Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość internetu mobilnego

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v wlasnie patrze na mape i ten nadajnik Orange ktory wskazales nie ma LTE. Wiecej, Orange w tym rejonie nie ma nadajnikow z LTE. Najblizszy z kilkoma pasmami LTE jest na ulicy Sobocinskiego 5 wiec w tamta strone powinienes wycelowac antene. 

Screenshot_20210108_000908_com.android.chrome.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Niska prędkość internetu mobilnego

@byczyn_86 z tą małą, to tylko poglądowo. Niedawno był temat, gdzie według tej mapy było tylko LTE 800, a okazało się, że jest więcej.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niska prędkość internetu mobilnego

Tak czy inaczej na Huaweiu beda lepsze parametry niz teraz. To jest pewne. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

okej, czyli już coś wiem, jak wrócę do domu to wyceluje antenę w stronę BTSu na sobocińskiego ( niestety jest on ode mnie w odległości około 3,8km więc chyba dosyć daleko )i przeprowadzę test na TP Linku bo on dawał lepsze rezultaty niż ASUS z modemem z kartą w środku, i dam znać jak wyszło. Poza tym zwróce ASUSA przez allegro i zamówię Huaweia, tylko którego ? Chciałbym wydać max 500/600zł porównywalnie do ASUSA.

btw. BARDZO dziękuję wam za dotychczasową pomoc i liczę na dalsze wsparcie :]


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v wspomniany B535 koszt ok 500 zl wiec porownywalnie


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

prawdopodobnie właśnie zamówię B535, bo te B818 w zwyż to już około 1k. nie mam takiego budżetu ;d. A powiedzcie mi proszę czy odległość 4 km od BTSu to nie jest zbyt daleko ? Jest szansa że na antenie zewnętrznej złapie w ogóle jakiś zasięg ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v zakładając, że nadajnik obsługuje agregację, to LTE 800 i 1800 powinno złapać. LTE 2100 może być na granicy, natomiast na 2600 przy takiej odległości bym już nie liczył.

Zależy też, czy po drodze inny nadajnik nie wchodziłby z sygnałem.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

rozumiem, doradźcie mi teraz czy definitywnie mam odpuścić kombinowanie z asusem ? Bo miałem jutro jechać po przejściówki żeby podłączyć go do anteny zewn. ale skoro mówicie że kupno Huaweia pomoże na pewno to zastanawiam się czy opłaca mi się tracić czas asusa


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v spokojnie zlapie sygnal. Ja bym Asusa odpuscil z te sama cene masz duzo lepszy sprzet. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v nie inwestuj w router z modemem zewnętrznym. Modemy USB nie mają agregacji pasma. Szkoda na nie czasu i kasy.