Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

Witam,

Od połowy października przebywam za granicą w tym okresie miałem ponad miesięczną przerwę  ( 4 grudzien - 8 stycznia) w Polsce. Dziś rano ku mojemu zaskoczeniu otrzymałem smsa z informacją, że jestem w płatnym okresie w roamingu. Jeszcze większe zaskoczenie pojawiło się gdy włączyłem aplikacje Mój orange. W zakładce ponad abonament widnieje kwota ponad 40 zł. Po sprawdzeniu wykazu połączeń okazało się, że opłaty są mi naliczane już od 11 lutego. Sprawdziłem sms od orange w ostatnim okresie i dokładnie 11 lutego otrzymałem smsa z informacją " Bezpłatne rozmowy, smsy i mmsy... Do 29.02.2020 pozostało Ci 3.46 GB w ramach limitu.  Dlaczego więc otrzymałem taki sms i będąc pewien, że nadal korzystam z darmowego roamingu zaczęto mi naliczać opłaty. Dlaczego nie otrzymałem sms z upomnieniem że korzystam nieuczciwie i że w ciagu 14 dni będe sprawdzany, a dopiero po tym okresie będą mi naliczane opłaty? Czuję, że ktoś próbuje mnie naciągnąć na koszty. 

8 ODPOW. 8

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

@MQover cześć. Napisałeś, że przebywasz za granicą od października. Zasady roamingu w strefie 1 są jasne. Procentowo karta sim więcej loguje się do operatora zagranicznego niż macierzystego dlatego te opłaty. Wszelkie odpowiedzi znajdziesz na orange.pl/roaming.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

Rozumiem jak to działa tylko dlaczego nie otrzymałem smsa z ostrzeżeniem że kończy się darmowy okres itp. itd. ? Zamiast tego w dniu rozpoczęcia pobierania opłat poinformowano mnie że nadal mogę korzystać z darmowego roamingu. Coś tu poszło nie halo od Was. Na stronie Orange jest jasno napisane że taki SMS zostanie wysłany. 

"6.Jak uniknąć naliczania opłat dodatkowych wynikających z FUP w roamingu w UE?

  • Zanim zaczniemy naliczać opłaty dodatkowe, otrzymasz SMS-a (1) z informacją o konieczności zmiany sposobu korzystania z usług.
  • Po 14 dniach system znowu sprawdzi Twój sposób korzystania z telefonu.
    • Jeżeli w ciągu tych 14 dni Twój bilans korzystania z usług się zmienił (np. przebywałeś w Polsce), nie naliczymy dodatkowych opłat. 
    • Jeżeli bilans się nie zmienił (nadal korzystasz z usług głównie w UE), przez następne 4 miesiące będziemy naliczać opłaty dodatkowe."

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

@MQover uważam, że ta miesięczna przerwa og 4 grudzień do 8 styczeń została niewłaściwie policzona. Mogło to też wprowadzić zamieszanie z brakiem wysłania SMS-a o zbliżaniu się okresu płatnego. Według mnie,  coś na Twoim koncie źle zadziałało.

 

Jeszcze pytanie: czy będąc za granicą, użytkowany był tylko jeden numer zarejestrowany na Ciebie, czy było więcej? Jak było więcej numerów, to też inaczej jest liczony czas.

 

Na Twoim miejscu złożyłbym reklamację na infolinii +48 510 100 100 lub na czacie. Przynajmniej będzie wyjaśnione, co poszło nie tak jak potrzeba i z jakiego powodu jest naliczona opłata. Co z brakiem SMS-ów infotmujących o naliczaniu opłaty.

Sposoby kontaktu z Orange:

https://www.orange.pl/view/kontakt

 

Trzymam kciuki za pozytywne załatwienie sprawy 👍😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

Umowa jest na brata. Razem w tym samym czasie jesteśmy za granicą. On około tydzień temu otrzymał SMS-a ostrzegającego że za 14 dni przejdzie na platny. U mnie jak się okazało już było naliczanie opłat zanim on nawet dostał ostrzeżenie. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

@MQover zgłoście reklamację i jako przykład oba numery z porównaniem otrzymywania SMS-ów informacyjnych. To trzeba wyjaśnić. Ewidentnie coś źle zadziałało.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

Brak sms nie przekłada się na automatyczne anulowanie opłat. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

@MQoverCzyli doszliśmy do tego, że obie komórki są na brata i obie przebywają za granicą. W cenniku usług w roamingu jest zapis, który mówi o korzystaniu usług w roamingu z "wielu kart sim". Wg. mnie opłaty są naliczone poprawnie. Oczywiście zawsze możesz złożyć reklamację.

 

Pozdrawiam

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Opłaty za roaming bez ostrzeżenia

Ja tylko dodam, że informacja "" Bezpłatne rozmowy, smsy i mmsy... Do 29.02.2020 pozostało Ci 3.46 GB w ramach limitu." jest niezależna od tego, czy w danym momencie wpadłeś już w FUP. Jedno drugiego nie wyklucza :catwink: