Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta SIM...

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 23
  • 0

Karta SIM...

Witam, w czwartek zgubiłem telefon (oczywiście z kartą SIM), obecnie przebywam za granicą... czy mógłbym jakoś (w miarę szybko) odzyskać swój numer, żebym nie musiał teraz jechać do Polski...? Pozdrawiam...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7920
  • 37

Karta SIM...

@taurus71 w przypadku, w którym nie masz dostępu do kart SIM konieczna jest wizyta w salonie osoby, na którą usługa jest zarejestrowana. Przykro mi, ale ze względów bezpieczeństwa nie ma innego rozwiązania – pełnomocnictwo nie wchodzi w grę.

wymiana karty - ochrona danych.png

Wymiana karty SIM będzie płatna zgodnie z cennikiem Twojej umowy. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Karta SIM...

Bez wizyty w salonie  Orange się nie obejdzie 😎

Zablokuj numer i tyle 😎

Chyba że pełnomocnik by to załatwił, ale musiał by mieć upoważnienie, trudna sprawa 😎


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7920
  • 37

Karta SIM...

@taurus71 w przypadku, w którym nie masz dostępu do kart SIM konieczna jest wizyta w salonie osoby, na którą usługa jest zarejestrowana. Przykro mi, ale ze względów bezpieczeństwa nie ma innego rozwiązania – pełnomocnictwo nie wchodzi w grę.

wymiana karty - ochrona danych.png

Wymiana karty SIM będzie płatna zgodnie z cennikiem Twojej umowy. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Karta SIM...

@taurus71 najlepiej jak najszybciej zablokować numer telefonu, aby nikt niepowołany nie miał dostępu do Twojego numeru.

Nowa kartę SIM możesz odebrać tylko w salonie, usługa płatna.

Jeżeli korzystasz z Ekstra eSIM, to można jeszcze samodzielnie wymienić kartę główną na eSIM. Potrzebny jest odpowiedni telefon do obsługi eSIM. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 23
  • 0

Karta SIM...

OK, dziękuję bardzo za odpowiedź... a czy można go jakoś namierzyć...? niestety, telefon jest już rozładowany...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Karta SIM...

Namierzyć można po GPS, jak jest włączone i telefon działa 😎


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7920
  • 37

Karta SIM...

@taurus71, aby znaleźć telefon musi mieć on włączona lokalizację. Jeśli jest to telefon z androidem, na którym masz założone konto Google, to tutaj znajdziesz niezbędne informacje.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Karta SIM...

@taurus71 

Jeśli telefon zgubiłeś i znajdzie go ktoś życzliwy to dalsze losy zależą od tego czy da się go uruchomić bez Twojej interakcji. Jeśli się da to możesz spróbować zadzwonić, a nuż ktoś (życzliwy) odbierze.

 

Jeśli telefon Ci skradziono lub odnalazła go osoba nieżyczliwa lub nie da się go uruchomić bez interakcji z Tobą to w praktyce nic się nie da zrobić.

 

Jeszcze nie widziałem żeby usługi lokalizacyjne coś w tej sytuacji pomogły. One mogą pomóc jeśli zostawisz telefon w miejscu prywatnym - mieszkanie rodziny, samochód itp. ale nie wiesz dokładnie w którym. Wtedy, ale tylko pod warunkiem że telefon jest uruchomiony, możesz coś zdziałać. Natomiast scenariusz, w którym ta usługa jest używana do blokowania skradzionego sprzętu ma dwa słabe punkty: po pierwsze telefon musi być uruchomiony i mieć dostęp do sieci, po drugie w większości modeli zdjęcie tego zabezpieczenia jest banalnie łatwe.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Karta SIM...

@taurus71 przy użyciu konta Google jest możliwość zlokalizowania telefonu, przynajmniej jakaś orientacyjna lokalizacja, jak i wykonać polączenie głosowe, nawet bez karty SIM. Muszą być spełnione warunki: telefon włączony, aktywne konto Google na telefonie, połączenie z internetem.

Ja swój telefon w ten sposób odzyskałem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Karta SIM...

@ketrasaArtur  telefon pewnie dawno się wyłączył z braku prądu i go nie odnajdzie 👀