Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 17
  • 0

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?

funbox 3 jest u nich ale nie jest podłączony kablem według mnie wgl go nie łączył z internetem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?

@TomesNiemożliwe. Funbox 3 nie ma modemu telefonicznego, może działać tylko na łączu światłowodowym. IWU200 sam z siebie nic nie wyświetli, usługa IPTV jest świadczona w oparciu o obydwa te urządzenia, muszą być ze sobą połączone. Jakość tego połaczenia jest kluczowa dla działania uslugi.

Albo jest światłowód + Funbox3 albo nie ma światłowodu i wtedy nie ma też Funboxa 3, coś mi tu nie pasuje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 17
  • 0

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?

Zorientuje się jak to podłączył może przez wifi ,po kablu nic nie podłączył 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?

Jak daleko jest of FB do dekodera?

 

PS. Pytam bo one się komunikują po WiFi w paśmie 5GHz które ma co prawda świetną przepustowość ale kiepski zasięg. Zawsze lepiej to połączenie zrobić kabelkiem eternetowym. Niepoprawne działanie usługi może być podstawą reklamacji...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 17
  • 0

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?

15 metrów


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?

IMHO to za dużo, może istotnie wpływać na szybkość i stabilność działania TV, zwłaszcza jeśli po drodze są jakieś przeszkody. Może dałoby się coś ugrać reklamując po tej linii?

 

PS. Rozumiem że telefon stacjonarny jest podłączony do FB3, z internetu rozprowadzanego po WiFi korzysta się sporadycznie i nie ma do jego jakości zastrzeżeń?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 17
  • 0

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?

Po wifi szału nie ma 2,4ghz oraz 5ghz nie zmienia tego ,iż to blok z płyty i jest słabo tata korzysta jedynie z komputera podłączonego po kablu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?

@TomesOK, i bardzo dobrze że korzysta po kablu. Chodzi mi raczej o to żeby wykluczyć jakiś generalny problem z internetem. Jeśli Tata korzysta z sieci na komputerze połaczonym kablem z FB3 i nie ma zastrzeń to jest szansa że z łączem jest wszystko w porządku. Co więcej w razie potzreby łatwo je zdiagnozować wchodząc z komutera na stronę konfiguracyjną FB3.

Co do WiFi to do komunikacji z dekoderem tylko 5GHz jest wykorzystywane, te dekodery nie mają 2,4HGz w ogóle. Skoro po WiFi "szału nie ma" to masz odpowiedź czemu dekoder "muli".

 

Rozumiem że jesteś teraz w nieciekawej sytuacji i nie wiem jak wiele możesz jeszcze zrobić (np. czy już tą umowę faktycznie wypowiedziałeś czy dopiero masz taki zamiar), ale na Twoim miejscu próbowałbym jeszcze powalczyć - w sumie pomysł przeniesienia wszystkich usług do jednego operatora nie tylko na papierze wygląda dobrze.

Powodzenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?


@Tomesnapisał(-a)

Wiesz osoby 75+ korzystają z telegazety co dla niektórych może być dziwne ,porównujemy do dekodera horizon.

Menu jest tragiczne dla takich osób w tym wieku ,a liczba kanałów nie jest przesadzona jak za te pieniądze jest dla mnie mała.


Takie rzeczy sprawdza się przed podpisanie umowy, a nie po.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 473
  • 1611
  • 3

Odstąpienie od umowy przy dobraniu telewizji. Czy możliwe?


@Piotrekk85napisał(-a)

@Tomesnapisał(-a)

Wiesz osoby 75+ korzystają z telegazety co dla niektórych może być dziwne ,porównujemy do dekodera horizon.

Menu jest tragiczne dla takich osób w tym wieku ,a liczba kanałów nie jest przesadzona jak za te pieniądze jest dla mnie mała.


Takie rzeczy sprawdza się przed podpisanie umowy, a nie po.


Teletekst jest już upadłą technologią TVN już z niego zrezygnowało i nadaje tylko program TV na Teletekscie