Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

Witam. 

18 stycznia kończy mi się umowa na Orange love. Z uwagi na brak możliwości świadczenia usługi dostępu do internetu na światłowodzie (mimo że mam światłowód podpięty od multiplay, Orange na ich linii usługi mi nie odpali) chciałbym przenieść właśnie internet stacjonarny + telefon stacjonarny do multiplay, a nr tel komórkowego do plus. Oczywiście chce zachować oba numery (i komórkowy i stacjonarny) , których używam od wielu lat. Proszę o informację jak podejść do tematu????? Czy ja mam wypowiadać umowę? Czy plus i multiplay jakoś wyciąganą numery z love? 

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

Nie wypowiadasz umowy w Orange. Zgłaszasz się do nowych operatorów i zlecasz przeniesienie numerów telefonów z dniem końca promocji. W dniu przeniesienia numerów pozostałe usługi zostaną odlaczone. Na komórkę dostaniesz potwierdzenie sms o dacie przeniesienia, natomiast stacjonarny kontroluj i zadzwoń do działu usług regulowanych 801505000, tam powiedzą czy wszystko jest ok z procedurą przenoszenia VoIP. Prxenosisz dwa numery z jednej umowy więc może być różnie. Ważne żeby u obu operatorów był ten sam tryb przenoszenia.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

Numery komórkowe możesz przenieść po przez złożenie wniosku w Plusie. Można to zrobić już z zaznaczeniem daty przeniesienia na koniec umowy w OL.

W przypadku stacjonarnego też jest możliwość przeniesienia z zachowaniem numeru. Dopytaj się dokładniej u swojego nowego operatora, jak wygląda sprawa z przeniesieniem. Podobno tak samo jak z komórkowym.

Ja osobiście przenosiłem nr stacjonarny do fioletu, więc wnioski były podobne, jak w przypadku przenoszenia nr mobilnego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

Orange Love jest pakietem. Nie wiem czy się uda przenieść oba numery. Wniosek o przeniesienie jednego numeru jest dyspozycją wyłączenia pozostałych usług. A w trakcie wypowiedzenia nie można przenosić numeru.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

W Orange miałem Internet + stacjonarny. Złożyłem wniosek o przeniesienie na stacjonarnego do fioletu, natomiast na internet wypowiedziałem umowę. Po okresie oznaczonym, numer działa w P4, łącznie z kierunkowym, internet został rozwiązany.

Przeniesienie stacjonarnego odbyło się tak samo jak mobilnego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

Nie zawsze się udaje. Zgodnie z umową na Love nie powinno to być możliwe.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

Czyli OL blokuje przeniesienie stacjonarnego do innego operatora?

Mi się udało przenieść.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

Nikt nic nie blokuje. Ale aby przenieść numer (niezależnie czy to komórka czy stacjonarny) numer nie może znajdować się w okresie wypowiedzenia. Jak złożymy wniosek MNP na jeden z numerów, pozostałe usługi przynajmniej w teorii powinny iść z automatu na okres wypowiedzenia.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

@Piotrekk85 czyli Internet jest usługą nierozłączną z telefonem stacjonarnym? Z tego co mi wiadomo, to są dwie niezależne usługi. Jedna wspólna rzecz, to jest linia telefoniczna, na której są świadczone obie usługi.

Pamiętam, że najgorzej jest przenieść numer stacjonarny z VoIP. Czas przeniesienia wynosi 30 dni i w tym czasie numer stacjonarny jest nieaktywny. Tak miał mój sąsiad.

Zresztą, najlepiej dowiedzieć się w BOK, czy stacjonarny można przenieść do innego operatora. Moim zdaniem nie powinno być problemów.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange love a przeniesieniu numeru stacjonarnego i komórkowego do innych operatorow

Właśnie tego się obawiam i nie wiem jak ugryźć temat. O ile w ogóle OL mi się rozbije to teraz w zależności kto pierwszy (Multiplay lub Plus) złoży dokumenty z informacją o przeniesieniu ten numer utrzymam ???

Przecież to jakaś paranoja.....

Może jest ktoś kto w praktyce przeszedł podobny proces????

W życiu nie bawiłbym się w odchodzenie z orange bo jestem z nimi kupę lat, ale prędkość 10Mb w tych czasach to lekka przesada i dziwię się, że mając w domu światłowód od innej firmy nie można skorzystać z LLU, żebym mógł cieszyć się internetem od Orange w przyzwoitych prędkościach.