Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 11, Recenzent
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

[ Edytowane ]

Przepraszam wszystkich czytających ten wątek na forum i szukających odpowiedzi na temat ograniczania prędkości internetu mobilnego Orange (rozpisaliśmy się z Piotrekk85 na temat kolejnego absurdu Orange czyli kładzenia kabla światłowodowego dla samego kładzenia kabla a nie dla klientów, a przecież to nie ten wątek)

Wracając do głównego tematu (info dla interesowanych szukających potwierdzenia własnego lejka) czyli jak i kiedy Orange nakłada lejek na klientów i ogranicza prędkość internetu mobilnego (tak jak pisał piorekk85 głównie dotyczy to osób, które mają abonament, dziwnym trafem rzadziej oferty na kartę - czyli lepiej zrezygnować z ofert na abonament w Orange i mieć ofertę na kartę no ale...to dopiero jak nam się umowy pokończą i wreszcie się uwolnimy od tych umów)

Jak to wygląda w praktyce (moje własne doświadczenie i testy pobierania vs lejek ograniczenie prędkości internetu mobilnego Orange)

Pobierzesz dziennie powyżej 10GB danych i masz lejek do 15Mb/s

Pobierzesz dziennie powyżej 15GB danych i masz lejek do 10Mb/s

Pobierzesz dziennie powyżej 20GB danych i masz lejek do 5Mb/s

Ale niestety nie ma reguły i można mieć pecha (mała wydajność sieci Orange vs duża ilość użytkowników) i już po pobraniu 10GB danych dziennie mamy lejek z ograniczeniem prędkości internetu mobilnego Orange do 5Mb/s

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 1
  • 1
  • 0

[ Edytowane ]

Cześć.

Jako nowy użytkownik tejże oferty też zostałem zaskoczony tematem lejka technicznego.

TMO przynajmniej w umowie którą posiadałem takowego nie posiadało.

Dodałbym do tego wątku coś czego nie znalazłem. Sam lejek mnie nie dziwi. To internet mobilny i jestem w stanie zrozumieć że na działanie ma wpływ przepustowość i ilość osób korzystających z nadajnika, tyle że Orange działa jakby zbyt zachowawczo. Tzn. nakłada lejek techniczny nawet wówczas gdy nadajnik obciążony nie jest (inne karty dzialaja w tym samym miesjcu z pełną prędkością).

Powoduje to frustrację u osób takich jak ja. Nie po to decyduje się na ofertę z 1000GB w strefie, aby później efektywność mojego biznesu była ograniczana przez algorytm działający "na wszeli wypadek".

Nie kupuję tłumaczenia, że to dla dobra wszystkich. Dla dobra wszystkich proszę o automatyczne nałożenie ograniczenia prędkości dla pojazdów z silnikami powyżej 3l. To one emituja najwięcej trujących substancji Emotikon: Mrugający.

Żeby było jasne wszystkie 1.6 niechaj nie mają ograniczeń i wyprzedzają do woli te złe i wielkie konstrukcje, które ktoś kupił.... no właśnie po co?

Żeby korzystać.... Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 6, Poszukiwacz
  • 5
  • 0
  • 0

Dlatego uważam, że zasady nakładania lejków powinny: 1) podlegać regulacji i kontroli odpowiedniego urzędu (może już tak jest, nie wiem), 2) być jawne. A tak - klient w zasadzie nie wie, na jakie parametry usługi może liczyć, a operator może z kolei reklamować parametry z księżyca.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 24071
  • 12250
  • 1118

Ad.1. Podlegają. UKE czy UOKIK mają dostęp do tych danych.

Co do jawności, to może załóż pomysł https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly i namów chętnych na głosowanie na niego.
Masz światłowód z Orange, multiroom oraz tv z android tv lub xiaomi mi box S? 3xTAK -> zapisz się na testy -> tutaj -.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 11, Recenzent
  • 41
  • 17
  • 0

Warto rozważyć zmianę operatora i zrezygnować z Orange. Jak klienci zaczną odchodzić od Orange przez ich w moim subiektywnym przekonaniu oszukaną ofertę to sami zmienia politykę i albo będą informowali klientów o lejkach i ograniczeniach, albo zdejmą te ograniczenia w ogóle.

Ja czekam do zakończenia umowy i uciekam do T-Mobile mają aktualnie ofertę bez ukrytych limitów jak to ma miejsce w Orange.

Prawdziwy mobilny internet bez ograniczeń i prędkość do 300 Mb/s i ilość danych do pobrania bez ograniczeń, aktualnie w Polsce tylko w T-Mobile. 

0 Lubię to
Odpowiedz
Highlighted
Poziom 39, Guru ****
  • 24071
  • 12250
  • 1118

Lejki są jeśli pamięć mnie nie myli od listopada 2015. Teraz zbliża się dwukrotny cykl przedłużeń umów - nie wiem czy akurat lejki coś tu zmienią.
Masz światłowód z Orange, multiroom oraz tv z android tv lub xiaomi mi box S? 3xTAK -> zapisz się na testy -> tutaj -.
0 Lubię to
Odpowiedz