Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 0

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

Jeżeli zamierzasz ubezpieczyć wyświetlacz telefonu dodatkowym ubezpieczeniem, dołączanym opcjonalnie do umowy, to daruj sobie. Firma ubezpieczająca - DIGITAL CARE nie pokryje kosztów wymiany wyświetlacza, ona zajmuje się redagowaniem negatywnych decyzji w zakresie prostej umowy ubezpieczenia. Typowe działanie ubezpieczyciela, liczącego na fakt, że przy takich drobiazgach unikną odpowiedzialności za niewywiązywanie sie z umowy ubezpieczeniowej. A to błąd.

 

Nie znam przypadku pokrycia kosztów naprawy z tego ubezpieczenia. To wyrzucone pieniądze i lepiej tą usługę wyłączyć natychmiast z abonamentu.

To nie przysporzy wam klientów. Zróbcie coś z wyłudzaniem pieniędzy na nie działające ubezpieczenie, bo to śmierdzi prokuratorem. Chętnie dołączę do zbiorowego pozwu. Trzeba się "skrzyknąć" gdzieś, gdzie można swobodnie wymienić doświadczenia.
Proponuję zawiązanie współpracy i proces zbiorowy dla wyegzekwowania naszych praw od DIGITAL CARE. ORANGE też powinien w tym uczestniczyć z powodu działania na szkodę firmy. DIGITAL CARE najzwyklej wyłudza pieniądze na ubezpieczenia, z których nie zamierza sie wywiązać.

59 ODPOW. 59

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

Ubezpieczenie ma OWU, które większość osób nie czyta. Katalog napraw jest ograniczony.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 0

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

W tej chwili firma DIGITAL CARE nie pokrywa już kosztów naprawy. Pisze w uzasadnieniu, że ubezpieczenie wyświetlacza nie obejmuje jego pęknięcia, czy uszkodzenia (sic!). Zdecydowanie odradzam jakiejkolwiek współpracy z firmą DIGITAL CARE. Odradzam klientom ORANGE i samej firmie ORANGE. Taki kooperant, który miał zwiekszyć atrakcyjność oferty, odstrasza głównie już istniejących. Skandal!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

To jest język OWU. Ubezpieczenie nie jest na wszystko.

 

Radzę napisać do Rzecznika Finansowego, on potrafi zweryfikować zapisy OWU ze stanem faktycznym.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 0

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

Przy usterce wyświetlacza cały katalog napraw mieści się w dwóch linijkach:

- jest uszkodzony - do wymiany

- nie jest uszkodzony - zostaje


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

Pytanie: czy mowa jest o ubezpieczeniu wyświetlacza w ramach wycofywanej już usługi, np. Nowej Ochrony Wyświetlacza? W niej faktycznie Digital Care jest administratorem, ale ubezpieczycielem Grupa Ubezpieczeniowa Europa. Przy tego typu ubezpieczeniach jw. jakaś część zgłoszeń zawsze będzie negatywnie weryfikowana - jak wspominał wielokrotnie również w innych wątkach @Piotrekk85 - właśnie z uwagi na zapisy znajdujące się w OWU (bo np. nie doszło do uszkodzenia z udziałem osób trzecich).

W usłudze Orange Smart Care nie pytają o okoliczności zdarzenia - bo tak ta oferta jest skonstruowana.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 0

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

Oczywiście mój wyświetlacz został zniszczony w sposób niejednoznacznie wykluczajacy udział osób trzecich. Ale w zapisie regulaminu i zasad ubezpieczenia jest napisane....lub innych. Nie istotne. Zawsze można powiedzieć, że ten przypadek nie kwalifikuje się do pokrycia kosztów naprawy, poniewż...... . I tu taka bzdura, jaką mi zaserwowano w uzasadnieniu. W interesie firm ubezpieczeniowych jest: pobierać należność za ubezpieczenie oraz wymigać sie od wypłaty odszkodowania. I tu firma DIGITAL CARE jest doskonała. Opinię ma gdzieś. Najważniejsze, że pobierali ode mnie składkę przez 12 m-cy i udało im sie nic nie zapłacić. A Orange toleruje takie jawne oszustwa. Zadeklarowane na tym samym kawałku papieru co umowa o świadczenie usług.


Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care


radelinus napisał:

Ale w zapisie regulaminu i zasad ubezpieczenia jest napisane....lub innych. Nie istotne. Zawsze można powiedzieć, że ten przypadek nie kwalifikuje się do pokrycia kosztów naprawy, poniewż...... . I tu taka bzdura, jaką mi zaserwowano w uzasadnieniu.


… czyli chodzi o konkretny punkt w OWU. Jeżeli się nie zgadzasz z uzasadnieniem, skorzytaj z porady, którą już kiedyś przekazał Ci @Piotrekk85.

► Dla porządku: niektóre wpisy czy zdania przeniosłem tutaj i połączyłem ze sobą, ponieważ nie dotykały tematyki związanej z innym rodzajem ubezpieczenia - Orange Smart Care (w nim nie ma czegoś takiego jak OWU, tzn. że w ramach przyznanego limitu naprawa uszkodzeń mechanicznych wyświetlacza następuje bez względu na przyczynę); a niektóre z nich usunąłem, bo tylko powielały wcześniej już opublikowane wpisy. ◄


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

Ja mam właśnie ten sam problem ale z PZU, ubezpieczenie zawarte w ORANGE. Telefon mi wypadł z dłoni i wyświetlacz diabli wzieli. Powiedzieli mi że to z powodu mojego niedbalstwa i brak mojej ostrożności w użytkowaniu telefonu. Więc jeśli jest brak osób trzecich w uszkodzeniu, to moje ubezpieczenie nie obejmuje naprawy szkody. Ale jak zawierałem ubezpieczenie to tam było napisane, uszkodzenia mechaniczne w tym od zdarzeń losowych. Niestety pozostało mi tylko ujadanie się z nimi. Orange oczywiście umywa ręce, nie znam nikogo komu kiedykolwiek naprawiono ekran z ubezpieczenia. Zawsze są jakieś kruczki co pozwalają im wykręcić się. Ja teraz rezygnje z ubezpieczenia i jak umowa mi się skończy to odchodzę z ORANGE, bo i oni nie chcą brać odpowiedzialności za to kogo nam wciskają.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 48
  • 0

Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care

Ja też odchodzę z ORANGE. Skoro nie chce im sie zadbać o KLIENTÓW, to niech sobie ich szukają. Ich udział w rynku telekomunikacyjnym maleje z roku na rok. Między innymi przez współpracę z oszustami typu DIGITAL CARE. Mam w firmie telefony w Orange i prywatnie używany telefon tez w Orange. W ciagu roku odpadnie im z mojej strony 5 abonamentów na poziomie 75zł/m-c (x5 = 375zł). Odpadną też ci, których uda mi sie zniechęcić na portalach społecznościowych. A rachunki za telefony płacę w dniu otrzymaniaq faktury. 

Życzę im powodzenia z takim podejściem do Klienta. Dzięki DIGITAL CARE i olany przez ORANGE wyświetlacz mojego telefonu (naprawa to poziom 400zł), już będą ubożsi o (tylko na mnie ) 375zł x12 = 4500zł rocznie.