Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pierwsza faktura

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Pierwsza faktura

Cześć, początkiem tego miesiąca wziąłem internet mobilny na abonament w orange. Na moim profilu widnieje informacja, że mój okres rozliczeniowy trwa do 15 dnia miesiąca i że skończył się jeden dzień temu. Oczywiście dostałem już nowy limit itp. ale interesuje mnie kiedy otrzymam e-fakturę i do kiedy muszę ją opłacić, bo okres rozliczeniowy jakby nie spojrzeć skończył się. Jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Rafał.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pierwsza faktura

Witam

 

Fakturę otrzymasz po pierwszym, pełnym okresie rozliczeniowym, uzupełnioną o wyrównanie za dotychczasowe, częściowe wykorzystanie i opłatę aktywacyjną...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pierwsza faktura

Witam

 

Fakturę otrzymasz po pierwszym, pełnym okresie rozliczeniowym, uzupełnioną o wyrównanie za dotychczasowe, częściowe wykorzystanie i opłatę aktywacyjną...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Pierwsza faktura

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam 🙂


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pierwsza faktura

A proszę bardzo 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Pierwsza faktura

Tak jak napisałeś to zwykle wyjątek od reguły. W większości wypadków., pierwsza faktura wystawiana jest pierwszego dnia pierwszego pełnego cyklu rozliczeniowego, więc za kilka dni już przyjdzie do Ciebie, a nie za miesiąc


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pierwsza faktura

@Piotrekk85, o niczym innym nie napisałem...poza tym wytłumacz mi dlaczego ja, za każdy z dwóch mobilnych internetów dostawałem fakturę po półtora miesiąca? Koszty podstawowe plus opłata aktywacyjna i wyrównanie za część poprzedniego niepełnego okresu rozliczeniowego? 🙂 

 

@edit: ...chyba że w moim przypadku różnica wywodzi się z rozliczenia zbiorczego za mobilne...

 

@edit2: sprawa wyjaśniła się poniżej 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Pierwsza faktura

Załóżmy, że usługa jest aktywna 1.02. Okres rozliczeniowy od 16 do 15 kolejnego miesiąca. Pierwsza faktura wystawiona jest 16 lutego za okres około półtora miesiąca (wyrównanie 1-15.02 plus z góry na nowy okres rozliczeniowy). Pierwszy pełny cykl to 16.02-15.03. Po pierwszym pełnym cyklu sugeruje, że pierwszy rachunek będzie w marcu, a nie lutym.

 

W wyjątkowych sytuacjach może być miesiąc później.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pierwsza faktura

Nie napisałem nic o lutym 🙂 Cały czas twierdzę że pierwszą fakturę kolega @Rafal94 otrzyma dopiero w marcu, czyli po ok półtora miesiąca po podpisaniu umowy podobnie do mojej sytuacji 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Pierwsza faktura

Okej, masz rację, tak też może się zdarzyć, wyjaśniliśmy na priv, przepraszam, poprawiłem swoje wpisy.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pierwsza faktura

Sprostujmy @Piotrekk85. Nieporozumienie wynikło ani z Twojej winy ani z mojej. Powodem są błędy systemowe w rozliczaniu faktur u operatora (potwierdziło to BOK). Błędnie rozliczono u mnie "niepełną część" od podpisania umowy do zamknięcia okresu rozliczeniowego, co w moim przypadku miało wiecej niż 28 dni, a nie mniej.  Myslę że jeżeli bedzie coś nie tak, a potwierdzić może to tylko @Rafal94, to dojdziemy do ładu. Tymczasem rozwiazanie zgłaszam weryfikacji @Piotrek 🙂