Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Naciąganie neostrada


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 21
  • 0

Naciąganie neostrada

Tydzień temu odmówiliśmy monterowi montażu (do montażu nie doszło). 

Dzisiaj monter telefonicznie poinformował że nie przyjedzie (do montażu nie doszło). 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naciąganie neostrada

To w czym jest problem z rezygnacją? Jak była wymagana instalacja i do niej nie doszło, to umowa będzie anulowana. Chyba tego chcesz, czy czegoś innego?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 21
  • 0

Naciąganie neostrada

Napiszę jeszcze raz. Chcemy pakiet Love Extra z tv sat i internetem kablem. Sprzedawca w pierwszym punkcie kłamie ze TV nie będzie działała zimą. Sprzedawca w drugim punkcie umówił montera na taką usługę jaka chcieliśmy ale oczywiście nie aneksowal umowy, ale oczywiście zapewniał że wszystko będzie pięknie. W razie problemów prosił o telefon ode mnie i oczywiście nie odbiera i nie oddzwania. Dzwoniąc na ogólny numer telefonu punktu Orange także nikt nie odbiera.

Wszystko jest super.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naciąganie neostrada

Część punktów Orange jest zamknięta, a te co są otwarte - to obsługują klientów na miejscu, przez co nie mogę odebrać telefonu.

Jeśli nie umawiałeś się na kontakt z konkretnym pracownikiem, to zadzwoń na infolinię. Tam jest możliwość przesłanie zlecenia na inny termin.

Daruj sobie ten sarkazm, tu nikt nie dostaje hajsu za odpisywanie Tobie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 21
  • 0

Naciąganie neostrada

Na kontakt telefoniczny z pracownikiem umawiałem się.

 

1. Czy teraz można zrezygnować z całości (tel, TV, int) umowy którą rodzice podpisali? - to rozwiązanie ostateczne, którego nie chcemy.

 

2. Jeżeli nie można zrezygnować z całości to czy Orange może w końcu zainstalować taką usługę jaką chcieliśmy czyli tv sat, int, telefon i jak to proceduralnie ogarnąć.

 

Szukam tutaj pomocy bo jak widać konsultant w punkcie Orange nie umiał rozwiązać mojego problemu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naciąganie neostrada

A czy poza faktem podpisania umowy zostały wydane urządzenia takie jak funbox, dekoder i/lub telefon komórkowy?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 21
  • 0

Naciąganie neostrada

Tak, telefony. Leżą teraz w pudełkach nie ruszone.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Naciąganie neostrada

To niestety wydanie urządzeń blokuje prawo do rezygnacji przed uruchomieniem usługi. Jeśli nie dojdzie do instalacji usług stacjonarnych, zostaniesz z planem na komórce.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 21
  • 0

Naciąganie neostrada

Witam po raz kolejny 😞

Moich problemów ciąg dalszy. Z pozytywnych rzeczy udało się na infolini ustalić to czego oczekiwaliśmy. Czyli konsultant potwierdził brak możliwości korzystania usług od Orange w takiej konfiguracji jak podpisali z moimi rodzicami w salonie i został umówiony monter z montażem TV Sat. To by było na tyle dobrych informacji dla nas.

 

Niestety nie mogłem być przy montażu (około 2 tyg temu). Monter podłączył fizycznie kabelki i wpisał hasło do WiFi w kompie i właściwie na tym jego wizyta się zakończyła. Kilka minut próbował ustawić antenę sat. Jak mu się nie udało to zabrał graty i się zawinął, a rodzice go wypuścili bez ustawienia anteny sat. To jest masakra jak można być takim człowiekiem i tak partolić swoja pracę.

Jednak sąsiad miał rację i prędkość realna jaką mamy to 10,5Mbps. Z tego co mi tata przekazał to Pan "monter" snuł opowieści, że po niedługim czasie prędkość wzrośnie do 20Mbps, a za jakiś czas będziemy mogli zmienić na VDSL LOL Nie wiem co dajecie im do picia w tym Orange ale zdecydowanie dawajcie mniej. Ja oczywiście w tą bajkę nie wieżę, ale rodzice, którzy się na tym nie znają to czekają na te 20Mbps....... (minęły dwa tygodnie i jaka jest prędkość 10,5Mbps..... zaskoczenie).

 

Będąc teraz na świętach u rodziców samemu coś próbowałem ustawić, ale na oko to wiadomo jak to się ustawia. Logując się do FunBoxa mam w jednej z zakładek TV nieaktywna. (Kablem jest podłączony TV (urządzenie Android na screenie), a komputer po WiFi (urządzenie Jarek-komputer) Dlaczego tak jest? 😐

 

Kolejną rzeczą która mi przeszkadza w ustawieniu to gdy wejdę w opcjach aby sprawdzić moc i siłę to po sekundzie wyłącza się i mam komunikat, że nie wykryto sygnału. Nie mogę obserwować wskaźników podczas ustawiania 😞 Jutro pojadę na szybko do domu po mój dekoder z Polsatu i na nim spróbuję ustawić antenę.


a.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Naciąganie neostrada

@Rafal_ co do neo z ADSL na VDSL to faktycznie bzdura i to totalna. Czy wymieniłeś dekoder? Ten już pobrał soft do IP TV i do satki się nie nadaje. Skoro nieaktywna, to chyba niewiele zrobisz bo nie wiadomo czy w systemie zaskoczyła ta wymiana opcji TV