Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenie prędkości internet mobilny.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Witam Was serdecznie. Mam problem z internetem mobilnym Orange. Byłem bardzo zadowolony z internetu, ping niski, prędkość wysoka, łączę stabilne. Jak na internet mobilny to oceniam łącze 9/10. Niestety od jakiegoś czasu borykam się z problemami. Mianowicie po podpisaniu aneksu do umowy prędkość internetu spadła do 4mb/s. Takie ograniczenie miałem założone na numerze. Po kontakcie z biurem obsługi blokada została zdjęta - niestety problem występuję nadal. Dzwoniłem przed chwilą do biura obsługi. Operator zresetował kartę sim - dalej bez poprawy. Wcześniej łącze działało z prędkością 50mb/s download i 5mb/s upload. Teraz jest 5mb/s download i 5mb/s upload. Bardzo ciekawi mnie że ten upload jest tak wysoki, generalnie mam wrażenie, że dalej trzyma mnie jakieś ograniczenie jednak Orange zapewnia, że nic takiego nie ma. Router z którego korzystam to Huawei B310s-22. Mam pełen zasięg LTE, próbowałem również na 3g - dalej to samo. Resetowałem router, przywracałem do ustawień fabrycznych, zmieniałem jego miejsce, przekładałem kartę sim do innego urządzenia - i moje pomysły się skończyły. Zamieszczam Wam screen z speedtestu orange. Może ktoś będzie miał jeszcze jakiś pomysł...speed.png

31 ODPOW. 31

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Już znalazłem odpowiedź w innym temacie. A ja głupi przedłużyłem umowę a wcześniej miałem 500gb bez żadnych lejków. Konsultant nie raczył mnie o tym poinformować i zapewniał że prędkość spada po wykorzystaniu 999gb. Co ciekawe w biurze obsługi nie mają o tym pojęcia choć rzekomo zdjęto lejek. Z mojej strony będzie reklamacja a jeśli to nie poskutkuje - kroki prawne. Czuję się oszukany. Dla mnie to koniec przygody z Orange. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Oferta z 500 GB też miała lejek (tzw. techniczny).
Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Jak bardzo intensywnie korzystasz z internetu?

Wszystko jest zgodne z regulaminem, więc żadne kroki prawne Ci nie pomogą. 

To wygląda na lejek techniczny, nakładany w przypadku intensywnego wykorzystania internetu mobilnego. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Wszystko zależy od tego kto jak rozumie słowo intensywnie. W ostatnim okresie rozliczeniowym wykorzystałem połowę mojego transferu więc nie uważam żeby było to intensywne korzystanie... 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Czyli rozumiem, że połowę z 999 GB?

To jest bardzo intensywne korzystanie jak na LTE. 

I jeśli na prawdę dobrze zrozumiałem, to lejek techniczny jak najbardziej prawidłowy. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Uważam też za niestosowne, że Orange w wyraźny sposób o tym nie informuję. Mam również pytanie dlaczego biuro obsługi milczy w tym temacie? Ja głupek kombinuję i się męczę a nikt z pomocy technicznej nie informuje mnie o tym fakcie. Dlaczego również biuro obsługi twierdzi, że nie ma żadnego lejka bo został już zdjęty?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

A ja nie rozumiem naprawdę. Robię w branży motoryzacyjnej. Wyobraź sobie że kupujesz samochód z gwarancją na 100tyś km. Jednak po miesiącu dzwoni do Ciebie przedstawiciel firmy i oznajmia, że zgodnie z umową producent stwierdza że zbyt intensywnie korzystasz z auta więc możesz rozwijać prędkość 50km/h i zakłada Ci elektroniczną blokadę 😄 Na pewno byłbyś szczęśliwy.  

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Porównywanie samochodu do sieci radiowej nie jest na miejscu. 

Do samochodu nalewasz paliwa do pełna i jedziesz ile Ci droga pozwoli.

W przypadku LTE, dzielisz jedno pasmo z innymi. 

To może tak - jak jeździsz samochodem na zakorkowanej drodze, to wiesz jakie to uczucie? 

Tak samo jest, gdy korzystasz z LTE. 

Inni stoją w korku i czekają, aż dojadą do celu - a jadą bardzo wolno. 

W przypadku LTE jednak, wprowadza się ograniczenie ruchu, tak aby każdy samochód mógł jechać z możliwie najlepszą prędkością - sprawiedliwie 🙂 


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Ograniczenie prędkości internet mobilny.


@rhxnapisał(-a)

A ja nie rozumiem naprawdę. Robię w branży motoryzacyjnej. Wyobraź sobie że kupujesz samochód z gwarancją na 100tyś km. Jednak po miesiącu dzwoni do Ciebie przedstawiciel firmy i oznajmia, że zgodnie z umową producent stwierdza że zbyt intensywnie korzystasz z auta więc możesz rozwijać prędkość 50km/h i zakłada Ci elektroniczną blokadę 😄 Na pewno byłbyś szczęśliwy.  


To zupełnie inna sytuacja. W tym wypadku intensywne korzystanie z internetu przez sieć radiową powoduje, że inni użytkownicy mogą mieć problem z działaniem sieci. Lejek jest nakładany wyłącznie wtedy, gdy użytkownik korzysta na tyle intensywnie, że powoduje utrudnienia dla innych użytkowników w danym rejonie.
Operator musi dysponować ograniczonymi zasobami radiowymi tak, by jak najmniej klientów było niezadowolonych. Lejek techniczny 5 Mb/s to najcięższy (czyli prędkość już bardziej ograniczana technicznie nie będzie - chyba że klient wykorzysta wartość pakietu) możliwy lejek - taka prędkość nadal umożliwia jednak komfortowe korzystanie z większości dostępnych usług, a jednoczesnie zapewnia swobodną możliwość korzystania także innym użytkownikom.