Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

@agat13  Dział techniczny namiętnie twierdzi że max 20 i to z wyraźnym DO 20MB. Co do koparek to owszem były i sugerowałem to zgłaszając problemy ale oni wiedzą i sprawdzili to kilkakrotnie.... Co do modemu mogę coś wrzucić jak będę w domu. Jakies konkretne sugestie ? Modem mruga sobie raźno diodą DSL zdaje się i to wszystko


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

@AnonimZmierz napięcie na pinii przychodzącej do modemu. Jeśli oczywiście masz czym. Restartnij modem i zamieść fotkę jak świecą się diody. Sprawdź jak łącze wchodzi do domu (ze słupa podwieszką czy ziemią-wkopane) i jeśli masz możliwość prześledź trasę instalacji. Znajdź pierwszy punkt instalacji nw domu (puszkę na zewnątrz, pierwsze gniazdo na kablu z zewnątrz) i możesz również fotnąć co jest w środku.

Jeśli chodzi o reklamacje, to nie masz synchronizacji i to (z wyłączeniem przegryzionej przez szczura czy odkurzacz instalacji domowej) nie Twoja wina, więc za co masz płacić przy wizycie technika???

Niech w końcu ktoś kompetentny przylezie i znajdzie powód niedziałania usługi, lub wykona kilka prostych testów na zewnątrz i wewnątrz udowadniając miejsce generowania problemu. Może to i modem padł, ale niech ktoś wreszcie to stwierdzi i konkretnie powie na czym stoisz-tego wymagaj, bo od tego są służby techniczne!

Podpowiemy co i jak mówić...

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

@agat13  nie mam możliwości w tej chwili zmierzyć napięcia ale w sumie racja na początek jutro przyniosę z pracy tester sieci. Druga sprawa jak wyjmuje wtyczkę z modemu dioda DSL PRZESTAJE MRUGAC czyli coś na kablu widzi.... Mieszkam w bloku a główne przyłącze przychodzi spod ziemii. Flinstonowie byli i oglądali piony oraz zaglądali do studzienki i nic nie wykryli....

 

Nie wiem czy wolno i czy warto ale mogę wkleić linki do monitorowania zgłoszeń 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

@AnonimBlok? Ile mieszkań? Monterzy byli, pocmokali i poszli? Nic nie powiedzieli? Ciekawe jak wyglądają odpisy monterskie tych reklamacji? Scyzoryk się otwiera...żadnej informacji technicznej i nie naprawiona usługa?

Dioda wskazuje na to, że modem się próbuje synchronizować, czyli coś z linii widzi. O ile to byłby problem w zabudowie niskiej, o tyle w blokach przeważnie jest na co przebudować linię w ramach alternatywy. Na takim dystansie to i na sznurku powinno się zapiąć 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

No nic nie zrobili. Pracowałem kiedyś w TP i wiem że do zwykłych abonenckich puszek daje się pary z zapasem a co dopiero do bloku. Kabel gruby jak palec nie pamiętam ile par tam idzie a Flinstonowie jakby chcieli mogliby próbować zmienić pary tu u mnie i na centrali. Tylko po co. Przy pierwszym zgłoszeniu w historii zlecenia widać typową spychologię.

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

Sorki - Blok 4ry klatki po 8 mieszkań. Są tu jeszcze dwie Neostrady i działają aczkolwiek bez szału


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5819
  • 23686
  • 198

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń


@Anonimnapisał(-a)

...

teściowie z zarejestrowanym telefonem stacjonarnym w celu powiadomienia o szczepieniu sars-cov ( brak usługi )

...


Na marginesie całej sprawy, jeśli usługa VoIP jest włączona to może być dla Ciebie pomocna informacja, że połączenia na VoIP powinieneś móc odbierać nawet z innych miejsc w sieci, nie tylko z miejsca gdzie jest/miała być świadczona usługa neostradowa.

W kontekście powiadomień z systemów rządowych dotyczących szczepień na covid to lepiej dorejestrować na profilu pacjenta adres emailowy który da się monitorować.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

Akurat problem z zarejestrowanym tel. stacjonarnym dało się szybko rozwiązać. Natomiast reszta bez zmian. Na chwilę obecną spychologia trwa w najlepsze. Przekazano do technika itp. A technicy maja gdzieś.

Czas najwyższy zmienić operatora. Po 16 latach współpracy dają mi do zrozumienia żebym odszedł.

 

 

_________________

*Post poddany edycji zgodnie z netykietą - moderator Wojciech.

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

Z ostatniej chwili - mam info od technika że próbują sie kontaktować ze mną na numer STACJONARNY ( który nie działa ) ale nie odbieram..... Cycki mi pękły. Mam dość


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Pakiet LOVE - brak działania usług stacjonarnych, pomimo kilku zgłoszeń

@Anonim...albowiem niezbadana jest inteligencja pracowników terenowych...Trzeba odpisać, że jak naprawią, chętnie odbierzesz...:)