Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@Kornelwidać bug był, ale winny się znalazł, zwraca kasę, więc jest Ok, ja po prostu nie umiałem zrozumieć że w XXI wieku są Nieświadomi ludzie jeszcze, pomijam element pijący trunki.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@AnonimWidzisz z góry założyłeś że coś kręcę, a ja tylko napisałem jak się sprawy miały na prawdę. Wszyscy wiemy że w tych czasach takie błędy się zdarzają, technologia nie jest nieomylna, podobnie jak i człowiek, który w tym wypadku nic na szczęście nie zawinił.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Potwierdzę tylko, że miałem identyczną sytuację (luty-marzec 2018) na jednym z telefonów służbowych.

Włączyła się usługa (użytkownik nic nie klikał, nie wysyłał SMS) subskrypcji cotygodniowych SMS/MMS, w cenie 11,97 zł brutto za sztukę, od GameMine przez usługę Płacę z Orange.

 

Firma GameMine zwróciła nam pieniądze a Orange wystawił fakturę korygującą.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

I GameMine przyznała się do naciągania klientów? Czy tylko w trosce o PR zwróciła opłaty?

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

A taką reklamację składa się do Orange czy GameMine? Miałem podobną sytuację z tym że nawet żadnego smsa nie dostałem.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Ja najpierw złożyłem do Orange telefonicznie 6 marca. Orange napisał odpowiedź na reklamację 8 marca, że trzeba się zwrócić do firmy dostarczającej treści multimedialne (w tym przypadku GameMine). 12 marca wysłałem reklamację do GameMine i wieczorem już miałem odpowiedź:

"Szanowni Państwo,

Próbowaliśmy zwrócić Ci należność na konto operatora komórkowego, jednakże operacja ta się nie powiodła. Jedynym sposobem na przesłanie pieniędzy, jest skorzystanie z usługi PayPal lub przelewu bankowego, aby przejść dalej, potrzebujemy następujących informacji:

NUMER TELEFONU PRZYPISANY DO TWOJEGO KONTA

ADRES ZAMIESZKANIA

 ORAZ

 E-MAIL PAYPAL; (JEŻELI POSIADASZ)  

 LUB

 IBAN, SWIFT, NAZWĘ BANKU, ADRES BANKU, KOD POCZTOWY""

 

13 marca Orange przysłał już fakturę korygującą, a GemeMine po otrzymaniu niezbędnych danych przesłał takiego maila"

 

"Potwierdzamy Twoją prośbę o zwrot środków za usługę GameMine aktywowaną dla numeru telefonu +48*********. Kwota w wysokości **.** PLN została przetworzona, usługa została anulowana, otrzymasz zwrot tak szybko, jak będzie to tylko możliwe."

 

Więc czekamy na kasę.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Dziękuję za informację 🙂

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Jestem w identycznej sytuacji. Dodam, że wszelkie premium mam poblokowane. Dla mnie akcja z gamemine to czyste naciagactwo. Ciekaw jestem kto w Orange pozwolił na pośrednictwo w procederze wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych klientów. I jeszcze ten wyglądający na reklamę sms... Niestety operator przyczynił się do tego.
Cóż, zobaczymy czy reklamacja coś pomoże

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Możesz wkleić treść smsa?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Minęło 8 dni i jeszcze kasy od GameMine nie mamy. Czekamy....