Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

@adiks06 wedlug mnie jezeli na S9 masz aktywne platnosci zblizeniowe to na S22 te platnosci nie beda dzialac z uwagi na to ze oba telefony maja ten sam numer. Sprobuj deaktywowac platnosci na S9 isprawdz czy na S22 beda dzialac. U mnie we Flexie mam dwie karty do tego samego numeru, na jednym telefonie moge aktywowac aplikacje bankowa, na drugim juz nie bo system widzi ze dla danego numeru jest juz aktywna aplikacja. Mysle ze tutaj moze byc podobnie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

Google Pay (wallet obecnie) wymaga fizycznej karty sim. Trwają testy, ale usługa nie jest taka dostępna w Polsce.

Łatwo wyszukać informacje na ten temat.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 42
  • 1

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

U mnie na oby dwu telefonach mogę zainstalować aplikację bankową, w tym przypadku PeoPay i działa bez problemu i można z niej korzystać na obu sprzętach. Również kartę płatniczą za pomocą aplikacji bankowej mogę dodać bez problemu do płatności GooglePay, wszystkie komunikaty do płatności zbliżeniowych są ok, że można korzystać a finał jest taki jak opisywałem.   


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 42
  • 1

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

Jeśli problemem jest ,,fizyczna karta SIM" no to byłoby wyjaśnienie, ale dlaczego nic na ten temat nie wspominają na infolinii Orange, gdzie kilka razy szukałem pomocy, oczywiście jak do tej pory bezskutecznie. Ja, choć nie mam w tej dziedzinie dostatecznej wiedzy też podejrzewam, że tu tkwi klucz, ponieważ po włożeniu karty SIM płatności zadziałały,ale dopiero po uprzednim zresetowaniu telefonu do ustawień fabrycznych, bo bez tego fizyczna karta też nie rozwiązywała problemu. Zadziałało, do momentu jej wyjęcia i ponownym uruchomieniu eSIM. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

To płać aplikacją bankową lub np. blikiem zbliżeniowym. Problem jest w usłudze google pay która do płacenia, która wymaga posiadania w telefonie aktywnej fizycznej sim.

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note/GPay-issue-after-change-of-esim-from-physical-sim/td...

niektórzy twierdzą, że im jakoś się udaje, ale nie wiadomo w jakim kraju do końca.

 

(tam również jest podpowiedź, by po instalacji esim wyczyścić dane aplikacji google pay/wallet)

Anonim

Nie dotyczy

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

@adiks06 konsultanci wiedzą jakie daje ograniczenia esim do strony operatora. To już wymóg Google Pay więc dla mnie nie jest dziwne, że nie wiedzieli. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 41
  • 1

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM


@Piotrekk85napisał(-a)

To płać aplikacją bankową lub np. blikiem zbliżeniowym. Problem jest w usłudze google pay która do płacenia, która wymaga posiadania w telefonie aktywnej fizycznej sim.

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-Note/GPay-issue-after-change-of-esim-from-physical-sim/td...

niektórzy twierdzą, że im jakoś się udaje, ale nie wiadomo w jakim kraju do końca.

 

(tam również jest podpowiedź, by po instalacji esim wyczyścić dane aplikacji google pay/wallet)


Czyli jak pisałem. Działa tym którzy mają wymuszone w jakiś sposób HCE. Ci co mają klucze zabezpieczające w chipie na karcie SIM nie mogą skorzystać bo karty brak.

Trzeba by znaleźć sposób wymuszenia na telefonie autora zabezpieczeń HCE.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

Jesteś na forum Orange. Może warto skontaktować się z Google lub zadać pytanie na ich forum?
Orange nie świadczy Google pay.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 42
  • 1

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

Też myślę, żeby zwrócić się z problemem do GooglePay. Poza tym, zastanawia mnie, że w necie nie znajduję podobnych zgłoszeń, w końcu chyba z kart ekstra eSIM i płatności zbliżeniowych korzysta trochę osób.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Płatności zbliżeniowe a ekstra eSIM

Bo takie połączenie jest niszowe. Esim na androidzie jest rzadkie. W Polsce popularne są aplikacje bankowe działające na innej zasadzie niż google pay/wallet. Niedawno popularność zyskuje blik zbliżeniowy - też inna technologia. W Polsce też nie w każdym sklepie zapłacić przez Google pay - szczególnie w tych niesieciowych z autoryzacją offline.

Za granicą płatności zbliżeniowe bez pinu też są mniej popularne niż w Polsce, bo inne zasady bezpieczeństwa czy kwestia opłat surcharge.