisał(-a)

Mam taki problem. Przebywam za granicą (we Francji) i do końca marca nie miałem problemu i wszystkie połączenia przychodzące z Polski pojawiały się z prefixem (+48) oraz telefon je odnajdywał w książce adresowej bo tam mam zapisane z prefixem (+48). Od początku kwietnia każdy kto z Polski do mnie dzwoni to jego numer wyświetla się bez prefixu, telefon nie odnajduje go w kontaktach zapisanych. Czyli mimo iż numer dzwoniący jest mi znany i zapisany w kontaktach to pojawia się sam numer jakby był obcy i co gorszę identyfikuje go jako numer francuski (z racji tego że jestem we Francji).  Używam Samsung S21, nic nie zmieniałem w ustawieniach, Dzwoniłem do Samsunga i oni twierdzą że to wina operatora i że nie da się tego ustawić w samym urządzeniu. Dział Techniczny Orange na infolinii znów mówi że to wina telefonu. Czy ktoś miał taki problem, z czym to może być związane ?

 

 

 

 

 

________________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.


@KamilKawiak dzwoniący do ciebie, jak nie mają na początku +48, to niech dopiszą, większość w kontaktach ma bez +48, to rodzi różne problemy, operator raczej nie stwarza takich problemów.

Tak na koniec, może zainstaluj dla testów...

Screenshot_20240411-135308.jpg

 Ustaw jako domyślną do kontaktów i dzwonienia 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiske

Ciężko będzie wszystkich obdzwonić i prosić o dodanie +48 przed moim numerem, wręcz nie możliwe. Dziwne że stało się to z dnia na dzień i akurat z końcem miesiąca marca. 

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiske

@KamilKawiak to z komunikatora jakiegoś ich poinformuj, zainstaluj tą aplikację co na zdjęciu, że sklepu Google Play 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiske

Sprawdziłem z jedną osobą, dodała +48 przed moim numerem ale nic to nie dało. Dalej wyświetla mi się jak dzwoni sam jej numer i mój telefon przez to jej nie identyfikuje


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1643
  • 8157
  • 64

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiske

@KamilKawiakBo nie miało prawa zadziałać. Podobne problemy:

https://support.google.com/phoneapp/thread/213823416/name-not-shown-on-saved-contact-when-outside-my...

https://xdaforums.com/t/contacts-not-recognized-when-receiving-a-call.3354433/

 

Z ChatGPT:
On the Samsung S21, you can adjust how incoming calls are displayed by following these steps:

1. Open the Phone app.
2. Tap the three-dot menu icon in the top right corner.
3. Select "Settings" from the menu.
4. Look for an option related to "Caller ID" or "More settings."
5. Depending on your specific settings menu, you may find an option to display the country code for incoming calls. If not, you might find options related to displaying international numbers.
6. Enable any relevant options to ensure that incoming calls display the country code when you're abroad.

If you're unable to find these settings, you can also try checking the settings for the Contacts or Phone app on your device. Sometimes, these options may be located in different menus depending on the device's manufacturer or software version.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiske

Proponuję spróbować wyłączyć volte i vowifi.

Jeśli problem występuje, to może warto zrobić zgłoszenie techniczne?

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Połączenia przychodzące bez prefixu będąc we Francji. Wcześniej połączenia z Polski były z prefiske


@KamilKawiaknapisał(-a)

Przebywam za granicą (we Francji)


i w jakiej sieci masz tam numer? Pewnie w Orange, jak piszesz na NO, ale OPL w roamingu, czy francuską kartę?