Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenie prędkości internet mobilny.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Nie zmienia to faktu, że operator mógł wyraźnie zaznaczyć na swojej stronie, że możliwe są ograniczenia tak jak jest to u konkurencji, lub zaproponować mniejszy pakiet danych z pełną prędkością. Porównanie w moim mniemaniu trafne. Korzystać z samochodu mogę ale nie tak jak chcę. Co w kwestii tego że biuro obsługi nie wie nic na ten temat i twierdzi, że lejek jest zdjęty? Gdybym uzyskał rzeczową informację pierwszego dnia przez telefon nie dzwonił bym dziesięciokrotnie i nie tracił czasu. Jeżeli operator dba o to żeby jak najmniej klientów było nie zadowolonych to dlaczego z góry nie narzucił ograniczenia tak aby użytkownik wiedział co kupuje? A zapis "intensywne korzystanie" lub "operator MOŻE nałożyć ograniczenia" jest tak subiektywne, że każdy kto ma włączony lejek może się czuć po prostu oszukany. W dodatku w dzisiejszej dobie urządzeń, które korzystają z internetu w mojej spedycji tj. 4 laptopy, 5 telefonów i komputer stacjonarny daje razem 10 urządzeń a więc na każdym urządzeniu mam zawrotną jak na 2019r prędkość 0,50mb/s. Naprawdę warto się tym pochwalić bo taki wynik to krok milowy w 21-wiek 😄 z prędkością 5mb/s .... Ręce opadają. Największe mam pretensje i żal do Was, że nie było to wyraźnie i jednoznacznie zaznaczone na  stronie ani przez konsultanta przez co mam prawo i czuje się oszukany. Złożyłem już reklamację, w przypadku jej odrzucenia i nie zaproponowania jakiegoś rozwiązania będę zmuszony rozwiązać umowę i skończyć przygodę z Orange. Przygotuje również pismo do UOKIK bo takie praktyki w moim mniemaniu naruszają prawa konsumenckie. Co ciekawe mając poprzednią umowę z pakietem 500gm korzystałem z internetu tak samo intensywnie jak teraz i ani razu nie zostało nałożone ograniczenie. Stąd moje pytanie czy miesiąc temu Orange nie dbało "by jak najmniej klientów było niezadowolonych" czy dopiero po podpisaniu aneksu przypomniało się operatorowi, że jednak są jeszcze inni użytkownicy. Proszę Jarek postaw się w mojej sytuacji...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Napiszę jeszcze tak, że gdybym wiedział, że takie ograniczenie jest możliwe nigdy nie podpisałbym tego aneksu. Sądząc po wypowiedziach innych na tym forum oraz obcych sądzę, że 90% ludzi ma podobnie jak ja. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie jaki miało sens ukrywanie tej informacji przed kupującymi 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Być może konsultanci powinni o tym lepiej informować, ale mówienie, że Orange ukrywa takie informacje to kłamstwo.

Wszystko jest w regulaminie, który oświadczasz, że znasz składając podpis na umowie. To, że klienci w 90% tych regulaminów nie czytają... No to już nie jest wina Orange. 

Ja myślę, że ściągną Ci ten lejek a jeśli jeszcze raz będą musieli go założyć to raczej nie będą już tak pobłażliwie patrzeć, wszystko jest opisane w papierach, które podpisałeś. 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Będę korzystał z internetu dalej w taki sam sposób bo tak potrzebuję i nie zamierzam się ograniczać. Odpowiedz na moje pytanie dlaczego nałożono lejek dopiero po podpisaniu aneksu? Wcześniej mając pakiet 500gb wykorzystywałem go prawie do 0 i ani razu nie miałem ograniczenia. Więc teraz pisanie przez Jarka "Lejek jest nakładany wyłącznie wtedy, gdy użytkownik korzysta na tyle intensywnie, że powoduje utrudnienia dla innych użytkowników w danym rejonie.
Operator musi dysponować ograniczonymi zasobami radiowymi tak, by jak najmniej klientów było niezadowolonych" 

 

jest Twoim zdaniem w porządku? Czy sytuacja zmieniła się w dniu podpisania aneksu? Nie sądzę... 

Jak to wygląda według Ciebie, załączyłem zdjęcie. Coś tu jest chyba nie tak...

