Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Zgadza się, na 5G w Orange nie liczę. Za to liczę na 5G w innych sieciach.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Jeśli obecnie żadnemu operatorowi nie opłaca się mieć łącz stacjonarnych u Ciebie o przyzwoitej prędkości, to nie wiem czy komuś uda się zasilić 5G. Podstawą 5G są tzw. smallcells czyli komórki umieszcza na poziomie latarni czy słupa przy ulicy. Tu radiolinią wiele się nie zrobi.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Zdaję sobie sprawę z tego, że Orange opłaca sie mieć kabel światłowodu po drugiej stronie ulicy, gdzie akurat nikt sie do niego nie podłączył a nie opłaca się zrobić "przelotki" 10 metrów na drugą stronę ulicy gdzie ja i dwóch sąsiadów z boku akurat chcą sie podłączyć. Zatem nie liczę na Orange, że akurat im się będzie opłacało inwestować w internet 5G, natomiast na szczęście są firmy na które liczę i w przyszłości chętnie skorzystam z ich ofert. Wszyscy wiemy jak do klientów podchodzi firma Orange a ich racjonalność inwestycyjna w podejmowaniu decyzji jest wręcz legendarna 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

A światłowód po drugiej stronie ulicy nie był robiony z jakiegoś dofinansowania np z POPC?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Ja nie wiem z czego to było dofinansowane. Był plan żeby zrobić to zrobili, a że akurat nikt sie nie podłączył to przecież nie problem. To że po drugiej stronie ulicy chcą sie ludzie podłączyć to też nie problem. Plan był zrobić kabel po prawej stronie ulicy i tyle. Kabel jest to i plan jest wykonany i wszyscy w Orange szczęśliwi, że idą prace zgodnie z planem... A kliencie ??? Kto by sie przejmował klientami, przecież trzeba dalej kłaść kabel, aby plan położenia kabla został zrealizowany.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Jeśli to była kasa unijna, to adresy są ustalane niezależnie od zainteresowania. Nie o to w tym chodzi by budować tylko tam gdzie ludzie chcą teraz. Ktoś może chcieć za 20 lat czy 30.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Powiem Ci Piotrekk85, że ubawiło mnie twoje uzasadnienie niesamowicie. Wy w Orange naprawdę macie brak realnego wglądu w rzeczywistość.

Przeczytaj raz jeszcze co napisałeś - cytuję: "Nie o to w tym chodzi by budować tylko tam gdzie ludzie chcą teraz. Ktoś może chcieć za 20 lat czy 30." 

Rzeczywiście utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że w Orange i ich ofercie internetu światłowodowego nie chodzi oto, aby mieć klientów, tylko kłaść kabel światłowodu. bo po co mieć teraz klientów, jak można ich mieć za 20-30 lat buuuahaaaha 🙂

Piotrekk85 za ten tekst stałeś się moim ulubionym Oranginatorem.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Gdzie sie można u was w Orange zapisać na internet co bym miał za te 20-30 lat ??? Kurde... mogę nie dożyć...Nic z tego będzie dla syna, lub jego syna/córki. Tylko żeby znowu nie było po złej stronie ulicy i... kolejne 20/30 lat czekania i w ten sposób to już doczekamy ery gwiezdnych wojen a internetu od Orange nadal brak 🙂  Nie ważne, ale kabel będzie coraz dłużysz zgodnie z planem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Orange na razie zbiera papierowe zgody na budowę przyłącza https://www.orange.pl/view/sfh

A co do planowania dofinansowania unijnego, warto zweryfikować czy Twój adres ma status białej czy czarnej plany. Aktualnych rozpisek na te półrocze nie na. Ale najnowsze jest tutaj https://mapbook.uke.gov.pl

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 17
  • 0

Lejek techniczny tzw. lejek Heavy User

Piotrekk85 no co ty nie znasz sie na żartach ??? Czy sobie ze mnie żartujesz ??? Jak położyli światłowód po drugiej stronie ulicy to po moje stronie będzie za 20/30 lat. Wszyscy wiemy jak podchodzicie do klientów i nie ma sensu składać wniosków, bo nikt tego nie czyta i kabel nadal jest kładziony tam, gdzie... jest plan położenia kabla a nie realne zapotrzebowanie klientów. Przepraszam macie dział wróżek i wróżbitów i oni przewidują gdzie będzie zapotrzebowanie klientów za 20/30 lat 🙂 Jak by co to tak na poważnie, nie zapisuj mnie na ten internet światłowodowy za te 20/30 lat dam jakoś radę bez tego.