Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Raczej nie dojdzie do migracji do oferty na kartę Orange. Nie mam zamiaru czekać na "rozpatrzenie" zgłoszenia plus nie mam zamiaru płacić jeszcze za minimum 1,5 miesiąca za OL skoro już z tego nie korzystam.

 

Na chwilę obecną jestem w trakcie przenoszenia numeru do innej sieci. Od Orange mam info, że dojdzie do zmiany operatora w przyszłym tygodniu. Nowy operator tak samo.

 

Jak będzie w praktyce - zobaczymy. 😁


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop jeżeli wybrałeś z jednodniowym przeniesieniem numeru to zakładam, że w poniedziałek, najpóźniej we wtorek numer będzie już u konkurencji. Daj znać jak będzie wyglądała sytuacja. Proponuję również monitorować na jakim etapie jest przenoszony numer, najlepiej u obu operatorów.

Anonim

Nie dotyczy

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Tak z czystej ciekawości to da się numer abonamentowy przenieść do innej sieci na kartę bez miesięcznego okresu wypowiedzenia?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@Anonim przeniesienie numeru da się w każdej chwili, nie powinno być problemu z jednodniowym przeniesieniem numeru z abonamentu. Inaczej ma się sprawa wypowiedzenia umowy, tu jest trzydziestodniowy okres wypowiedzenia, ale nie musi być z dniem okresu rozliczeniowego.


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Da się z tym, że Klient przy wyborze trybu na okres krótszy niż okres wypowiedzenia zobowiązany jest do uiszczenia opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia.


Także, @delltop miej świadomość, że jeszcze dostaniesz jedną fakv.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Dzisiaj informacje są takie.

 

Otrzymałem sms od nowego operatora, że przeniesienie nastąpi 27.08

 

Zapytałem ich dlaczego taka data - otrzymałem odpowiedź, że przechodzę z abonamentu i taką datę (30 dni do przodu) ustawiają po to bym nie płacił kary umownej.

 

Jeśli się upewnię, że niczego nie zapłacę to z chęcią zmienią datę na wcześniejszą, ale to już moja decyzja.

 

Zważywszy na fakt, że z Orange kompletnie coś nie mogę się dogadać na żadnej płaszczyźnie to zastanawiam się czy ustalić wcześniejszą datę czy będzie tak jak choćby nawet mówi przedmówca - i tak zapłacę za 30 dni wypowiedzenia. Bo jak mam zapłacić to już lepiej za te pieniądze niech podziała jeszcze ten numer komórkowy w Orange, bez sensu płacić za kompletnie nic.

 

Co prawda w panelu Moj Orange w rubryce "Kara za zerwanie umowy" wyświetla się kwota 0 zł, ale być może faktycznie jest te 30 dni wypowiedzenia za które trzeba zapłacić.

Anonim

Nie dotyczy

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop kara ci się nie postawi bo jest wyliczana tylko podczas okresu podstawowego umowy. Dotyczy ona rozwiązania przed okresem na jaki była zawarta. 

 

Tak naprawdę przenosząc numer do innego operatora nie wypowiadamy umowy dajemy biorcy upoważnienie do rozwiązania naszej umowy u operatora dawcy. 

 

Orange na swojej stronie informuje, że w przypadku kiedy nie będzie zachowany okres wypowiedzenia operator dawca może naliczy karę (to akurat z przemienienia numeru do Orange).

 

Screenshot_2022-07-28-23-56-30-169_com.android.chrome.jpg

Tak też informuje UKE na swojej stronie.

Screenshot_2022-07-29-00-02-50-123_com.android.chrome.jpg

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 50
  • 0

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

Cześć

 

Wracam do Was z informacją jak wyszło i w sumie kolejnym zapytaniem (nie wiem czy tworzyć nowy temat).

 

Zgłosiłem przeniesienie numeru do innego operatora.

Operator jako bezpieczną datę przeniesienia dał miesiąc do przodu od momentu zgłoszenia, na 27.08.

 

Okej.

 

Dostałem od Orange mnóstwo smsów informacyjnych i takich, że mogę się rozmyślić, itd. W tym informacja, że 26.08 jest ostatnim dniem umowy na pakiet Orange Love.

 

Finalnie usługi zostały wyłączone, a od 27.08 mój numer z OL działa w innej sieci. 01.09 zwróciłem sprzęty w salonie Orange.

 

Ale...

 

06.09.2022 otrzymałem fakturę na normalną kwotę (nawet nienormalną bo płaciłem 89,99 i właśnie uciekłem z Orange przez te 119,99).

 

faktura.png

 

09.09 zgłosiłem ten fakt na czacie Orange, przyjęli reklamację.

Dzisiaj poprzez polecenie zapłaty została opłacona faktura.

 

Czy ktoś się orientuje jak długo rozpatrywane są reklamacje oraz w jaki sposób zostanie zwrócona nadpłata? Normalnie dostanę przelew na konto? Nie mam już żadnych usług w Orange więc nie są w stanie zredukować jakiejś następnej faktury.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jak wydostać numer komórkowy z Orange Love

@delltop o reklamacje trzeba się co jakiś czas dopytywać. Mają na rozpatrzenie 30 dni. Jeżeli będzie nadplata, to trzeba będzie zgłosić na infolinii i zlecić zwrot nadpłaty na konto.