Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy dostanę nadpłatę? Otrzymałem informację, że zwrot został zrealizowany.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Kiedy dostanę nadpłatę? Otrzymałem informację, że zwrot został zrealizowany.

W niedziele rozmawiałem telefonicznie z doradcą, odnośnie nadpaty, którą miałem na koncie. Poprosiłem o jej zwrot na konto bankowe. Konsultant obsłużył mnie i zaksięgował zwrot (Już w niedziele na moim koncie Orange nie było zadnych pieniędzy). W poniedziałek o 8:00 dostałem SMS'a od Orange o treści: "Zwrot kwoty XXX,XX zł został zrealizowany. Pozdrawiamy. Orange." Przez to miałem wrażenie, że o godzinie 8:00 przelew wyszedł z Orange. Nie wiedziałem z jakiego banku więc zadzoniłem do konsultanta. Nie był w stanie powiedzieć mi czy ów SMS rzeczywiście oznacza wykonany przelew i z jakiego banku miałby wyjść. 

Poinformował mnie z niepewnością w głosie, po dosyć długiej ciszy, że wychodzą z konta na które robie przelewy płacąc rachunek. Nie może to być prawdą, bo wpłacam do mBanku a następna sesja wychodząca z mBanku po 8:00 jest o 9:55. W moim banku (Santander) sesja przychodząca jest o 11:00, więc kilka minut po 11:00 powinienem mieć pieniądze. Jest 15:48 - pieniędzy nadal nie ma. 

 

Prosiłbym osobę, która wie, czy SMS który dostałem oznacza rzeczywiscie wyjście pieniędzy z banku Orange i czy pieniądze wychodzą z tego samego konta na które je wpłacam, jeśli nie, to z jakiego. Prosiłbym o detaliczne rozpisanie krok po kroku jak wygląda procedura zwrotu nadpłaty na zewnetrzne konto bankowe. 

 

Z góry Dziękuje.

 

 

 

 

______________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu oraz przeniosłem z działu "Konto Mój Orange" - moderator Wojciech.

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13953
  • 57422
  • 692

Kiedy dostanę nadpłatę? Otrzymałem informację, że zwrot został zrealizowany.

@MarcinPotoczek1 Poczekaj do jutra, może to, że w systemie jest informacja o realizacji zwrotu, system jeszcze tego nie przetrawił i dlatego nie ma info w Twoim banku.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2235
  • 12538
  • 57

Kiedy dostanę nadpłatę? Otrzymałem informację, że zwrot został zrealizowany.

@MarcinPotoczek1 to jest forum użytkowników usług Orange, nie Biuro Obsługi Klienta i szczegółowych informacji tu nie dostaniesz, bo nie mamy wglądu w twoje konto i płatności/ zwroty, obstawiam że coś poszło nie taki i jutro będzie zwrot pieniędzy na konto.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2646
  • 10900
  • 101

Kiedy dostanę nadpłatę?

Cześć @MarcinPotoczek1 

Niestety takich informacji nie posiadamy, ponieważ jest to forum użytkowników usług Orange. Jeżeli napłata ma być zwrócona za pomocą przelewu bankowego to pieniądze powinny znaleźć się z powrotem na Twoim koncie w terminie do 3 dni roboczych. Nadpłata powinna znaleźć się na Twoim koncie najpóźniej do środy.

@MarcinPotoczek1daj znać czy wszystko przebiegło pomyślnie

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Kiedy dostanę nadpłatę?

Doceniam Wasze odpowiedzi, ale niestety nic z nich nie wynika. Licze na to, że wypowie się jakiś pracownik albo ex-pracownik - ktoś kto posiada informacje, bo pracuje na stanowisku odpowiedzialnym za załatwianie tych spraw. Pablo, piszesz, że do 3 dni roboczych a kobietka na czacie Orange poinformowała mnie, że do 7. Po co wysyłać SMS-a, że przelew został zrealizowany, skoro mija się to z prawdą?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13953
  • 57422
  • 692

Kiedy dostanę nadpłatę? Otrzymałem informację, że zwrot został zrealizowany.

@MarcinPotoczek1  na odpowiedź w tym konkretnym przypadku z pierwszej ręki bym nie liczył...tu rzadko zaglądają pracownicy tego szczebla...szybciej na podpowiedzi związane z podobną sytuacją u innego użytkownika, czyli z praktyki 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2235
  • 12538
  • 57

Kiedy dostanę nadpłatę? Otrzymałem informację, że zwrot został zrealizowany.

@MarcinPotoczek1 pracownik Orange czy ex- pracownik, nie wypowie się w tej sprawie na forum, bo są odpowiednie kanały do załatwiania takich spraw, więc musisz poczekać te kilka dni i tyle, we FLEX zwrot otrzymałem w 3 dni, ale to inna platforma Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19428
  • 56175
  • 763

Kiedy dostanę nadpłatę? Otrzymałem informację, że zwrot został zrealizowany.

@MarcinPotoczek1 jeśli zlecona został zwrot nadpłaty bez podania numeru konta, to zwrot przyjdzie na konto, z którego dokonywana była opłata. Czas realizacji około 24 godziny. Jeżeli wiec dziś przyszedł SMS z informacją o zwrocie nadpłaty, to jutro powinno być już na koncie. Wyjątkiem jest Velo Bank, jakoś zwroty wpadają kilka godzin po otrzymaniu SMS-a o realizacji zwrotu. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6029
  • 24614
  • 209

Kiedy dostanę nadpłatę?

 


@MarcinPotoczek1...
...
Pablo, piszesz, że do 3 dni roboczych a kobietka na czacie Orange poinformowała mnie, że do 7.

...


No i gdzie tu sprzeczność? Kobieta była ostrożniejsza. Masz jej to za złe? Od informacji o uruchomieniu płatności do zaksięgowania jej na koncie odbiorcy mija zawsze trochę czasu, nikt ci nie powie dlaczego akurat tyle. Ani tu ani w banku ani w BOK. Nawet jak sam sobie przelewasz z banku do banku, nie możesz być absolutnie pewien kiedy pieniądze będą widoczne. W techniczne szczegóły operacji finansowych raczej nikt cię nie będzie wtajemniczał, dopóki nic nie zginęło nie masz podstaw do panikowania.