Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

@keinoom Rezygnację z usług może złożyć tylko właściciel usługi lub osoba pisemnie przez niego upoważniona. czy twoja mama jest uprawiona przez partnera ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18337
  • 52433
  • 701

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

@keinoom najgorsza sprawa, że prawnie osoby nie były ze sobą powiązane, np, akt ślubu. Na podstawie takiego dokumentu udało by się zdobyć akt zgonu. Bez aktu zgonu nie ma podstawy do przepisania umowy, bądź rozwiązaniu umowy przez osobę niespokrewniona.

 

Nieopłacanie faktur, to jest pewnego rodzaju rozwiązanie, ale spory czas będą przychodziły kolejne ponaglenia, aż operator zorientuje się, że jest coś nie tak. Może jednak na takiej osobie zostać dług.

 

Windykator nic nie może zrobić takiej osobie, bo nie ma powiązania prawnego ze zmarłą osobą.

 

Rozwiązanie takiej sprawy powinno leżeć w gestii osób, które są spadkobiercami.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 42
  • 0

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

Wniosek był składany osobiście w urzędzie na piśmie więc odmowa pewnie też była na piśmie. Ze względu na aktualną sytuację nie mogę podjechać do osoby starszej żeby to sprawdzić więc wierzę jej na słowo że się nie udało.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

@Citi2017 wszystkie pełnomocnictwa wygasają z chwilą śmierci. Więc to na w pełni legalne rozwiązanie - nie tędy droga.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18337
  • 52433
  • 701

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

Podstawą po zmarłej osobie jest akt zgonu. Bez niego nie bardzo da się co kolwiek w sprawie abonamentu zrobić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 42
  • 0

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

@keinoom Rezygnację z usług może złożyć tylko właściciel usługi lub osoba pisemnie przez niego upoważniona. czy twoja mama jest uprawiona przez partnera ?

 

To matka mojej dziewczyny której staram się jakoś pomóc. Nie miała żadnych pełnomocnictw niestety. Gdyby były to może inaczej by w salonach Orange na nią patrzyli.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 42
  • 0

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

"Podstawą po zmarłej osobie jest akt zgonu. Bez niego nie bardzo da się co kolwiek w sprawie abonamentu zrobić."

Niesamowite 😞 Trudno mi uwierzyć że można wpaść w taką pułapkę 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

Spróbowałbym może złożyć w innej dzielnicy. Lub jak się uspokoi - umówić na spotkanie z kierownikiem USC, radnym, burmistrzem Dzielnicy itp. W trybie interwencji coś może się uda.

W Orange legalnie nikt Ci nie zrobi nic bez aktu zgonu. Chyba, że chcesz pół legalne metody - ale to nie oczekuj, że ktoś podpowie na forum.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 42
  • 0

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

"Spróbowałbym może złożyć w innej dzielnicy. Lub jak się uspokoi - umówić na spotkanie z kierownikiem USC, radnym, burmistrzem Dzielnicy itp. W trybie interwencji coś może się uda.

W Orange legalnie nikt Ci nie zrobi nic bez aktu zgonu. Chyba, że chcesz pół legalne metody - ale to nie oczekuj, że ktoś podpowie na forum."

 

Tak. Wiem. Rozumiem. Nie musisz mówić na głos czegoś o czym już nawet w pierwszym poście wspomniałem 😞 Nie chciałem takiego rozwiązania lae skoro i operator komórkowy i urzędy nas do tego zmuszają to co innego pozostaje ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Likwidacja numeru po zmarłym (niespokrewnionynm)

Pamiętaj, że to spadkobiercy odpowiadają za umowę. ADRES nie jest ważny. Choć rozumiem, że osoby starsze myślą że pisma powiązane są z adresem a nie osobą. Teoretycznie zgodnie z prawem nie powinno się otwierać listów adresowanych do zmarłej osoby.