Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość internetu mobilnego

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v dokładnie, w sklepie Google Play nie ma tej apki. Tylko przez stronę internetową, przykładowy link podał @agat13 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

już mam, pooglądam jakieś poradniki i pobawie się agregacją, dziekuję wam za pomoc. Myślę że problem został rozwiązany, jeżeli temat nie zostanie zamknięty to dam znać jaką prędkość max udało mi się uzyskać, teraz średnio jest 25 mb/s. Teraz musze pomyśleć jak zwiększyć zasięg wifi bo router mam na pierwszym piętrze i na parterze czasem jest słaby zasięg. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v najszybciej, to zastosowanie wzmacniacza WiFi, najstabilniej, to pociągnięcie skrętki i ustawienie drugiego routera.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

Mam drugi router ten TP-Link, mam skrętkę. Tylko nie bardzo wiem jak mam ustawić ten drugi router, i do których portów przyłączyć skrętkę. 😊


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600vSą dwie możliwości. Jeśli nie grasz to najprościej podłączyć je kaskadowo, tylko pamiętaj, żeby zmienić pulę DHCP na drugim, aby była inna niż na FB. Trudniejszy sposób, to zrobić z drugiego routera AP ze switchem. Wchodzisz w menu, programujesz wifi i wyłączasz DHCP. Tak mam w domu i śmiga...O ile w rozwiązaniu 1 włączasz skrętkę do portu WAN drugiego routera, o tyle w drugim, do portu LAN switcha routera


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

  • To co opisałeś to dla mnie czarna magia 😂. Sporo gram online więc potrzebuje w miarę stabilne połączenie i dobry ping, teraz mam pingu około 17.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600vSkoro grasz, to tylko rozwiązanie nr2 i to jeszcze nie po wifi (połączenie do kompa do gier). W tym pomoże switch w drugim routerze, który ma 3 porty wolne i prócz rozsiewania wifi bez strat od modemu, to jeszcze po kablu możesz te 3 urządzenia połączyć

To akurat na ping źle nie wpłynie

P.S. Konfiguracja nie jest trudna. Zaznaczasz kilka opcji i zapisujesz..Nic nie możesz zepsuć, bo zawsze masz możliwość resetu do ustawień fabrycznych...


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

Cześć, wymiana routera na Huawei B535 pomogło, aktualnie predkość mnie zadowala - średnio 10mb/s i około 20 pingu ale występuje kolejny problem, po ustawieniu routera do fabrycznych wszystko jest ok przez 1-3 dni i później nagle coś się psuje i nie ma internetu, albo inaczej - połączenie jest ale prędkość nie przekracza 0,5 MB/s i ping czasem jest koło 500. Wtedy jedyne rozwiązanie to reboot urządzenia ( routera ) i wszystko wraca do normy. Macie na to jakiś pomysł ? Pozdrawiam ;]


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v sprawdź, czy masz aktualny soft w routerze. Warto też sprawdzić ustawienia APN. Domyślnie powinno być:

APN: internet:

Nazwa: internet.

Hasło: internet


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

Soft aktualny, APN po resecie do fabrycznych samo się ustawia i jest tak jak podałeś. Oto screen ze speedtestu z dziś, router Huawei B535-232 z antenami lokalnymi tzn. małe anteny wkręcone w router pomiar na laptopie około 1,5 metra od routera. Na routerze 3-4/5 kresek zasięgu


1.png