Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Witam.

 

Na stronach orange znalazłem informację, że można odstąpić od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni. Można odstapić od samej umowy na usługi, umowy na zakup urządzenia lub oba na raz. Jak to wygląda formalnie przy odstąpieniu od samej usługi a pozostawieniu umowy na urządzenie? Harmonogram ratalny zostanie przekształcony w jedną opłate wymagalną od razu czy pozostanie dalej w formie miesięcznych rat? Czy orange nalicza jakieś kary, zwieksza cenę urządzenia, stosuje inne opłaty czy pozostają kwoty bez zmian?

 

Zakupiłem abonament mobilny za 75 zł skuszony tym iż orange uruchomiło 5g. Według mapki moja ulica jest w zasięgu 5g jednak okazuje się, że fizycznie nie jest i dobpiero kilkaset metrów od domu łapie 5g. W takiej sytuacji chce wrócić do swojego flexa rozwiązując umowe na usługę a pozostawiając urządzenie tylko jak ma mnie to kosztować jakieś dodatkowe opłaty czy zwiększenie ceny urządzenia to i z tego zrezygnuje.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Jeśli odstąpisz od umowy na usługi a zachowasz raty, możesz je spłacać nadal wg harmonogramu. Ale będziesz obciążony różnicą między ceną niepromocyjną a sumą raty

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

@someone1989 sprawdź warunki w umowie o odstąpieniu. Z tego co pamiętam, przy odstąpieniu od umowy należy od razu zwrócić sprzęt odsyłając na adres magazynu centralnego w Ołtarzewie. Dokładny adres i formularz odstąpienia masz podany w zawartej umowie.

Urządzenie z abonamentem jest sprzedawane w promocji, więc raczej wątpię, aby Orange zgodziło się rozwiązać umowę bez zwrotu sprzętu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Możesz odstąpić od umowy, jeśli spełniasz wszystkie poniższe warunki:

  • jesteś osoba fizyczną (umowa z Orange nie jest w żaden sposób związana z działalnością gospodarczą),
  • podpisałeś umowę i/lub odebrałeś urządzenie poza salonem Orange,
  • nie minęło 14 dni kalendarzowych:

Odstąpić możesz:

  • od momentu, kiedy podpisałeś umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych lub 
  • odebrałeś urządzenie.
  • łącznie od umowy dotyczącej usługi i od zakupionego towaru,
  • tylko od umowy dotyczącej usługi,
  • tylko od zakupionego towaru.

 

Na czacie w sklepie też sprzedawca najpierw twierdził, że zwrócić później ze nie trzeba jak odstąpie tylko od usług w 14 dni a na końcu, że nie jest pewny i bym dopytał na bok. Tylko dodzwonić się tam to ehh. Niby jest cennik niepromocyjny tylko jak to się ma np do produktów outlet? bierzesz outletowy produkt i co naliczą ci opłatę jak za nówkę? bez sensu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Jeśli odstąpisz od umowy na usługi a zachowasz raty, możesz je spłacać nadal wg harmonogramu. Ale będziesz obciążony różnicą między ceną niepromocyjną a sumą raty

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Czyli przy produktach outletowych jest to bezsensowne bo płaci się więcej niź cena urządzenia na rynku nowego a ma się używane bo w tym cenniku nigdzie nie widzę pozycji outletowych jaka mają cene nie promocyjną


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Wszystkie pozycje są tutaj https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/18607/f9484781-3f7f-4de0-af05-3efcc170686a.pdf

Przy outlecie są duże subsydia.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Każdy co innego mówi pani z czatu orange mówi o takiej samej cenie dla zwykłych jak i outletowych produktów. I bądź tu mądry.

 

Edit: Wpisywałem outlet i dlatego nie wyskoczyło mi a orangę na stronie używa outlet a w cenniku odnowione. No ok to powinni się trzymać tego cennika.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Na stronie www nie wszystkie rzeczy ze znakiem outlet to produkty odnowione. Musisz sprawdzić na fakturze jak został sklasyfikowany produkt.