Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość internetu mobilnego

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

Cześć wszystkim, mam problem z internetem mobilnym od Orange, mianowicie:

W moim miejscu zamieszkania nie ma możliwości pociągnięcia światłowodu ani internetu "po kablu", zdecydowałem się na internet mobilny od Orange, zakupiłem taką usługę razem z telewizją, zakupiłem również router LTE TP-Link MR-6400, podpiąłem wszystko jak należy czyli router do prądu karta sim do środka wejście na stronę konfiguracji routera, Quick Configuration i WiFi śmiga. Tylko że z prędkością ~3/4mb/s, więc telefon do Orange oni sprawdzili że zasięg usług jest dobry, zrobili reset karty sim i wszystko powinno być okej - nie jest. Wysłali jakieś zgłoszenie do działu technicznego, po tygodniu przyszedł SMS że polecają zakup anteny zewnętrznej LTE. Tak też zrobiłem, zakupiłem "Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 10m przew. wtyk SMA 800-3000 MHz" zamontowałem ją na kominie na dachu ( mieszkam w domku jednorodzinnym ) i wycelowałem w najbliższy nadajnik BTS znajdujący się w odległości około 600m ode mnie bez żadnych przeszkód typu las czy wysokie domy. Kable wychodzące z anten podłączyłem do routera szybka konfiguracja od nowa (swoją drogą nie ma w opcjach możliwości zmiany anteny na zewnętrzną ) i test prędkości internetu wskazał ~5/7mb/s. Dalej mnie to nie zadowala oczekiwałbym około 15+ mb/s. Kolejny telefon do Orange i kolejna porada - słaby router więc długo nie myśląc kupiłem przez internet nowy router LTE ASUS RT AC68U, podłączyłem do niego modem LTE Huawei E3372 ( ponieważ router nie ma wejścia na kartę SIM ) szybka konfiguracja i prędkość jest mniejsza niż 3mb/s. Niestety nie moge narazie podłączyć do nowego routera anteny zewnętrznej ponieważ musze kupić przejściówki SMA bo antena ma męskie i router też męskie. Próbowałem zrobić tak żeby karta sim i antena zewnętrzna były w pierwszym routerze ( TP Link) i żeby połączyć go kablem RJ45 z nowym routerem ASUSA który ma większe prędkości i możliwość WiFi 5GHz ale troche mnie to przerasta bo nie mam w tym doświadczenia ani wiedzy, wszystko co wiem wyczytałem w internecie, opadłem z sił więc zwracam się do was o pomoc, pozdrawiam i proszę o odpowiedzi 🙂 Jeżeli ktoś jest z rejonu Katowic to byłbym też chętny na pomoc doraźną na miejscu 😄

________________
* Przeniesione z działu Sieć i dostępność usług – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niska prędkość internetu mobilnego

Tak czy inaczej na Huaweiu beda lepsze parametry niz teraz. To jest pewne. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

50 ODPOW. 50

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v podaj najbliższą lokalizację nadajnika, będzie można sprawdzić, czy jakie jest obciążenie nadajnika, czy nie występuje awaria.

 

edit:

Najlepszym rozwiązaniem jest router z wbudowanym modemem i gniazdem na kartę SIM. Routery z zewnętrznym modemem będą miały dużo mniejszą prędkość, tym bardziej, że zewnętrzne modemy nie posiadają agregacji pasma.

Osobiście polecam routery Huawei b525 lub b535. Dodatkowo posiadają agregację pasma, a cena nie jest jakaś wygórowana. Lepsze parametry uzyskasz x mocniejszym sprzętem, np: Huawei b618 lub b818, ale cena już w okolicach 1k. Teraz trzeba wykombinować coś z obecnym sprzętem. 

Anonim

Nie dotyczy

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v  obstawiam obciążenie nadajnika LTE, router musi agregowac 2 pasma i antena je obsługiwać, wtedy będzie znacznie szybciej. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v ten Twoj p-link tl-mr6400 to bardzo słaby modem bez agregacji pasm. Polecam zakupic sprzet od Huawei np  B715 lub B818 z agregacją pasm. Internet zacznie działać normalnie i zaden dodatkowy router nie bedzie Ci potrzebny. Podaj jakąś lokalizacje nadajnika na http://beta.btsearch.pl/


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v pierwszy modem wystawiałeś na stronę BTS-a? Czy próbowałeś na innej karcie SIM? Czy i jakie masz speedtesty na telefonie z kartą z modemu i inną od Orange ( np starter za 5 zł)? Swoją drogą do tego modemu nie podepniesz anteny zewnętrznej...a ten drugi zestaw jest niezbyt szczęśliwie dobrany


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

kurczę przez przypadek nacisnąłem oznacz jako odpowiedź, ale trudno mam nadzieje że temat nie zostanie zamknięty.

najbliższa lokalizacja BTSu to Katowice ul.Uniczowska 40 ( według BTSearch ).

Czyli polecacie ogółem oddać router ASUSa za niecałe 600zł i kupić np. Huawei B535 tak ? do niego podłącze antenę zewnętrzną i powinno śmigać z większą prędkością ? Liczę chociaż na w miare stałe 10mb/s


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

jutro sprawdzę na innej karcie sim w tym samym miejscu, i z kartą sim włożoną do telefonu i dopisze wyniki. A czy jeżeli do ASUSa z wpiętym modemem w którym będzie karta sim podepnę antene zewnętrzną i zasięg będzie wtedy polepszony to prędkość nie powinna być większa niż tp-link mr6400 z anteną zewnętrzną? Asus jest dużo lepszy od tego tp-linka i prędkości powinny być również większe, wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli źle myślę :]


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niska prędkość internetu mobilnego


@maciek600vnapisał(-a)

kurczę przez przypadek nacisnąłem oznacz jako odpowiedź, ale trudno mam nadzieje że temat nie zostanie zamknięty.

najbliższa lokalizacja BTSu to Katowice ul.Uniczowska 40 ( według BTSearch ).

Czyli polecacie ogółem oddać router ASUSa za niecałe 600zł i kupić np. Huawei B535 tak ? do niego podłącze antenę zewnętrzną i powinno śmigać z większą prędkością ? Liczę chociaż na w miare stałe 10mb/s


Tak, ten model Huawei zapewni Ci spokojnie to na co liczysz i bez kombinowania z laczeniem z innymi routerami


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 74
  • 0

Niska prędkość internetu mobilnego

a co jeżeli się okaże że to wina np. Orange - zasięgu ich usług lub po prostu przeciążenia BTSu, czy mimo to kupno 3-go już routera pomoże ? Jest to troche dziwne bo na routerze TP-Linka bez anten zewn. prędkość była około 3/4 mb/s a po dołączeniu anteny (gdzie na YT po podłączeniu takiej anteny z 5mb/s wzrastało do 25 mb/s) prędkość wzrosła ale do 6/7 mb/s. Szczerze spodziewałem się większego przyrostu szczególnie że podłączyłem antenę poprawnie, bo nie ma tam większej filozofii, więc myśle że to może nie być wina mojego sprzętu tylko np. zasięgu, btsa albo orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Niska prędkość internetu mobilnego

@maciek600v może być tak sytuacja, że nadajnik obciążony lub awaria. Router z agregacją napewno poprawi parametry, nawet przy obciążonym nadajniku. Nie będzie to jakaś wartość setek Mbit/s, ale te kilkadziesiąt powinno się udać uzyskać o ile nadajnik umożliwi.