Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

A co w tym jest nieuczciwego? Musisz mieć świadomość że internet nie jest anonimowy. Jeśli korzystasz z mobilnej transmisji danych, wybrane firmy mogą uzyskać od operatorów specjalny token i widzieć Twój numer telefonu.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@Mariusz-M  Nie jestem żadnym pracownikiem Orange, jak i @Anonim @bluesmanniak @Kornel . Jesteśmy takimi samymi użytkownikami Orange jak Ty. Uważam tylko, że oskarżasz nie ten podmiot co trzeba. Orange w tym przypadku jest pośrednikiem świadczącym usługi połączeń.  To że w nietypowej sytuacji pomoże zwracając gotówkę na konto, to jest dobrowolne działanie Orange. Nikt operatora do tego nie zmusza. Po prostu che być Fair.

Problem leży po stronie naciągaczy, którzy uruchamiają serwisy wysokopłatne i reklamują się naciągając ludzi na kasę. To ty sam dajesz się nabrać, Orange Cię nie naciąga.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 20
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Mogą i to bez mojej zgody. To jest wlasnie nieuczciwe.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Zgodę udzielasz klikając na guzik "zamawiam i płacę". Dodatkowo jak jesteś konsumentem przysługuje Ci odstąpienie 14 dniowe, chyba że wyraźnie zaznaczysz, że z niego zrezygnujesz. Od połowy listopada Orange również wymaga weryfikacji dwuetapowej poprzez wpisaniu numer pin wysyłanego smsem.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 20
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Oj Piotrekk Piotrekk Piotrekk, wiemy jak to wyglada. Mala luka, niewielkie platnosci, kilka milionow klientow w Europie. Ja rozumiem, ze tez musza zarabiac, ale to troche nie wypada firmie z takim stażem. Pisanie ze ktos cos przypadkiem, ze tyle set ludzi sie "pomylilo", a Orange tylko chce pomoc. Słabe. I jeszcze handel numerami. Ale to juz na inny wątek.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 20
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Gdybym taki guzik kliknal to bym sie tu na Orange nie obrażał, ale chyba wiesz, żee nie tak to działa


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Możesz ustalić datę i godzinę. Smartfony mają zaawansowaną historię w sobie. To łatwe do ustalenia jak się chce.
Telekomy w Polsce od połowy lat 90 oferują już serwisy rozrywkowe. Najpierw audiotele, teraz mamy direct biling.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


@Piotrekk85napisał(-a)
Doszły do mnie słuchy, że obecnie aktywacja wszystkich usług elektronicznych powinna odbywać się z weryfikacją dwuetapową np poprzez pin wysyłany smsem. Sprawdziłem kilka serwisów omawianych na forum jak Gamemine, Gamesy, bandainamcoent.fun - i dziś już było na pin lub wywalało błąd.

Jakby komuś doszło do aktywacji bez wpisywania pinu od dziś, mam prośbę o podanie nazwy serwisu. To przekażę dalej sprawę.

Skoro miało być lepiej a @Piotrekk85 może przekazać info o takich przypadkach komuś odpowiedzialnemu to może @Mariusz-M  zamiast się tu kłócić byście połączyli siły i zgłosili, że nadal jest źle? Oczywiście zakładam, że @Mariusz-M nie wysłał żadnego sms'a z pinem...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Po co skomleć na forum. Prosić się i jeszcze taki Orange napiszę. To nie ja!!! A sprawa im jest doskonale znana . Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaka jest skala tego procederu. Ja zgłosiłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa bo tak moim zdaniem sprawę należy załatwić a nie skomleć o swoje pieniądze . Zobaczymy.

Napiszę o przebiegu sprawy. Codziennie około 20 minut poświęcam na opisanie tgz. subskrypcji w Orange na kartę.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 5377
  • 56

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


@Ryszard18napisał(-a)

Ja zgłosiłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa bo tak moim zdaniem sprawę należy załatwić a nie skomleć o swoje pieniądze . Zobaczymy.


Od razu zgłosiłeś?

Na jednym z forum wyczytałem, że nie reklamuje kwoty a żąda się podstawy naliczenia kwoty. Jak znam podstawę naliczenia (np. dokładnie w jaki sposób doszło np. do subskrypcji) to mogę np. zgłaszać wyłudzenie danych osobowych lub inne przestępstwo ścigane z urzędu.