Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oplaty dodatkowe na fakturze


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Oplaty dodatkowe na fakturze

dobry wieczor, 
mam nastepujacy problem, ktory bardzo mnie drazni i nie wiem jak problem rozwiazac. umowa jest na mnie, ja jestem glownym dysponentem, pod moje konto podpiety jest nr meza i to do niego notorycznie przychodza "super oferty" na dodatkowe uslugi w formie flash sms. maz niestety ma tendencje do notorycznego nieblokowania telefonu i czesto dzwoni do mnie jego kieszen. podjerzewam, ze wlasnie dlatego tego typu uslugi finalnie laduja pod jego nr na wykazie dodatkowych uslug na FV. nie podejrzewam go o celowe dzialanie - usluga chron dzieci w sieci, a dzieci nie mamy - rozumiecie Panstwo absurd tej sytuacji... Za pierwszym razem zadzwonilam na infolinie, wytlumaczylam, zlozylam reklamacje, reklamacja uznana. 16 listopada kolejna FV i kolejna usluga - zadzwonilam i dosadnie powiedzialam, ze nie zycze sobie tego typu wiadomosci marketingowych, a juz na pewno nie do osoby ktora jest dysponentem konta i na ktora podpisana jest umowa. ja na swoj nr nigdy nie dostalam zadnej oferty. Uslugi te zostaly ponoc zablokowane, ponownie zlozylam reklamacje, czekam na jej rozpatrzenie. Jakze duze zdziwienie mnie ogarnelo kiedy to calkiem przypadkiem odkrylismy w dniu dzisiejszym sms od orange - znow wyslany do mojego meza na jego nr - teraz tylko w formie standardowego sms i gdzie ponownie orange proponuje super usluge, i UWAGA warunkiem rezygnacji z jej wlaczenia jest wyslanie sms w ciagu 24h. i ja sie Panstwa pytam, jak to do cholery jest mozliwe, zeby orange mogl naliczac oplaty w przypadku gdy takiego sms nie wyslemy? czy musimy byc wiezniami telefonow komorkowych i patrzec na ich ekrany co 15 min? co to za dziwna praktyka marketingu? jezeli mam ochote wlaczyc - to odesle sms o tresci tak, zgoda a nie ze warunkiem nie wlaczenia uslugi jest wyslanie wiadomosc na taki i sraki nr. wybaczcie Panstwo moje wzburzenie ale dla mnie jest to jawne kretactwo, chamstwo i proba wyludzenia pieniedzy od abonentow i od kiedy przeszlam do Orange z Play na poczatku tego roku gdzie bylam od 2011 - to po prostu jestem wielce zniesmaczona ta polityka. szczerze w Play nigdy nie mialam takich sytuacji. prosze o informacje czy sa Panstwo w stanie podpowiedziec mi jak raz na zawsze zablokowac otrzymywanie tego typu wiadomosci. zalaczam zdjecie potwierdzajace praktyki naszego kochanego operatora... 

milego wieczoru!

 


20201125_220248.jpg

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oplaty dodatkowe na fakturze

A czy na rachunku masz rabat za zgodę marketingową?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Oplaty dodatkowe na fakturze

dobry wieczor, 

tak, posiadam taki rabat ale nie to jest głównym zarzutem do Orange - ja naprawdę nie mam nic przeciwko "normalnemu" marketingowi, ba sama pracowałam kiedyś na infolinii, wiem jak ciężka i niewdzięczna jest to praca i zawsze cierpliwie słucham propozycji telemarketerów Orange. ale nie zrozumiem i nie powinno być wg mnie zgody na tego typu praktyki, jak sms załączone w poprzedniej wiadomosci. jezeli orange bylby w porzadku to wyslalalby propozycje, jezeli sie zgadzam, odsyłam sms na taki i taki nr i usluge aktywuje, a nie w druga strone - nie odesles sms w czasie 24 h ze nie chcesz to ci wlaczymy i sie dalej martw. co to ma byc za praktyka? co jak ktos sporadycznie korzysta z telefonu i przegapi termin? jezeli rozwiazaniem tego jest wycofanie zgody marketingowej to zrobie to, ale wg mnie jest klasyczny wypadek proby wyludzenia i nadaje sie do zgloszenia do UOKiK, moze wreszcie on bedzie w stanie zrobic cos z tym "marketingiem". Pytanie czy orienuje sie ktos czy w Orange jest jakis dzial gdzie taka skarge tez moge zlozyc? bardzo chetnie opisze przypadek tych uczciwych praktyk gdzies wyzej bo to jest dalece idące chamstwo. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Oplaty dodatkowe na fakturze

@mm1988 w Orange zgłoszenie, reklamację zrobisz na infolinii, czacie lub listownie. Tu masz sposoby kontaktu z Orange:

https://www.orange.pl/view/kontakt

Zgody marketingowe warto też wycofać, jak i sprawdzić, ewentualnie pozakładać blokady premium SMS-y i połączenia.


Pracuję w Orange
  • 6
  • 11
  • 0

Oplaty dodatkowe na fakturze

Cześć @mm1988 , SMS ze zdjęcia nie traktuje o akcji w ramach której dostajesz aktywację usługi od tak.

 

Ten SMS to potwierdzenie zlecenia zrobionego w apce Mój Orange albo przy pomocy portalu orange.pl.
Skonsultuj to z użytkownikiem tego numeru, jest szansa aby "magiczna" kieszeń włączyła tą usługę, jakiś czas temu była kampania informacyjna o możliwości jej uruchomienia (akcja informacyjna nie "uruchomieniowa")

 

Jak zamówić?
"Zabezpiecz PESEL mogą zamówić Klienci, którzy korzystają z abonamentu komórkowego Orange lub oferty Orange Love. Usługę można kupić zawierając lub przedłużając umowę lub w dowolnym momencie poprzez Mój Orange lub po zalogowaniu na orange.pl

Opłata za usługę to tylko 9,99 zł miesięcznie (0 zł za pierwszy miesiąc)."

https://www.orange.pl/view/zabezpieczpesel


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oplaty dodatkowe na fakturze

@MiroMir: z całym szacunkiem, ale to co piszesz nie jest prawdą. Akcja Zabezpiecz PESEL jest reklamowana przez smsy klasy zero. Więc wystarczy nacisnąć OK potwierdzając przeczytanie sms i dochodzi do aktywacji. Niestety albo rabat 5 zł na abonament albo durne smsy.