Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za połączenia międzynarodowe


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Opłata za połączenia międzynarodowe

Otrzymałam ostatnio fakturę na prawie 400 zł., chcąc wyjaśnić jakim cudem mam do zapłacenia aż tyle udałam się do jednego z salonów Orange, gdzie wyjątkowo niekompetentna pracownica poinformowała mnie, że to z powodu połączeń międzynarodowych. Na pytanie: jak to możliwe, że w 2018 roku minuta połączenia do Niemiec kosztuje 2,50 zl., pani odpowiedziała, że są to stawki ustanowione dla wszystkich operatorów. Udałam się do salonu T-Mobile, żeby zweryfikować informację, okazuje się, że połączenie międzynarodowe kosztuje 0,30 zl... Czy ktoś z Państwa znalazł się w podobnej sytuacji? Mam głębokie przekonanie, że od pewnego czasu Orange po prostu naciąga ludzi fundując im zawyżane rachunki, mnie za luty doliczono do faktury 15 zl za rzecz, z której nie mogłam skorzystać, bo telefon zakupiony w Orange leżał zepsuty, ale pani z salonu i tej sytuacji nie potrafiła zrozumieć wspierając mi, że na pewno korzystałam z telefonu.
18 ODPOW. 18
Anonim

Nie dotyczy

Opłata za połączenia międzynarodowe

@Lusi1Masz więcej na temat roaming jak chodzi Orange a T-mobile to nie porównuj.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Opłata za połączenia międzynarodowe

https://www.orange.pl/omnibook/polaczenia-miedzynarodowe - tutaj więcej o połączeniach międzynarodowych. 

 

Połączenia międzynarodowe - to takie, które wykonujesz z Polski pod numery zagraniczne i nie zaczynają się od prefiksu +48 (0048). Płatne są zgodnie z cennikiem usług w posiadanej ofercie.

Połączenia w ramach roamingu - to połączenia, które wykonujesz podczas pobytu za granicą, poza Polską. To one są w ramach abonamentu, a nie międzynarodowe.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Opłata za połączenia międzynarodowe

Witaj,

mam podobnie 🙂
Orange love dla firm.. porażka
Chociaż wg. cennika Orange Travel - Eurotaryfa - Opłaty w roamingu, który obowiązuje od 2015(!) roku...stawka za minutę to 0,95 zł.

15:54
Numer
49XXXXXXXXX
 
Długość
27 min 3 sek
 
Sieć
Niemcy kom
 
Koszt
53,38 zł
 
 
12:16
Numer
49XXXXXXXXX
 
Długość
16 min
 
Sieć
Niemcy kom
 
Koszt
30,50 zł
 
 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2832
  • 7103
  • 184

Opłata za połączenia międzynarodowe


@360teamnapisał(-a)

Witaj,

mam podobnie 🙂
Orange love dla firm.. porażka
Chociaż wg. cennika Orange Travel - Eurotaryfa - Opłaty w roamingu, który obowiązuje od 2015(!) roku...stawka za minutę to 0,95 zł.

15:54
Numer
49XXXXXXXXX
 
Długość
27 min 3 sek
 
Sieć
Niemcy kom
 
Koszt
53,38 zł
 
 
12:16
Numer
49XXXXXXXXX
 
Długość
16 min
 
Sieć
Niemcy kom
 
Koszt
30,50 zł
 
 

Tylko nadal mylisz rozmowy w roamingu z rozmowami na numery zagraniczne, kiedy przebywasz w Polsce.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Opłata za połączenia międzynarodowe

@Lusi1 raczej wie o czym mówi (połączenia międzynarodowe), tyle że dziwi się, że są tak drogie. A podrożały... po wprowadzeniu bezpłatnego roamingu! Na czymś musieli sobie operatorzy odbić straty roamingowe 🙂

Natomiast nie jestem pewien, czy w T-Mobile jest tak tanio jak jej powiedziano w salonie. Np. tutaj:

http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00008/D_005_0012415.pdf

widać, że cena za minutę do większości krajów Europy to 1,95zł

W Plusie podobne ceny aczkolwiek widać inne zróżnicowanie 1,71-2,08:

https://www.plus.pl/documents/16/d53bb13e-6e5a-4612-9aba-bf28f5cab6e9?title=Cennik_Plus_30.04.2016.p...

Generalnie wszędzie drogo, ale nie widać żeby to były ceny odgórnie ustalane.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36212
  • 1366

Opłata za połączenia międzynarodowe

Tu jest problem decyzyjny. Orange na mobile ma stawkę jako minuta krajowa wg planu plus stawka za minute wg archaicznego cennika tp standardowy. Bo oficjalnie połączenia międzynarodowe narodowe z Orange mobile na zagraniczny mobile przechodzi przez fix. Oczywiście można łączyć bezpośrednio czy przez voip i stawki będą niższe. Niestety nie ma regulacji unijnych czy polskich. Jest tylko obowiązek informowania i cennik można zdobyć.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1047
  • 73

Opłata za połączenia międzynarodowe

Ceny połączeń międzynarodowych nie zdrożały. Takie same są.

Anonim

Nie dotyczy

Opłata za połączenia międzynarodowe


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Opłata za połączenia międzynarodowe

Czyli dziennikarze zrobili (w 2016) aferę z niczego? Może być, to nie pierwszy raz, gdy wymyślają tematy byle wierszówka była 😉