Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koniec umowy Orange love

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 16
  • 2

Koniec umowy Orange love

Witam

Jestem po burzliwej rozmowie z konsultantem na czacie. Z racji tego że nie chce już być w Orange, bo nie mają nic ciekawego dla mnie do zaoferowania. Chce po skończeniu umowy przenieś nr do innej sieci. Mam usługę Orange love komórkę plus net mobilny. I tu się pojawiają schody, nie mogę zachować nr. bo nie.... 

Pomocy. 

Rozważam zerwanie umowy przed czasem, tylko co z ratami za sprzęt? Muszę je od razu zapłacić i czy to uwolni mój nr od Orange? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koniec umowy Orange love

Nie. Jeśli wypowiesz sam umowę, tracisz numer. Najpierw musisz załatwić przeniesienie numeru mieć potwierdzoną datę przeniesienia u nowego operatora.

Nie ma migracji do karty z love - obecnie większość takich zleceń nie jest już realizowana.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koniec umowy Orange love

Raty spłacasz zgodnie z harmonogramem który dostałeś przy zakupie - tym się nie przejmuj.

Co do reszty będą schody. Najlepiej zacząć od nowego operatora i zlecić tam przeniesienie numeru w trybie "koniec lojalki" lub inny wybrany (jeśli rozważasz płacenie extra opłat). Po potwierdzeniu daty przeniesienia numeru warto też złożyć pismo do Orange że chcesz by numer został oddany zgodnie z wnioskiem o nr XXXX (wpisujesz numer), a reszta usług do odłączenia z dniem X. Musisz też dograć terminy bo w zależności kiedy brałeś Love mogłeś mieć do tej umowy wypowiedzenie lub nie.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 16
  • 2

Koniec umowy Orange love

Umowa kończy mi się jakoś w marcu. Ale profilaktycznie chciałam wiedzieć czy mogę zachować nr, ku mojemu zdziwieniu okazuje się że nie. Najciekawsze jest to że nikt nie jest w stanie wskazać mi konkretnego punktu w regulaminie mówiącym że nie ma takiej opcji. W odpowiedzi usłyszałam że to ustalenia wewnętrzne i koniec kropka. Co za paranoja. Sprawdzałam na stronie jaka poniose karę za zerwanie umowy i mam wyznaczone że na 30.10.19 (nie mogę innej daty wyznaczy, np jutrzejszej) to 20 groszy. Coś nie do końca chce mi się w to wierzyć...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koniec umowy Orange love

W umowie masz info, że to pakiet. Tylko na umową są ustawy obowiązujące w Polsce i one mają pierwszeństwo. I masz prawo do przenoszenia numeru komórkowego.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 16
  • 2

Koniec umowy Orange love

Czyli podsumowując, jeśli wypowiem im teraz umowę ze wskazaniem że chce nr kom zachować ( przenieść na kartę na razie w Orange) to nie mają prawa mi odmówić? Czy potrzebuje jakiś konkretny druk, czy może być jakikolwiek? I podstawowe pytanie czemu pracownicy Orange gadają takie głupoty?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koniec umowy Orange love

Nie. Jeśli wypowiesz sam umowę, tracisz numer. Najpierw musisz załatwić przeniesienie numeru mieć potwierdzoną datę przeniesienia u nowego operatora.

Nie ma migracji do karty z love - obecnie większość takich zleceń nie jest już realizowana.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 16
  • 2

Koniec umowy Orange love

Dziękuję za rozjasnienie sprawy 🙂
Teraz pozostaje mi decyzja czy wstrzymać się jeszcze chwilę i poczekać bliżej końca umowy, czy już szykować się do zmiany operatora.
Jedna rzecz nie daje mi spokoju, czy rzeczywiście jeśli zostało mi do końca lojalki mniej więcej pół roku to karta wynosi 20 gr?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Koniec umowy Orange love

A jaka jest data na umowie na Love?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 16
  • 2

Koniec umowy Orange love

19.03.18

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 16
  • 2

Koniec umowy Orange love

Mała aktualizacja do postu. 

Nie sugeruje się info na stronie jaka jest kara za zerwanie umowy, ponieważ nie jest to podana realna kwota. Mają błąd w systemie i źle wylicza... Jak dla mnie jest to zabieg celowy... 

Jeśli chcecie wiedzieć jaka jest kara za zerwanie umowy to trzeba liczyć to tak kwota ulgi przyznanej razy ilość dni pozostałych do końca umowy dzielone przez ilość dni na którą została zawarta umowa.