Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koszmarny internet

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Koszmarny internet

Witam wczoraj przyszedł mi komputer chciałem pobrać sobie parę gier, pobrałem ledwo około 20 GB. Internet praktycznie nie działa prędkość pobierania jest znikoma coś w stylu 300kb/s. Tutaj mam screena z aplikacji, Internet nie jest wykorzystany. Nigdy internet nie był tak słaby proszę o pomoc.

Screenshot_2022-06-07-15-41-45-29_d60ddd8d03fdc1502a61ff1b1879fab8.jpg

 

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Koszmarny internet

@dzikovskyy  korzystasz z Internetu Mobilnego, więc ściągając dużo w ciągu dnia, ba niejeden chciałby 100GB zużyć, operator włącza lejek, by inni też mieli szansę korzystać z LTE, nie tylko wybrani, zgłoszenie zrobić na czat, może nie lejek na koncie, a usterka, my tu nie mamy możliwości tego sprawdzić.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6227
  • 42

Koszmarny internet

Restart połączenia/urządzenia nie pomaga? 

Prędkość pobierania z innych serwisów czy speedtest również pokazują takie prędkości?

Na każdym urządzeniu w Twojej sieci jest taka prędkość czy tylko na jednym konkretnym?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Koszmarny internet

@dzikovskyy 

Jakiego rodzaju pomocy oczekujesz?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Koszmarny internet

Na każdym urządzeniu jest źle, na speed testach też są fatalne wyniki.

Anonim

Nie dotyczy

Koszmarny internet

@dzikovskyy  korzystasz z Internetu Mobilnego, więc ściągając dużo w ciągu dnia, ba niejeden chciałby 100GB zużyć, operator włącza lejek, by inni też mieli szansę korzystać z LTE, nie tylko wybrani, zgłoszenie zrobić na czat, może nie lejek na koncie, a usterka, my tu nie mamy możliwości tego sprawdzić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Koszmarny internet

@dzikovskyy 

Ale co my mamy na to poradzić? Nawet nie napisałeś jaką masz umowę, jaki sprzęt, skąd ten internet bierzesz... Jak mamy zgadnąć co jest nie tak? Jeśli faktycznie masz internet mobilny to tam AFAIK nie ma żadnej gwarancji przepustowości, ale jeśli uważasz że nie działa zgodnie z umową to reklamuj u operatora.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Koszmarny internet

@dzikovskyy duża ilość danych pobrana na internecie mobilnym i został włączony lejek techniczny. Ograniczenie prędkość na około dobę, po tym czasie powinno znowu działać z większą prędkością.

Więcej info w temacie:

https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Internet-mobilny-Orange-a...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6227
  • 42

Koszmarny internet

20 GB nie wydaje się dużą ilością. Być może działa to tak że lejek uruchamiany jest per staja bazowa i łatwiej jest na niego trafić w regionach mniej zaludnionych jak wsie niż w miastach gdzie nadajniki są gęsto ułożone.  

Anonim

Nie dotyczy

Koszmarny internet

@tolek nie wiem jak inni, ale u mnie do 20GB i spowalnia net po LTE, jak przerwie sesję na godzinę, znów przyspiesza, może to kwestia modernizacji nadajników, co do obciążenia ich, to ludzie mają coraz lepsze telefony i modemy z agregacją pasm, nadajniki mają ograniczoną przepustowość.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Koszmarny internet

@dzikovskyyjeśli masz w tej umowie swojej coś takiego jak szczęśliwe godziny (w nocy coś takiego jest) to ściągaj wtedy. Jest mniejszy ruch i wtedy można pobrać więcej bo nie włączają wtedy lejków. Lejki techniczne są włączane w ciągu dnia żeby jak to inni pisali każdy mógł skorzystać z internetu a nie żeby "1osoba wyssała całego bts'a" Ja mam znaczy teraz nie używam już ale używałem na karcie z Play noce bez limitu i przez noc potrafiłem wykorzystać z 80gb nawet nigdy żadnego lejka nie dostałem. Po to właśnie są u różnych operatorow takie usługi na noc żeby w tym czasie jak ktoś musi coś dużo pobrać a mało osób najczęściej korzysta w nocy to i lejków nie ma.