 

 


orange.png

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

A tutaj proszę. Pkt. 20 regulaminu (Regulamin promocji Internet LTE dla Firm Biurowy) :

 

W Strefie Internetu Biurowego mogą Państwo korzystać z dostępu do Internetu z PEŁNĄ prędkością, przy czym po przekroczeniu przez Państwa
999 GB (zwanego dalej Pakietem GB w Strefie) w danym okresie rozliczeniowym zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia prędkości
do 1 Mb/s, trwającego do końca tego okresu rozliczeniowego.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Nie jestem, niestety, pracownikiem Orange i nie powiem Ci tego dokładnie.

Ale to zależy od tego, jak korzystałeś - wiele danych nie mamy. 

Może być tak, że jednego dnia wykorzystałeś 50 GB i nikt tego nie odczuł, a drugiego 10 GB i odczuła to cała okolica - dlatego nałożyli lejek. 

W przypadku usług mobilnych wszystko jest tak zmienne, że trudno cokolwiek przewidzieć. 

Wciąż Orange może powołać się na regulamin, że jeśli użytkownik generuje zbyt duży ruch i może to utrudniać w znacznym stopniu korzystanie innym klientom - usługa zostanie ograniczona. 

I jakkolwiek nie jest to słabe ze strony Orange, to jest to dla dobra klientów. 

To niestety nie jest światłowód, że nie ma kompletnie żadnych ograniczeń. Sieć mobilna nie jest z gumy 😞 

Nie mniej jednak, moim - podkreślam - moim zdaniem, może to być podstawą do rozwiązania umowy, bo w ofercie nie jest to wyszczególnione wyraźnie, a konsultant nie poinformował Cię o tym dostatecznie. 

I chociaż to Twoim obowiązkiem jest zapoznanie się dokładne z regulaminem, to czasem można chyba przymknąć oko. Nie wiem co na to ktoś z pracowników Orange, ale ja to tak widzę. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Podstawa do lejka technicznego jest w regulaminie (ogólnym sieci). Z tym, że on obowiązuje od 2015 roku więc nie wiem skąd miałeś ofertę z 500GB bez zapisów o lejku. Może po prostu inaczej użytkujesz usługę lub zmieniło się zużycie na stacji bazowej.

 

Regulamin w załączniku.

 

19. Zasoby Mobilnej Sieci Orange są ograniczone i zmienne. Prędkość
przesyłania danych w związku z korzystaniem z usług dostępu do
internetu zależy między innymi od takich czynników, jak obciążenie
stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, technologii
czy maksymalnych prędkości dostępnych w urządzeniach, z których
korzysta Abonent, a także od warunków atmosferycznych. Z uwagi na
powyższe czynniki, Operator nie może zagwarantować osiągnięcia
maksymalnej prędkości przesyłania danych w usłudze dostępu do
internetu. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych technologii
i technicznych aspektów działania usługi dostępu do internetu Abonent
może uzyskać na stronie internetowej Operatora lub za pomocą Orange
Biura Obsługi Klienta. Operator dokonuje pomiaru ruchu w Mobilnej
Sieci Orange i prowadzi pomiar ruchu wewnątrz Mobilnej Sieci Orange
oraz na stykach do innych sieci, w tym sieci Internet. Mobilna sieć
Orange jest monitorowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Operator

dokonuje pomiarów w celu zapobiegania osiągnięciu lub przekroczeniu
pojemności łączy lub Mobilnej Sieci Orange oraz rozdzielenia jej
zasobów w ten sposób, aby zapewnić Abonentom najlepszą w danych
warunkach jakość świadczonej Usługi. Może to wpłynąć na prędkość
przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

I jeszcze 

Dodatkowo w par 12. pkt. 22 możemy przeczytać:
Operator stosuje automatyczne mechanizmy regulacji ruchu w Mobilnej Sieci Orange zapobiegające przeciążeniom lub przekierowuje ruch w przypadku awarii dotyczących głównych systemów i urządzeń Orange. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 0
  • 0

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

Przy 500gb nie miałem lejka technicznie o zapisach nic nie wspominałem. Dlaczego zatem mam punkt w swoim regulaminie że 999gb mam z pełną prędkością? I ani wzmianki o możliwości stosowania ograniczeń. To jest tak zawiłe że człowiek się w tym nie połopie. Jakoś nie przyszło mi również do głowy żeby sprawdzać wszystkie regulaminy

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Ograniczenie prędkości internet mobilny.

A masz sprecyzowane informacje czym jest pełna prędkość? Interpretacja Orange jest taka, że kontroluje zasoby i taka pełna prędkość jest dostępna.