Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 23
  • 0

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

Od kilku miesięcy nie jestem w stanie korzystać z internetu w telefonie w ramach pakietu Orange Love, ponieważ niezależnie od korzystania z internetu każdego dnia pobiera mi horrendalne ilości pakietu. 

 

Sprawdzałem dokładnie mój telefon i wszystkie aktualizacje, pobieranie aplikacji itd. wykorzystuje jedynie połączenie WIFI. 

 

Telefon oraz konto na stronie orange.pl pokazuje dużo niższe wykorzystanie danych. 

 

Niestety kilkukrotne zgłaszanie tego poprzez reklamacje nie przynosi skutku, a ja nie jestem w stanie przez 3/4 miesiąca korzystać z internetu w ramach Orange.

 

Co więcej, jedynym skutecznym rozwiązaniem było kupienie u konkurencji karty sim z dużo niższym pakietem danych, który spokojnie wystarcza na cały miesiąc. 

 

 

Proszę o pomoc, czy ktoś miał podobny przypadek, wie jak sobie z tym poradzić?

Ewentualnie czy ze względu na bram możliwości wykorzystywania w pełni warunków umowy jest to powód do jej rozwiązania?

54 ODPOW. 54

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18193
  • 51956
  • 699

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

@Jols czy karta SIM jest używana tylko w tym jednym telefonie?

Jeżeli jest możliwość, proponuję prze jakiś czas użytkować kartę SIM w innym telefonie i obserwować, co się dzieje. 

 

Czy smartfon był sprawdzany pod kątem nietypowych aplikacji lub udostępniania połączenia internetowego (działanie jako router)?

 

Co do warunków rozwiązania umowy, to z internetem jest nawiązywane połączenie, więc nawet jak działa wadliwie, nie jest to podstawa do rozwiązania umowy bez konsekwencji. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

Jeśli konto na stronie orange.pl pokazuje dużo niższe wykorzystanie danych to skąd wiesz, ze jest "horrendalne"?

Anonim

Nie dotyczy

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

@Jols  sprawdż w ustawieniach Programisty, czy nie masz wymuszania korzystania z Danych Mobilnych, bo wtedy nawet jak wi-fi masz włączone i jest połączenie z routerem, to transfer danych idzie z Danych Mobilnych Orange, telefon rejestruje co ile zużywa danych mobilnych, można to więc porównać z rejestrem operatora, jak coś nie tak ponów zgłoszenie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 23
  • 0

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

na stronie oraz w telefonie pokazuje niemal 10-krotnie niższe wykorzystanie, dlatego uważam że jest horrendalne. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 23
  • 0

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

1. Jest wykorzystywana tylko w jednym telefonie, na którym przez 3/4 miesiąca wykorzystuję kartę SIM z internetem od innego operatora i wtedy wszystko działa ok, wykorzystuje ilość danych kilkunastrokrotnie niższą niż w Orange.

 

2. Tak, były przywracane ustawienia fabryczne, brak aplikacji i dalej bez skutku.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

@Jols - posłuchaj uważnie - GDZIE ci pokazuje te horrendalne wykorzystanie?

Anonim

Nie dotyczy

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością


@Jolsnapisał(-a)

na stronie oraz w telefonie pokazuje niemal 10-krotnie niższe wykorzystanie, dlatego uważam że jest horrendalne. 


To pokarz zrzuty ze strony i telefonu, tak w ciemno nie pomożemy.

Inna sprawa to że telefon nie pokazuje dokładnie zużycia danych, to tylko przybliżone wartości.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

Zaczynam podejrzewać, że w tym tekście:

@Jolsnapisał(-a)

na stronie oraz w telefonie pokazuje niemal 10-krotnie niższe wykorzystanie, dlatego uważam że jest horrendalne. 

miało być "wyższe"? Choć to i tak wszystkiego nie wyjaśnia 😉


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 23
  • 0

Naliczanie danych internetowych niezgodne z rzeczywistością

Na stronie orange.pl oraz w danych telefonu za ostatnie 3 dni pokazuje 500 mb wykorzystania danych.

Natomiast na aplikacji Mój Orange za ten sam okres pokazuje mi zużycie ponad 10gb danych. 

 

 

Screenshot_20200313-113141.png

Screenshot_20200313-112800.png