Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Korekta faktury


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 28
  • 0

Korekta faktury


@-brtk-napisał(-a)

Bo tak jest napisane na fakturach korygujących, w tym wypadku została faktura skorygowana do 0zł.


Ale po co w ogóle była ta korekta ? Z jakiego powodu została zrobiona ? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Korekta faktury

Teraz wrzuciłeś fakturę, a to pierwsze to faktura korygująca do tej faktury, którą dostałeś do zakupu tych wentylatorów. A dlaczego Ci wystawili korektę do 0zł, nie mam pojęcia, wyjaśnij to z Orange, jeśli nie składałeś żadnych reklamacji, czy nie zwracałeś sprzętu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Korekta faktury

@AgaawassCzy dobrze rozumiem pytanie?

W sierpniu zakupiłeś na raty w Orange trzy wentylatory. Wentylatory nadal posiadasz. Orange wystawił Ci w związku z tym zakupem fakturę za którą miałeś zapłacić w ramach faktur za usługi telekomunikacyjne.

W lutym Orange wystawił Ci bez widocznego powodu korektę tej faktury z sierpnia. Korekta jest na Twoją korzyść, wynika z niej że nie musisz już płacić za te wentylatory (nadal je masz?).

W lipcu postanawiasz zapytać na forum NO jaki powód miał Orange żeby wystawić Ci tę korektę faktury.

Tak?

Moja hipoteza: w lutym skończyłeś płacić za te wentylatory (w ramach faktur telekomunikacyjnych). Wobec tego Orange anulował Twoje zobowiązanie korygując oryginalną fakturę (do zera). Gdybyś np. zerwał umowę wcześniej, to nie skorygowaliby tej faktury (albo przynajmniej nie do zera) i mogliby na jej podstawie dochodzić roszczeń, a skoro grzecznie płaciłeś to już nie potrzebowali tego "haka".

Oczywiście mogę się całkowicie mylić w interpretacji sytuacji. Co więcej, uważam że BOK wyjaśniłby Ci to znacznie bardziej kompetentnie, mając wgląd w Twoje dane. Dziwię się trochę, że od lutego do lipca nie próbowałeś tego z Orange wyjaśnić, a w każdym razie nic na ten temat nie napisałeś.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 28
  • 0

Korekta faktury

Hipoteza jest błędna bardziej chciałam się dowiedzieć czy w ogóle można  taką korektę robić albo w jakiej sytuacji można zrobić . Orange jest bardzo opieszała w wyjaśnianiu dostałam tą korektę końcem czerwca 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Korekta faktury

To raczej jakiś błąd sprzedażowy w systemach Orange.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Korekta faktury


@Agaawassnapisał(-a)

Hipoteza jest błędna bardziej chciałam się dowiedzieć czy w ogóle można  taką korektę robić albo w jakiej sytuacji można zrobić . Orange jest bardzo opieszała w wyjaśnianiu dostałam tą korektę końcem czerwca 


W jakiej sytuacji napisałem Ci w poprzednim poście. Na korekcie też masz napisane przyczynę korekty. Musisz to wyjaśnić z Orange, korekta nie jest niczym nadzwyczajnym, czego nie można by robić. Korektę robi się przeważnie na wniosek kupującego, sam z siebie sklep bez kontaktu z kupującym nie powinien tego robić.

Nabyłaś w ogóle te wiatraki w sierpniu 2020 roku?

 

@j131 jeżeli nawet ktoś spłaca sprzęt ratalnie i go spłaci, to nie powinien nikt robić korekty tej faktury, bo taką fakturę może ktoś będzie chciał rozliczyć w firmie i wrzucić w koszty? I jaki by był sens po spłacie korygować fakturę do zera, jeśli ktoś opłacił tą fakturę, czy to od razu czy ratalnie, bez różnicy.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Korekta faktury


@Agaawassnapisał(-a)

Hipoteza jest błędna bardziej chciałam się dowiedzieć czy w ogóle można  taką korektę robić albo w jakiej sytuacji można zrobić . Orange jest bardzo opieszała w wyjaśnianiu dostałam tą korektę końcem czerwca 


Na jakiej podstawie twierdzisz że błędna skoro nie wiesz dlaczego ją dostałaś?

Nie upieram się, napisałem przecież że mogę się mylić. Zadałem też kilka pytań pomocniczych. Nie chcesz odpowiadać - masz takie prawo. Ale skoro chciałaś dowiedzieć się bardziej o coś a mniej o coś innego to byłoby miło gdybyś to była opisała dokładniej, w końcu to Ty chciałaś się tego dowiedzieć (bardziej lub mniej).

Powodzenia w wyjaśnianiu tego przez BOK.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Korekta faktury


@-brtk-napisał(-a)
...

@j131 jeżeli nawet ktoś spłaca sprzęt ratalnie i go spłaci, to nie powinien nikt robić korekty tej faktury, bo taką fakturę może ktoś będzie chciał rozliczyć w firmie i wrzucić w koszty? I jaki by był sens po spłacie korygować fakturę do zera, jeśli ktoś opłacił tą fakturę, czy to od razu czy ratalnie, bez różnicy.

 


Też w tym sensu nie widzę, ale jest jeszcze aspekt podwójnego fakturowania. Skoro raty za wiatraki miały się znaleźć na faktuarach za usługi, to ostatecznie wiatraki wylądowałyby na kilku fakturach jednocześnie. Może na tym polega błąd i stąd korekta? Wróżenie z fusów, tak czy owak.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 28
  • 0

Korekta faktury

Wiatraki kupiłam przez internet odebrałam w salonie i od sierpnia do lutego splacałam raty potem salon zrobił korektę . Sprzęt mam nadal w domu nie jest spłacony zakupy na raty bez abonamentu


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Korekta faktury

@AgaawassRozumiem, że sprzęt dalej jest regularnie spłacany? Zgłoś sprawę w BOK, celem wyjaśnienia.